• Головна
  • У Павлограді на диспансерному обліку перебувають 257 дітей із вродженими вадами серця
20:14, 27 вересня 2019 р.

У Павлограді на диспансерному обліку перебувають 257 дітей із вродженими вадами серця

У Павлограді на диспансерному обліку перебувають 257 дітей із вродженими вадами серця

26 вересня 2019 року в актовій залі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» було проведено прес-конференцію до Всесвітнього дня серця. Про це повідомили у відділі охорони здоров’я Павлоградської міської ради.

У роботі прес-конференції взяла участь зав. амбулаторії ЗПСМ №7 КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград», міський дитячий кардіолог Немикіна Ірина Володимирівна.

У Павлограді на диспансерному обліку перебувають 257 дітей із вродженими вадами серця, фото-1

Вона інформувала присутніх, що на початок 2019 року диспансерна група дітей з кардіоревматологічними хворобами по Павлограду складає 682 дитини. В структурі кардіоревматологічних хвороб перше місце займають вроджені вади серця. Так, на початок 2019 року на диспансерному обліку з вродженими вадами серця перебувало 250 дітей. За 9 місяців 2019 року диспансерна група вже становить 257 дітей. За минулий рік на облік було взято 25 дітей з вродженою патологією серця, а за 9 місяців 2019 року - 19 дітей, з них 10 - діти до року.

Друге місце за поширеністю кардіоревматологічних патологій серед дитячого віку займає метаболічна кардіоміопатія. Ця диспансерна група на початок року становила 271 дитину, а зараз група досягла 277 дітей. За минулий рік на облік було взято 47 дітей, за 9 місяців цього року - 36 дітей.

Метаболічна кардіоміопатія є великою групою, тому що поява цього діагнозу пов'язана з порушенням обміну речовин в організмі, ендокринними захворюваннями або після перенесених інфекційних захворювань.

Також лікар зазначила, що захворювання, які рідко зустрічаються в Україні, стали з'являтися і зустрічатися серед дітей міста Павлограда. Ще кілька років тому ревматичних захворювань серця фактично у нас не було, але останнім часом патологія серед дитячого населення зростає. Показники по Павлограду навіть перевищують обласні. Якщо в минулому році на обліку з хронічним ревматичним захворюванням серця, яке виникає через наявність стрептококової інфекції в організмі, з хронічними проявами перебувало 2 людини, то за 9 місяців 2019 року на обліку перебуває вже 3 людини. Крім того, у місті з'явилося таке рідкісне захворювання як ревматична хорея. Якщо стрептококова інфекція вражає клапани серця, суглоби і нирки, то в даному випадку вражається центральна нервова система (мозочок).

Фахівець повідомила, що ростуть групи захворювання порушення серцевого ритму. Так, якщо на початок року на диспансерному обліку перебувало 66 дітей, то зараз за 9 місяців група зросла до 72 дітей, на облік за 9 місяців було взято 11 осіб. Лікар пояснила чому зростає ця група і що є причиною порушення серцевого ритму. Порушення серцевого ритму є досить вибагливою патологією, тому вимагає уваги з боку батьків. Якщо її не лікувати, вона переходить в стійкі порушення серцевого ритму, які в подальшому призводять до порушень роботи серця (порушення кровообігу). Причинами можуть бути гострі вірусні інфекції та грип, тому коли дитина хворіє на простудні захворювання, необхідне адекватне лікування і дотримання постільного режиму. Також порушення серцевого ритму можуть бути пов'язані з періодом росту у дітей - гормональна перебудова і ростові скачки, коли ріст кісткової системи випереджає ріст тканин, в тому числі, серцево-судинної системи.

Кардіолог звернула увагу батьків, що в період росту дитини обов'язково потрібні помірні фізичні навантаження, щоб правильно формувалася кістково-м'язова система, тому що м'язова тканина знаходиться не тільки в м'язах - це серце, клапани та стінки судин. Також необхідно повноцінне харчування - білкової їжі повинно бути в достатній кількості (риба, м'ясо, сир).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...