• Головна
  • Небесний маестро набешкетував у Павлограді на сенсацію (Відео)
эксклюзив
13:00, 25 грудня 2016 р.

Небесний маестро набешкетував у Павлограді на сенсацію (Відео)

эксклюзив

Часом, коли в новинах розповідають про чергового дивака або екстремала, виникає думка: а, бува, чи не з Павлограда він? Надто велика питома вага різних сміливців у славному козацькому й шахтарському місті. Приміром, один із них утнув таке, що колись під силу було хіба що славетному Валерію Чкалову. Та й то – лише за легендою.

Отже, про що йдеться? Шість років тому 63-річний павлоградський повітроплавець Петро Нестєров здійснив екстремальний вчинок. На своєму мотодельтаплані "Близнюк" він двічі пролетів під старим автомобільним мостом через річку Вовчу, який з'єднує мікрорайони Шахтобудівників і Городище з центром міста.

Цей, справді, унікальний і пов'язаний з ризиком для життя політ відбувся 16 вересня 2010 року. Його знімали з двох відеокамер: одна була на березі біля мосту, іншу пілот встановив у себе на захисному шоломі. "Які, питаєш, відчуття? Їх важко описати! - поділився тоді з автором цих рядків Петро Олександрович. - Коли готувався - трохи сумнівався в успішності справи. Побоювався, що в момент проходження під мостом потоки повітря зіграють зі мною злий жарт, і мене кине вгору. Але коли остаточно зважився - будь-який страх зник".

Нестеров

Нестеров

Ідею екстремального польоту павлоградець, який на той час відсвяткував 63-й день народження, виношував з весни. "Хотілося щось таке зробити - для себе, - поділився пілот і конструктор. - Я розумію, що скажуть: мовляв, у стільки-то років мужик бешкетує! Але ж я своїм польотом нікому не заважав..."

Нестеров3

Нестеров3

За словами Петра Нестєрова, старий автомобільний міст через Вовчу мав складну конструкцію (сьогодні його частково реконструювали, і він інакше виглядає). Він був "подвійний" (до старого мосту довгий час був прибудований новий), тож стояв на чотирьох опорах.

Нестеров10

Нестеров10

Крім того, відстань між опорами двох пар була неоднаковою. Як, зрештою, і висота спарезних мостів. "Я кілька разів приходив до мосту, все вимірював, вираховував. І вже там зрозумів - зможу! Зателефонував хлопцям, повідомив про своє рішення. Залишалося дочекатися гарної, безвітряної погоди", - згадував Петро Нестєров. І зізнався: його відмовляли - свої ж. "Дружина? Я так думаю, вона знала про мій задум. У той день ми з нею і хлопцями виїхали на аеродром. Вона залишилася у машині…"- сказав пілот.

За словами Петра Олександровича, він не перший в історії повітроплавання зважився на подібний ризик - політ під мостом. Найвідомішим і, можливо, вигаданим радянською пропагандою, прикладом є вчинок радянського льотчика Валерія Чкалова. За легендою, в середині 20-х років минулого століття він зміг пролетіти на своєму гідролітаку під Кіровським мостом у Ленінграді. В 1940 році цей політ повторив на зйомках художнього фільму льотчик Євген Борисенко. В інтернеті можна побачити аматорські відео аналогічних польотів інших планеристів.

Нестеров2

Нестеров2

"Ви знаєте, - міркував шість років тому тезка знаменитого льотчика, героя Першої світової війни і автора мертвої петлі Петра Миколайовича Нестерова, - в нашому житті завжди знайдеться якийсь чинуша, буквоїд, який скаже: так можна, а так - ні. І крапка! Але якби не сміливці, у нас нічого не було б!»

Нестеров1

Нестеров1

До речі

Щодо легендарного подвійного тезки (за ім'ям і прізвищем) Павлоградського дельтапланериста. "Однозначно, він мені не родич, - запевнив журналіста Петро Олександрович. - І взагалі, про нього я дізнався набагато пізніше - коли вже сам мріяв літати".

Нестеров5

Нестеров5

Довідка

Петро Олександрович Нестеров - уродженець Кривого Рогу, конструктор літальних апаратів, пілот-самоук. В юності захоплювався авіамоделізмом, у своєму "земному житті" працював машиністом бульдозера, трактористом, водієм, електриком. Дельтапланеризмом почав захоплюватися з 1996 року, побудував і випробував чотири мотодельтаплана: "Ромео", "Маестро", "Фаетон" і "Близнюк". Налітав на них приблизно 3500 годин і більше 54 тис. км ("У мене пішов другий круг навколо екватора", - шуткує ексремал). Сягав висоти понад 1300 метрів. Кілька разів здійснював аварійні посадки. Отримував травми. У свої 69 (!) років Петро Олександрович продовжує підкорювати небо.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Павлоград #екстремал #рекорд
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...