• Головна
  • АрселорМіттал Кривий Ріг зупиняє ГЗК і припиняє виплачувати зарплати мобілізованим співробітникам
15:27, 28 липня 2022 р.

АрселорМіттал Кривий Ріг зупиняє ГЗК і припиняє виплачувати зарплати мобілізованим співробітникам

АрселорМіттал Кривий Ріг зупиняє ГЗК і припиняє виплачувати зарплати мобілізованим співробітникам

Керівництво "АрселорМіттал Кривий Ріг" заявило, що з 1 серпня на найближчі три місяці буде призупинено роботу гірничо-збагачувального комбінату.

Зазначається, що у серпні компанія залишає в силі особливий графік роботи: більшість персоналу, включаючи менеджмент та працівників-іноземців, працюватимуть із зменшенням навантаження до 2/3.

Також з 1 серпня на найближчі три місяці буде призупинено роботу гірничо-збагачувального комбінату.

Окрім цього АМКР з першого серпня припиняє виплати середнього заробітку мобілізованим працівникам.

Одною з причин таких дій керівництво підприємства називає здорожчення послуг з перевезення вантажів Укрзалізнецею. Нагадаємо, раніше на АМКР неодноразово висловлювались проти підвищення тарифів на залізничні перевезення, намагаючись тиснути на владу. Але цей тиск не дав результатів, тож, на підприємстві вирішили застосувати радикальніші методи, щоб захистити власні статки, але не працівників меткомбінату.

Варто зазначити, що майже всю продукцію АрселорМіттал Кривий Ріг реалізує за кордон за валюту. Тож фактично гривневий еквівалент виторгу за реалізовану продукцію підприємства після того, як Нацбанк підняв курс долара, збільшився приблизно на 54 відсотки. Нагадаємо, що заступник голови правління регулятора Сергій Ніколайчук, коментуючи підвищення курсу валюти, заявив, що цей крок направлений зокрема й на те, щоб підтримати експортерів, до яких належить і АМКР. З тезою, що таке рішення Нацбанку України зробить життя для експортерів продукції та послуг кращим, ніж було, одностайно погоджуються й фінансові експерти. Проте на АМКР вважають інакше. Тож, не зважаючи на те, що за новим курсом вартість продукції комбінату суттєво підвищилась у гривневому еквіваленті іноземний власник вирішив витрати на заробітну плату робітникам зменшити до 2/3.

Так, згідно з даними у відкритих джерелах, середня заробітна плата на АМКР на початок поточного року складала 24,7 тисячі гривень, що на той час дорівнювалось 850 доларам. Вже в червні середня заробітна плата на комбінаті склала 18,5 тисячі гривень, станом на сьогодні це еквівалентно 450 доларам. Тобто витрати на оплату праці у доларовому еквіваленті на АМКР скоротились майже вдвічі. Враховуючи зупинку ГОКУ, та припинення виплат працівникам, які боронять Україну, видатки на виплати заробітної плати АМКР взагалі буде мінімізовано.

Цікаво те, що у своїх заявах керівництво АМКР запевняє, що всі радикальні заходи економії вводяться для того, щоб захистити своїх співробітників та зберегти робочі місця. Заява на тлі підходу до ситуації в Україні інших іноземних корпорацій виглядає м'яко кажучи не переконливо. До прикладу компанія McDonald’s хоча й закрила усі свої ресторани на території України до припинення воєнних дій, проте зарплатню своїм співробітникам виплачує у повному обсязі. Як розповіла в інтерв'ю журналу Forbes СЕО українського представництва Юлія Бадрітдінова, компанія виплачує повну зарплату тим, хто працював на ставці. А тим, хто працював погодинно, робить виплату в розрахунку середньої кількості годин за попередні, довоєнні, три місяці. Це суттєві кошти для команди, в якій більш ніж 10 000 людей. При цьому McDonald’s був вимушений повністю припинити роботу в Україні, та втратив увесь свій бізнес в Росії, у той час, як АМКР

продовжує поставляти продукцію за кордон. Нагадаємо, нещодавно PR-директор "ArcelorMittal Кривий Ріг" Ярина Ключковська взагалі звинуватила корпорацію ArcelorMittal у співпраці з агресором, та звільнилась з посади.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...