• Головна
  • В чому різниця між психологом, психотерапевтом і психіатром
Новини компаній
09:31, 5 липня 2022 р.

В чому різниця між психологом, психотерапевтом і психіатром

Новини компаній

Доволі часто люди бояться звертатись за психологічною допомогою, бо вважають, що це – ознака психічних відхилень. Більш того, поради піти до психолога сприймають, як образу. А це все тому, що більшість людей не розуміють, в чому різниця між психологом, психотерапевтом і психіатром.

А між тим, якщо проблема дійсно існує, то не варто ігнорувати її. Бо з віком навіть незначний емоційний розлад може призвести якраз до розладу психічного. Щоб цього не сталося, краще вчасно звернутись до спеціаліста, якого сьогодні можна знайти на сайті Rozmova.me. Слід пам’ятати, що на консультацію до окуліста приходять не тоді, коли зір вже втрачений, а навіть для профілактики, аби не допустити проблем з очима. Візит до психолога має ту ж мету, особливо при динамічному режимі життя, в умовах постійних робочих стресів.

Головні відмінності

Перш за все, треба розуміти, що всі три спеціаліста мають відповідну вищу освіту. Людина, що пройшла кілька тренінгів чи навіть семінарів, не може вважатись психологом і практикувати консультації. Такі тренінги зазвичай потрібні для розширення кругозору, і не більше.

Що стосується основних відмінностей, то вони наступні:

·Психіатр. Це фахівець з медичною освітою, тобто лікар. Його задача полягає в лікуванні психіатричних захворювань, як правило, за допомогою медикаментозних методів або фізіотерапії. Так, психіатр може займатись консультуваннями в тій чи іншій сфері, але для цього йому потрібно здобути додаткову освіту саме з психології;

·Психолог. Спеціаліст з вищою гуманітарною освітою з напрямку психології. Займається діагностикою та консультаціями, але не має права використовувати медичні засоби або працювати з психічними розладами;

·Психотерапевт. В Україні це поняття досить розпливчасте. Психотерапевтів відносять і до психіатрів, і до психологів. Але все залежить від місця роботи фахівця. Він може працювати в лікарні, виконувати роботу психолога з можливістю призначати медичні засоби, якщо має відповідну освіту. Або ж, при тих же умовах, займатись приватними консультаціями.  

Таким чином, якщо в людини виникла стресова ситуація, то вона звертається до психолога. При психосоматичних розладах або ПТСР варто навідатись до психотерапевта. А от епілепсія, шизофренія, біполярний розлад особистості – це вже в сфері компетенції лише психіатра, який працює в медичному закладі та може направити на стаціонарне лікування.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...