• Головна
  • Лише за тиждень більше 100 павлоградців отримали вуличні травми
13:19, 10 січня 2019 р.

Лише за тиждень більше 100 павлоградців отримали вуличні травми

Лише за тиждень більше 100 павлоградців отримали вуличні травми

За перший тиждень нового року (з 1 по 8 січня) вже 173 павлоградця отримали вуличні травми через жахливі погодні умови та ожеледицю на дорогах. В основному це переломи кінцівок, тулуба, забої, вивихи, пошкодження зв'язок в результаті падіння. Випадків обмороження поки що не зафіксовано. Принаймні в цьому році.

Найбільшу кількість травм було зафіксовано 2 січня – 32 травми, 3 січня – 24 та 7 січня – 22.  Левову частку вуличних травм павлоградці отримали саме через ожеледицю – 71 % (123 травми). Про це кореспондентові 5632.com.ua розповів завідуючий травматологічним пунктом приймального відділення Павлоградської міської лікарні № 4 Олег Чуєнко.

Близько 30-40 відсотків вуличних травм – це серйозні травми, переломи верхніх та нижніх кінцівок

За словами лікаря в основному страждають та падають люди похилого віку.

«Якщо вони бачать, що на вулиці така погода, йде сніг, на дорогах ожеледиця, то треба старатися зайвий раз не виходити з дому, краще когось попросити, наприклад, сходити за хлібом чи ліками. У людини з віком на фоні остеопорозу (системне захворювання скелета, яке характеризується зменшенням маси кістки в одиниці об'єму та порушенням мікроархітектури кісткової тканини, що призводить до підвищення крихкості кісток), підвищена імовірність получити перелом при падінні. Але нашим людям важко щось довести. – обурюється Олег Георгійович. - Всеодно людині треба піти на базар, магазин, в церкву або соцзабез. А не всюди є поручні чи пандуси. Тому людина повинна сама себе убезпечити».

Лікар радить, щоб захистити себе від падіння взимку, бажано не виходити на вулицю без крайньої необхідності, а в разі потреби - ходити бажано по посипаних дорогах і тротуарах, на сходинках триматися за поручні.

Також рекомендується користуватися комфортним та зручним взуттям без каблука, без платформи, на низькій підошві (гумовій, із шипами), або ж придбати в магазині або аптеці гумові льодоступи (їх вартість в аптеках міста становить близько 100 грн). Слід користуватися зручним одягом – це не повинні бути довгі спідниці, пальто чи шуба, яка заплутується в ногах. Літнім людям можна слід користуватися тростиною з гумовим наконечником або шипом. Не слід поспішати, коли йдеш по вулиці, ходити акуратно.

Загострив він увагу і на тому, що часто люди травмуються в стані алкогольного сп’яніння. Наприклад, під час новорічних свят також збільшилась кількість звернень із травмами саме з вищезгаданої причини. Це і переломи, і забої, і порізи – в основному, травми кримінального характеру.

Наголошують лікарі-травматологи і на тому, що важливо своєчасно звертатися після отримання травми до лікувального закладу.

«На жаль, 20-30 % травмованих людей звертаються несвоєчасно. Буває, звертаються із переломами через кілька діб, а буває, і через тиждень. Це ускладнює як стан здоров'я самого пацієнта, так і ускладнює його лікування. Такий перелом вже ускладнюється зміщенням кісток, серйозними набряками, гематомами і лікується значно складніше та довше», - каже лікар-травматолог міської лікарні № 4 Євген Теренюк.

До речі, зараз у лікарні № 4 травмованим пацієнтам в основному роблять цифровий рентген, тому за плівку платити не треба, за виключенням особливих випадків. Пацієнти мають купувати, за необхідністю, лише гіпсові та марлеві бинти.

Кріста Офенбах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...