Повноваження приватного виконавця

Виконання судових рішень покладається на службовців державної виконавчої служби та приватних виконавців. Правовий статус обох спеціалістів регламентований чинним законодавством, а права та обов’язки ідентичні, проте у роботі юристів є певні відмінності.

Основні відмінності приватних і державних виконавців

Якщо провести аналіз змісту чинного Законодавства, можна дійти висновку, що повноваження приватного виконавця та державного службовця майже не відрізняються, детальніше дивіться на сайті https://fakt.org.ua/. Відмінності полягають в тому, що приватний юрист не може займатись наступними рішеннями суду:

  • які стосуються дітей та стягування аліментів;
  • в яких стягувачем боргу або боржником є орган державної влади або місцевого самоврядування;
  • стосовно майна державної або комунальної форми власності;
  • щодо виселення або заселення фізичних осіб;
  • в яких боржниками фігурують недієздатні особи або неповнолітні;
  • які стосуються конфіскації.

Як і державний виконавець, приватний юрист має право накладати арешт на майно боржника, а його вимоги є обов’язковими до виконання усіма фізичними та юридичними особами. З іншого боку державний службовець повинен узгоджувати деякі дії із керівництвом, в той час, коли приватний виконавець https://fakt.org.ua/uk/ підпорядкований сам собі.

Основні переваги стягнення боргу приватним виконавцем

Виконання судових рішень приватним виконавцем характеризується декількома суттєвими плюсами:

  1. Компетентність спеціаліста. Кожен приватний виконавець повинен відповідати певним вимогам, які передбачені чинним законодавством України (вік понад 25 років, наявність вищої юридичної освіти, досвід роботи у юридичній сфері мінімум 2 роки та успішне складання кваліфікаційного іспиту від Міністерства юстиції).
  2. Контроль за діяльністю приватних виконавців чітко регламентований та здійснюється шляхом планових та позапланових перевірок.
  3. Наявність мотивації. Якщо заробітна плата державного виконавця фіксована, то дохід приватного виконавця повністю залежить від успішності виконання судового рішення.
  4. Вільний вибір та прозорість. На сайті Мін’юсту представлена детальна інформація про приватних виконавців в Україні, тому кожна особа може ознайомитись з інформацією, яка її цікавить.

Якщо вам потрібна допомога із виконанням рішення суду, ви можете звернутись до спеціалістів некомерційного об’єднання "ФАКТ", перелік котрих представлений на сайті приватних виконавців https://fakt.org.ua/ .