• Головна
  • З липня на павлоградців очікують 54 безкоштовні діагностичні та лікувальні послуги
16:02, 15 січня 2019 р.

З липня на павлоградців очікують 54 безкоштовні діагностичні та лікувальні послуги

З липня на павлоградців очікують 54 безкоштовні діагностичні та лікувальні послуги

У павлоградській медичній галузі змінюється головний розпорядник коштів. Усі медичні заклади Павлограда фінансуватимуться через Національну службу здоров’я із державного бюджету. Наразі медична сфера нашого міста вже пройшла всі необхідні перевірки і знаходиться на стадії підготовки пакету документів для підписання договору з Нацслужбою здоров’я (про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій ). Також вже став відомий перелік послуг, які увійдуть у програму «Безкоштовна діагностика» з липня 2019 року.

Нагадаємо, реформа фінансової системи медицини стартувала рік тому, коли Верховна Рада України прийняла Закон № 2168 - VIII «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення». І вже у березні 2018 року була створена Національна служба здоров'я України.

«З того часу ми і вся Україна стали працювати за принципом «гроші йдуть за пацієнтом». Це коли фінансування йде за кожного пацієнта лікарів окремо і за надані йому медичні послуги де-факто», – розповіла головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги м. Павлоград Олена Дуднікова.

Очільниця міського відділу охорони здоров’я Олена Герасименко каже, що їхні пацієнти матимуть право на безкоштовне медичне обслуговування Центру, в тому числі паліативну допомогу, наркотичні знеболювальні препарати, аналізи (загальний аналіз крові, аналізи сечі, крові на цукор, холестерин) та тести на ВІЛ або гепатит. Всі ці аналізи пацієнт здаватиме тільки за направленням свого лікаря.

Щодо тих пацієнтів, які ще не уклали декларації із лікарями, у них ще є така можливість до 31 червня 2019 року. З 1 липня «неприв'язані» ні до кого пацієнти матимуть право лише на екстрену медичну допомогу.

«З 1 січня кошти приходитимуть в лікарні із розрахунку в середньому 370 гривень  за кожного пацієнта (в залежності від його вікової категорії). Таким чином у кожного лікаря буде свій фінансовий пулл. Як такого окладу у нього вже не буде. Скільки прикріпив лікар до себе пацієнтів - стільки і заробив», - пояснила Олена Герасименко.

Медики додають, що одним із плюсів медичної реформи та змін вони вважають те, що працює онлайн-реєстратура, завдяки якій людина може записатися на прийом до лікаря.

Реформа ж вторинної  ланки медицини не тільки в Павлограді, а й по всій країні розпочнеться з 1 липня 2019 року. Це буде оплата за послуги діагностики, зокрема ультразвукове, рентген-обстеження, біохімічні аналізи, каже очільниця міського відділу охорони здоров'я.

Передбачається, що Національна служба здоров’я України (НСЗУ) в рамках програми «Безкоштовна діагностика» оплачуватиме 54 діагностичні та лікувальні послуги за направленням сімейного лікаря, терапевта або педіатра. Для пацієнтів це означає, що не потрібно буде приносити в амбулаторію чи лікарню шприци, рукавички, вату, плівку для рентгена, повідомила Олена Герасименко. Також можна буде безоплатно пройти обстеження на поширені хвороби внутрішніх органів, серця, легенів та найбільш поширені види онкології у чоловіків і жінок.

«Безкоштовну діагностику» павлоградцям зможуть надавати як комунальні, так і приватні діагностичні центри, які укладуть договір з НСЗУ.

На програму у Держбюджеті  на 2019 рік закладено 2 млрд грн.

Планується, що в програму «Безкоштовна діагностика» увійдуть:

12 нових аналізів — додатково до 8 базових, які вже оплачує Національна служба сімейному лікарю (загальний аналіз крові з лейкоцитарною формулою, загальний аналіз сечі, глюкоза крові, загальний холестерин, вимірювання артеріального тиску, ваги, зросту, окружності талії, електрокардіограма, швидкий тест на вагітність, на тропонін, ВІЛ, та вірусні гепатити). Мамографія і 5 видів рентгена: грудна клітка, суглоби, хребет, кістки і приносові пазухи. Ехокардіографія, моніторинг ЕКГ і 2 види тесту для визначення патологій серцево-судинної системи. 6 видів ультразвукової діагностики: шлунково-кишковий тракт, нирки, сечовий міхур, артерії ніг, щитовидна і молочні залози. 4 види біопсії під контролем УЗД: щитовидної залози, лімфатичних вузлів, молочних та передміхурової залоз. Видалення новоутворень: м’яких тканин і шкіри, у носі, гортані, вухах. Ендоскопічні дослідження і операції одного дня: стравоходу; шлунка; дванадцятипалої і товстої кишки; сечового міхура; трахеї і бронхів.

Направлення на «Безкоштовну діагностику» – електронне, лікар зможе його оформити тільки через електронну систему охорони здоров’я.

«Наприклад, за кожну рентгенограму грудної клітини в двох проекціях Національна служба здоров’я оплачуватиме по 134 гривні. Наразі рентгенограма в одній проекції коштує близько 60 гривень, які поки що оплачує пацієнт. А з липня вищезазначені діагностичні та лікувальні послуги оплачуватиме держава», - підсумувала Олена Герасименко.

Кріста Офенбах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...