• Головна
  • Півсотні павлоградців захворіли на туберкульоз: майже в половини з них виявили ВІЛ
16:17, 25 листопада 2018 р.

Півсотні павлоградців захворіли на туберкульоз: майже в половини з них виявили ВІЛ

Півсотні павлоградців захворіли на туберкульоз: майже в половини з них виявили ВІЛ

За 9 місяців 2018 року 51 мешканець Павлограда вперше в житті захворів на туберкульоз, з них – 3 дітей та 1 підліток. Менше третини з усіх осіб, що захворіли мали постійне місце роботи. У 17 пацієнтів мало місце поєднання туберкульозу та ВІЛ.

Про це повідомляє Міський фтизіатр Олена Юріївна Гриб.

"Туберкульоз – це інфекційне захворювання, викликане бактерією Mycobacterium tuberculosis. Мікобактерія також відома як паличка Коха, за ім'ям відкривача. Вона передається повітряно-крапельним шляхом, коли хвора людина кашляє чи чхає.

Зазвичай, туберкульоз вражає легені, рідше – інші органи та системи. Без належного лікування ця хвороба може бути смертельною. Для зараження туберкульозом достатньо десятьох бактерій. Але чи призведе зараження до хвороби, залежить від нашого імунітету. 90-95% людей не захворіють.

Якщо імунна система не спрацює як слід, то може розвинутись або прихована інфекція, або туберкульоз. Інколи від зараження до прояву хвороби минають роки" - розповіла спеціаліст.

Серед причин високої захворюваності на туберкульоз в Україні називають такі:

-          поширеність ВІЛ-інфекції;

-          невчасна діагностику;

-          уникнення лікування;

-          поширеність штамів із множинною стійкістю до антибіотиків.

За словами міського фтизіатра, єдиного способу захисту від туберкульозу нема. Офіційні поради стосуються заходів гігієни в приміщеннях, де збирається багато людей. Там має проводитись вологе прибирання та якісна вентиляція. Людям радять бути уважними до симптомів туберкульозу - тривалої трохи підвищеної температури (37◦С), кашлю і нічної пітливості. Профілактика ВІЛ та вчасне виявлення цього вірусу також суттєво підвищують шанс не захворіти на туберкульоз. На здатність організму протистояти туберкульозу особливо впливає якість харчування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...