• Головна
  • Кожного дня у Дніпропетровській області відбувається 28 аварій
21:26, 13 вересня 2019 р.

Кожного дня у Дніпропетровській області відбувається 28 аварій

Кожного дня у Дніпропетровській області відбувається 28 аварій

Кожні 3,5 хвилин в Україні стається дорожньо-транспортна пригода, а кожні 3 години – в аварії на дорогах гине людина. В Дніпропетровській області, за даними на 1 серпня, з початку року відбулось 5977 ДТП, в них загинуло 104 осіб та травмовано 1337.

Згідно даних Патрульної служби, кожного дня у Дніпропетровській області відбувається 28 аварій, а кожні 2 дні в аваріях гине людина.

Це дуже сумні цифри, особливо якщо згадати, що більшості цих смертей можна було запобігти, якби постраждалим була своєчасно надана перша допомога, якої вони потребували ще на домедичному етапі (до приїзду швидкої допомоги).

Але не завжди люди, що можуть знаходитись неподалік від місця трагедії, готові здійснити першу допомогу. Найчастіше людей зупиняє страх або невміння надавати першу допомогу.

Центр Громадського здоров’я МОЗ України підготував короткий перелік основних порад щодо надання першої допомоги, завдяки яким ви, можливо, зможете врятувати чиєсь життя або полегшити стан постраждалого:

· Негайно викликайте швидку допомогу.

· Впевніться, що місце надання першої допомоги є безпечним для постраждалого та для надавача допомоги. За потреби необхідно зупинити або обмежити рух транспорту.

· Надавати допомогу необхідно у рукавичках (латексних, резинових, нітрилових тощо), щоб уникнути контакту з рідинами постраждалого, в яких можуть знаходитись небезпечні патогени.

· З’ясуйте, чи дихає постраждалий. Нагадуємо, що при відсутності дихання людина може прожити не більше 5–7 хвилин, отже недихаючий постраждалий може просто не дожити до приїзду швидкої.

· Перш за все спробуйте поговорити з постраждалим. Якщо він розмовляє – його диханню нічого не загрожує. Якщо постраждалий втратив свідомість, необхідно перевірити, чи немає в ротовій порожнині сторонніх предметів або рідин, що можуть перешкоджати диханню.

· Якщо дихальні шляхи відкриті, необхідно переконатися, чи рухається грудна клітка постраждалого. Дихання також можна спробувати почути — для цього піднесіть вухо до рота постраждалого. Якщо дихання відсутнє — починайте серцево-легеневу реанімацію. Якщо постраждалий дихає, переходьте до подальшого обстеження та надання допомоги.

· Обстежте постраждалого на наявність кровотеч. Перша задача – зупинити критичні (масивні) кровотечі, що загрожують життю постраждалого.

При критичній ( масивній) кровотечі перш за все з’ясуйте джерело крововитоку та зупиніть кровотечу, використовуючи бинти та турнікети з аптечки, а при відсутності таких – підручні матеріали, що можна використати у якості джгута. Після накладення турнікета або джгута, обов’язково позначте час зупинення кровотоку. Ця інформація буде необхідна лікарям для подальшого надання допомоги.

· Якщо немає критичної необхідності ( масивної кровотечі, відсутності дихання тощо, що потребують негайних маніпуляцій) або загрози пожежі та вибуху, не намагайтесь дістати постраждалого з автівки – дочекайтесь приїзду рятувальників.

· Надавати домедичну допомогу та стежити за станом постраждалого необхідно до приїзду швидкої. Передайте медикам детальну інформацію про події, стан постраждалого, яку саме допомогу ви надали.

· Не намагайтесь повернути голову - зайві рухи шиї можуть завдати шкоди, якщо постраждалий отримав травму шийного відділу хребта.

· Не можна підкладати речі під голову постраждалого, це може перешкоджати диханню.

І головне – будьте уважними на дорогах та дотримуйтеся правил дорожнього руху. Обов’язково беріть з собою в дорогу укомплектовану аптечку.

ЦГЗ МОЗ України нагадує, що ви можете пройти курси надання першої допомоги в своєму місті. Ці навички можуть стати вам в нагоді і, можливо, допоможуть врятувати чиєсь життя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...