• Головна
  • Правоохранители напоминают: отдыхать в лесу летом можно только на специально оборудованых площадках
09:06, 4 липня 2015 р.

Правоохранители напоминают: отдыхать в лесу летом можно только на специально оборудованых площадках

Чаще всего пожары в экосистемах происходят по вине человека (прежде всего - из-за неосторожного обращения с огнем в лесу или возле леса). Поэтому представители Павлоградского ГО милиции обращаются к жителям города и района с просьбой: "будьте осторожны с огнем в лесу - никогда не оставляйте непогашенные костры, не бросайте сухую траву, не въезжайте в лес на мотоцикле, из глушителя которого могут сыпаться искры, никогда не разводите огня на торфяниках.

Временно отдыхать в лесной зоне можно только на специально оборудованных площадках, базах отдыха, напоминают в милиции. Чтобы неосторожность не стала причиной лесного пожара, следует соблюдать следующие правила:
- Никогда не поджигайте сухую траву на полях или в лесу. Если вы увидите, как это делают другие, постарайтесь их остановить;
- Никогда не разводите костер в сухом лесу или на торфянике;
- Не оставляйте место отдыха, не потушив костра;
- Никогда не бросайте непогашенные спички или сигареты, не пользуйтесь в лесу различными пиротехническими изделиями: петардами, бенгальскими огнями, свечами;
- Не заезжайте в лес на автомобилях и особенно мотоциклах. Искры из глушителя могут вызвать пожар, особенно в сухом лесу.

Как вести себя во время лесного пожара:

Если Вы обнаружили пожар - например, небольшой травяной пал или тлеющую лесную подстилку, старайтесь потушить его сами. Иногда достаточно просто затоптать пламя или захлестнуть его ветвями, или одеждой.

Если Вы не можете потушить его своими силами - постарайтесь как можно быстрее сообщить о нем в лесхоз, лесничество, в ближайшее подразделение МЧС.

Если Вы оказались вблизи очага пожара в лесу или на торфянике и у Вас нет возможности своими силами справиться с его локализацией, предотвращением распространения и тушением пожара, немедленно предупредите всех находящихся поблизости людей о необходимости выхода из опасной зоны. Организуйте их выход на дорогу или просеку, широкую поляну, на берегу реки или водоема, в поле. Выйдите из опасной зоны быстро, перпендикулярно к направлению движения огня.

Если невозможно избежать пожара, войдите в водоем или накройтесь мокрой одеждой. Выйдя на открытое пространство или поляну пригнитесь (воздух у земли менее задымленный), рот и нос при этом прикройте любой тканью.

После выхода из зоны пожара сообщите о месте, размерах и характере пожара в администрацию населенного пункта, лесничество или дежурную службу МЧС, а также местному населению. Дайте сигналы оповещения о приближении зоны пожара к населенному пункту и принимайте участие в организации тушения пожаров.

При возникновении лесных пожаров в пожароопасный период на жителей населенных пунктов пагубно влияет дым. Он может вызвать отравление. Симптомы:
1. Быстрая утомляемость, головная боль, рассеянность.
2. Замедленная спутанность речь.
3. Нарушение ориентации в пространстве.
4. Учащение пульса (тахиокардия).
5. Повышение артериального давления.
6. Судороги.
7. Нарушение дыхания.

При появлении первых же симптомов отравления дымом обращайтесь в лечебные учреждения

Как избежать проблем со здоровьем из-за дыма:

1. При сильном задымлении использовать во время пребывания на открытом воздухе увлажненные пятислойные марлевые маски или приобретенные в аптеке защитные маски.
2. По возможности сократить время пребывания на улице.
3. Плотно закрывать окна и двери, в случае сильной задымленности, щели между дверью и окнами рекомендуется затыкать влажной тканью, при отсутствии герметичности окон и дверей сделать завесы из влажной ткани.
4. Побольше пить щелочную минеральную воду, несладкие отвары шиповника, брусники, зеленый чай.
5. При использовании в закрытых помещениях вентиляторов и кондиционеров не допускайте переохлаждения.
6. Увлажняйте воздух в помещении - необходимо намочить полотенце (простыню и т.п.) и повесить на дверь, менять каждые 2-4 часа.
7. Если у вас хронические заболевания органов дыхания, сердечно-сосудистой системы, выполняйте рекомендации врачей, не забывайте принимать лекарственные препараты.
8. Как можно чаще проводить влажную уборку помещений.
9. Принимать душ.
10. Не курить, не употреблять алкоголь.
11. Исключить дополнительную физическую активность, так как в эти моменты человеку требуется больше кислорода.

