• Головна
  • Павлоградцям нагадали про небезпеку ВІЧ та абортів
17:23, 25 травня 2017 р.

Павлоградцям нагадали про небезпеку ВІЧ та абортів

Павлоградцям нагадали про небезпеку ВІЧ та абортів

Сьогодні в центрі Павлограда відбулися одразу два флешмоби, вони були присвячені темі боротьби з ВІЧ/СНІД та збереженню репродуктивного здоров`я і плануванню сім`ї. Ініціаторами цих акцій стали учасниці волонтерських загонів Павлоградскього медичного коледжа – "Панацея" і "Імпульс".

Приблизно о 10 ранку студентки та їхні наставниці зібралися на майданчику біля МКДЦ "Мир", аби нагадати перехожим про небезпеку ВІЧ-інфекції та про важливість ретельного ставлення до своїх статевих стосунків.

Олена Семенеко, керівниця волонтерського загону "Панацея": "Ми вирішили нагадати про епідемію ВІЧ/СНІД, оскільки Дніпропетровська область є сьогодні серед тих регіонів, де ця небезпека поширена найбільше. І місто Павлоград тут не є винятком. Ми роздаємо перехожим інформаційні буклети, що містять корисну інформацію, контакти служб, до яких можна звернутися, якщо виникнуть питання щодо ВІЧ/СНІД. Скажу, що наша аудиторія – це, переважно, школярі. Дорослі люди реагують на наші заклики більш стримано, 15% з них взагалі не готові про це слухати, бо мають якісь упередження щодо того, хто інфікується ВІЧ. Молоді люди більш проінформовані".

За словами Олени Семененко, загін "Панацея" існує при коледжі (колишнє медучилище) вже понад 10 років, рівно стільки студентти-волонтери проводять свої просвітницькі акції серед молоді. Активісти переконані, що їхня діяльність має свій позитивний результат.

Одна з волонтерок, студентка 3 курсу Аліна Дуднік, так говорить про свою участь у флешмобі: "ВІЧ/СНІД - це проблема досить актуальна, щодень в області реєстурється понад 10 нових випадків. Молоді люди нерідко інфікуються через брак елементарних знань, правильної інформації і досвіду. Тому мені хочеться допомогти своїм одноліткам, аби вони одного разу не припустилися фатальної помилки. Я вже мама, у мене є маленька дитина, і мене турбує також здоровя наших малюків, Саме тому я тут".

Інший загін "Імпульс" працює при коледжі вже 7 років. За словами його лідера, викладача медичного коледжу Наталя Сич, нинішня акція, як і вся діяльність загону, присвячена бесідам з підлітками, котрі часто мають хибне уявлення про деякі сторони статевих відносин. "Ми хочемо, аби батьки говорили з дітьми про статеве виховання. Однак більший ефект має спілкування за принципом "рівний рівному", коли наші волонтерки зустрічаються з однолітками", - говорить Н. Сич.

За словами активістки "Імпульсу" Поліни Пташник, з якою спілкувався журналіст, її волонтерський стаж нараховує лише рік, однак дівчина вже відчуває потребу говорити з молоддю на делікатні теми і допомагати підліткам долати брак знань у сфері статевих відносин. Волонтери "Імпульсу" кажуть, що одним з позитивних результатів їхньої роботи із школярами і студентами є суттєве зменшення кількості абортів у Павлограді, що підтверджує офіційна статистика.

Наша довідка: за весь час реєстрації у Павлограді ВІЧ/СНІД (з 1997 року) носіями цієї інфекції стали понад 2 250 мешканців міста, більш ніж 400 павлоградців померло. Нині на обліку в міському центрі ВІЧ/СНІД перебуває близько 800 хворих на цю інфекцію. Що стосується абортів, то медики свідчать: за останній рік їхня кількість скоротилася с 141 випадка до 78.

Олекса Сурай

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Павлоград #акция #аборты #ВИЧ #СПИД
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...