• Головна
  • В Павлограді атестували пошукових собак-рятівників
15:17, 23 квітня 2019 р.

В Павлограді атестували пошукових собак-рятівників

В Павлограді атестували пошукових собак-рятівників

На минулому тижні в Павлограді проходила комплексна атестація пошуково-рятувальних кінологічних розрахунків ВО «Спілка Самаритян-Кінологів України (ССКУ)» за німецькими стандартами ASB. Тривала атестація собак разом з їхніми провідниками-кінологами 4 дні. Всього в ній взяли участь 19 кінологічних розрахунків зі Львова, Кривого Рогу, Дніпра та Павлограда.

Перший день молоді собаки проходили атестацію на етапі «соціалізація» (тест на профпридатність). В цьому тесті кожна собака перевірялась на вміння та бажання взаємодіяти зі сторонніми людьми, відсутність боязні до різких звуків, стукоту, візуальних і акустичних подразників, вогнища та диму, байдужість до інших собак. Більшість розрахунків на цій фазі, як правило, відсіюється. Про це кореспондентові розповіла керівник Павлоградського пошуково-рятувального загону «Антарес» ССКУ Лариса Борисенко.

Також чотирилапі здавали тест на позначення потерпілого - коли собака знаходить потерпілого, вона починає лаяти. При цьому вона не має права ніяк більше контактувати з постраждалим – облизувати, тягнути чи кусати.

Потім кінологи проходили теоретичний комплексний іспит – потрібно було відповісти на 500 питань з 10-ти розділів (перша невідкладна медична та ветеринарна допомога, орієнтування на місцевості, кінологія,  радіозв’язок, тактика пошуку у природному середовищі чи техногенному завалі та ін.). На другий день собаки проходили етап слухняності та спритності. На цьому етапі відсіялися ще кілька молодих команд кінологів з собаками.

Але найцікавіше та більш захоплююче на кінологічні розрахунки чекало на третій та четвертий день атестації. Собаки разом з провідниками шукали статистів – умовно постраждалих у лісовій місцевості та в техногенному завалі. Оцінював вміння собак та їхніх провідників суддя з Києва та лідер ССКУ Анатолій Трубчанінов.

За легендою в лісі на території в 30 тисяч квадратних метрів загубилися два школярі, які йшли додому зі школи пішки, заблукали. Одна 12-річна школярка від страху залізла на дерево та просиділа на ньому усю ніч, другий школяр – брат дівчинки шов по лісу, упав в яр, поламав ногу та від больового шоку втратив свідомість. Завдання собаки разом з кінологом – розшукати постраждалих за 20 хвилин та надати їм необхідну медичну та психологічну допомогу. З 6-ти розрахунків із завданням впоралися лише 5. Це і бельгійські та німецькі вівчарки, і ретривери та інші породи.

За другою легендою на закинутому будівництві кожна собака собаки шукали трьох умовно постраждалих, які ховалися в темних кімнатах, під цеглою або за бетонними укриттями, на висоті тощо. При чому для пошукових собак створювали масу різноманітних перешкод та відволікаючих факторів. Зокрема їм заважали люди – нібито працівники цього будівництва, які шуміли, стукотіли, гриміли пляшками та розмовляли.

Цікаво те, що роль статистів (умовно постраждалих) під час пошукового етапу зіграли павлоградські волонтери, бійці, ветерани АТО, члени їхніх сімей та родини загиблих воїнів. В ці дні вони приїхали на захід на запрошення павлоградських кінологів.

«Ми отримали масу задоволення від спілкування з цими чудовими та розумними створіннями. Сам процес пошуку є дуже цікавим, коли ти спостерігаєш за діями кінологів та самої собаки. Це купа позитиву. А для бійців це не тільки своєрідне занурення в звичні для них умови, як, наприклад, в техногенному завалі, а й чудове психологічне розвантаження, заряд життєвою енергією на місяць-два вперед. Це, навіть, можна назвати  психологічною реабілітацією після війни. Тому в майбутньому ми готові і надалі брати участь у таких заходах та залучати до них побільше наших побратимів. Це й для родин загиблих чудове розвантаження та проведення часу», - поділилася своїми враженнями ветеран та інвалід війни на Сході України Людмила Калініна.

У ролі статиста спробував себе і кореспондент, задля того, щоб відчути все на собі.

На заключному етапі з 10-ти розрахунків лише 6 здали тестування. Тепер вони зможуть брати участь у справжніх пошукових роботах по всій Україні.

Довідка: Всі павлоградські кінологи з собаками – члену клубу «Антарес» ССКУ тренуються на базі ФСК ім. Шкуренка. Члени-волонтери Всеукраїнської ГО «Спілка Самаритян-Кінологів України» разом зі своїми чотиролапими помічниками здійснюють: - пошук зниклих без вісті; пошук тих, що заблукали; пошук тіл загиблих (в т.ч. в зоні АТО) пошуково-рятувальна служба;- каністерапію (допоміжний метод психологічної та фізичної реабілітації за допомогою спеціально навчених собак);- допомогу українській армії;- допомогу дітям, сім'ям, які опинилися у скруті, сім'ям переселенців, дітям-сирітам та інше. Контакти: +38 (093) 446-75-03 (Анатолій Трубчанінов); +38(050) 941-04-76, +38 (068) 103-00-15 (Лариса Борисенко).

Кріста Офенбах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...