Павлоградський МВ
Як правило пожежі в екосистемах відбуваються з вини людини (насамперед - через необережне поводження з вогнем у лісі або біля лісу).
Павлоградські правоохоронці звертаються до жителів м. Павлограда та Павлоградського району, будьте обережні з вогнем у лісі - ніколи не залишайте непогашені вогнища, не підпалюйте суху траву, не в'їжджайте в ліс на мотоциклі, з глушника якого можуть сипатися іскри, ніколи не розводьте вогню на торфовищах.
Тимчасово відпочивати в лісовій зоні можна тільки на спеціально обладнаних майданчиках, базах відпочинку.
Щоб Ваша необережність не стала причиною лісової пожежі, дотримуйтесь наступних правил:
- Ніколи не підпалюйте суху траву на полях або в лісі. Якщо ви побачите, як це роблять інші, постарайтеся їх зупинити;
- Ніколи не розводьте багаття в сухому лісі або на торфовищі;
- Не залишайте місце відпочинку не потушивши багаття .;
- Ніколи не кидайте непогашені сірники або сигарети, не користуйтеся в лісі різними піротехнічними виробами: петардами, бенгальськими вогнями, свічками;
- Не заїжджайте в ліс на автомобілях і особливо мотоциклах. Іскри з глушника можуть викликати пожежу, особливо в сухому лісі.
        
Якщо Ви виявили пожежу - наприклад, невеликий трав'яний пал або тліючу лісову підстилку, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум'я або захлестать його гілками, або одягом.
        
Якщо Ви не можете загасити її самотужки - постарайтеся якомога швидше сповістити про нього тих, хто повинен цим займатися. По можливості швидше повідомте про знайдений осередку загоряння в лісгосп, лісництво, в найближчий підрозділ МНС.
Якщо Ви опинилися поблизу вогнища пожежі в лісі або на торфовищі
Якщо Ви опинилися поблизу вогнища пожежі в лісі або на торфовищі і у Вас немає можливості своїми силами впоратися з його локалізацією, запобіганням поширення і гасінням пожежі, негайно попередьте всіх знаходяться поблизу людей про необхідність виходу з небезпечної зони. Організуйте їх вихід на дорогу або просіку, широку галявину, на березі річки чи водойми, в полі. Вийдіть з небезпечної зони швидко, перпендикулярно до напрямку руху вогню. Якщо неможливо уникнути пожежі, ввійдіть у водойму або накрийтесь мокрим одягом. Вийшовши на відкритий простір або галявину пригніться (повітря біля землі менш задимлене), рот і ніс при цьому прикрийте будь-якою тканиною.
Після виходу з зони пожежі повідомте про місце, розміри та характер пожежі в адміністрацію населеного пункту, лісництво або чергову службу МНС, а також місцевому населенню. Знайте сигнали оповіщення про наближення зони пожежі до населеного пункту і приймайте участь в організації гасіння пожеж.
Полум'я невеликих низових пожеж можна збивати, захльостуючи його гілками листяних порід дерев, заливаючи водою, закидаючи вологим грунтом, затоптуючи ногами. Торф'яні пожежі гасять перекопуванням палаючого торфу з поливанням водою. При гасінні пожежі дійте обачно, не йдіть далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників, підтримуйте з ними зорову і звукову зв'язок. Під час гасіння торф'яної пожежі враховуйте, що в зоні горіння можуть утворюватися глибокі вирви, тому пересуватися слід обережно, попередньо перевіривши глибину слою, що вигорів.
Пам'ятка щодо дій населення при сильному задимленні
При виникненні лісових пожеж у пожежонебезпечний період, на жителів населених пунктів, може впливати один з вражаючих факторів пожежі - дим, що негативно впливає на стан здоров'я населення.
Симптоми отруєння димом:
1. Швидка стомлюваність, головний біль, розсіяність.
2. Уповільнена сплутана мова.
3. Порушення орієнтації у просторі.
4. Почастішання пульсу (тахиокардия).
5. Підвищення артеріального тиску.
6. Судоми.
7. Порушення дихання.
При появі перших же симптомів отруєння димом звертайтеся в лікувальні установи
Як уникнути проблем зі здоров'ям з-за диму:
1. При сильному задимленні використовувати під час перебування на відкритому повітрі зволожені п'ятишарові марлеві маски або придбані в аптеці захисні маски.
2. По можливості скоротити час перебування на вулиці.
3. Щільно закривати вікна та двері, в разі сильної задимленості, щілини між дверима та вікнами рекомендується затикати вологою тканиною, при відсутності герметичності вікон і дверей зробити завіси з вологої тканини.
4. Побільше пити лужну мінеральну воду, несолодкі відвари шипшини, брусниці, зелений чай.
5. При використанні в закритих приміщеннях вентиляторів і кондиціонерів не допускайте переохолодження.
6. Зволожуйте повітря у приміщенні - необхідно намочити рушник (простирадло тощо) і повісити на двері, міняти кожні 2-4 години.
7. Якщо у вас хронічні захворювання органів дихання, серцево-судинної системи, виконуйте рекомендації лікарів, не забувайте приймати лікарські препарати.
8. Як можна частіше проводити вологе прибирання приміщень.
9. Приймати душ.
10. Не палити, не вживати алкоголь.
11. Виключити додаткову фізичну активність, так як в ці моменти людині потрібно більше кисню.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пожар в лесу #МЧС #правила
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...