
Українські підлітки масово виїжджають за кордон

Батьки вивозять 17-річних хлопців за кордон — у Міносвіти оцінили ситуацію
Батьки вивозять 17-річних хлопців за кордон, проте багато з них продовжують підтримувати зв’язок з українською системою освіти і планують здобувати вищу освіту в Україні. Стабілізація безпекової ситуації — ключовий фактор для повернення молоді і їхніх сімей.
Про це заявив заступник міністра освіти Михайло Винницький в інтерв'ю РБК-Україна.
Чи повернуться молоді хлопці до України
Винницький визнав, що батьки вивозять 17-річних хлопців з України, проте значна частина з них, перебуваючи за кордоном, реєструється для складання національного мультипредметного тесту (НМТ).
"Казати, що хлопці не виїжджають, було б неправдою. Ми знаємо всі, що мами вивозять 17 річних синів. Що ми бачимо по статистиці? Що ті 17- і 18-річні, перебуваючи за кордоном, пишуть НМТ. Тому що 20 тисяч із тих, які зареєстровані на НМТ цього року, зареєструвалися на написання НМТ, будучи саме за кордоном. У нас є 55 центрів, де буде проводитися НМТ за кордоном цього року в 34 країнах", — каже він.
Заступник міністра додав, що, хоча за кордоном є можливість вступати до іноземних університетів без НМТ, багато хто обирає українські виші.
"Це означає, що люди виїжджають, але все одно вважають українську вищу освіту привабливим для себе варіантом продовження освіти. І багато з тих, хто виїжджають в 17 років, повертаються, вступивши в українську вищу освіту, — вважає посадовець.
Винницький зазначив, що він не має точної статистики щодо неповнолітніх громадян, які виїхали за кордон з батьками, оскільки її ведуть міграційна служба та прикордонники. Водночас, за словами заступника міністра, Україна активно працює над тим, щоб талановита молодь залишалась у країні. Вони отримують бюджетні місця та стипендії за високі бали НМТ та на олімпіадах.
Посадовець наголосив, що зараз у Верховній Раді розглядають законопроєкт про національні стипендії для найкращих абітурієнтів, що має систематизувати підтримку талановитої молоді.
Винницький також підкреслив, що стабілізація безпекової ситуації — ключовий фактор для повернення молоді і їхніх сімей.
"Батьки виїжджають задля безпеки, а молодь каже: "Ні, я побачив життя в Німеччині, в Данії, в Італії, Польщі. Я хочу додому". І це не тільки тому, що це дім. Є можливості для саморозвитку, набуття навичок, які потрібні для життя", — підсумував він.
Раніше заступник міністра освіти України Михайло Винницький розповів, що 20 тисяч українців пишуть національний мультипредметний тест за кордоном.
Раніше у матеріалі Новини.LIVE ми писали, як українці можуть безплатно навчатися в австрійських університетах.
Інформує news.novyny.live