• Головна
  • Для дружин військових: у ТЦК пояснили, як оформити пільги, поки чоловік на фронті
16:55, Сьогодні

Для дружин військових: у ТЦК пояснили, як оформити пільги, поки чоловік на фронті

Харківський ОТЦК та СП пояснив, чи може дружина військовослужбовця, який перебуває на фронті, звернутися за пільгою від його імені.

Зазначається, якщо отримувач пільги (у нашому випадку говоримо про учасника бойових дій) з певних причин не може сам звернутися до Пенсійного фонду, бо, наприклад, перебуває у зоні бойових дій або має інвалідність чи поранення і не може скористатися електронними сервісами ПФУ, подати заяву на призначення пільг від його імені можуть члени сім’ї, передає Судово-юридична газета.

Таким членом сім’ї, зокрема, є дружина військовослужбовця чи чоловік військовослужбовиці.

Також відповідна постанова Кабміну визначає, що це можуть зробити непрацездатні батьки отримувача пільги, неодружені повнолітні діти, визнані особами з інвалідністю з дитинства ІІ групи, особа, яка проживає разом з особою з інвалідністю внаслідок війни І групи та доглядає за ним (за умови, що особа з інвалідністю внаслідок війни не перебуває у шлюбі).

У ТЦК нагадали, що для призначення пільги потрібно подати:

– заяву про внесення відомостей до Реєстру пільговиків;

– заяву про надання пільг;

– копію посвідчення ветерана (е-посвідчення ветерана).

Також знадобиться копія картки платника податків та будь-який офіційний документ, що підтверджує фактичне місце проживання (за потреби).

У ТЦК звертають увагу, що можна замість двох окремих заяв подати одну спрощену – про взяття на облік та про надання пільг. У спрощеній заяві зазначається мінімальний набір даних. Іншу інформацію для встановлення права та розрахунку пільги Пенсійний фонд збирає самостійно з офіційних джерел завдяки цифровим обмінам. 

При цьому у заяві для зарахування пільг небхідно буде зазначити реквізити банківського рахунку отримувача пільги (військовослужбовця).

Якщо військовозобов’язаний не дотримується правил військового обліку та отримує штраф, який не сплачує вчасно, його можуть оголосити у розшук. Юрист Юрій Айвазян розповів про тривалість такого розшуку.

Виявляється, розшук не безстроковий — він має певні тимчасові обмеження, прописані в українському законодавстві. Однак важливо зазначити, що для припинення розшуку сам громадянин має проявити ініціативу та звернутися до Територіального центру комплектування (ТЦК), вказавши на закінчення встановлених законом термінів розшуку.

«Є терміни щодо термінів стягнення за адміністративне правопорушення. Згідно зі статтею 38 КУпАП, стягнення може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його скоєння», – пояснив Айвазян.

 Однак, за словами юриста, просто так, автоматично, після закінчення термінів, з розшуку громадянина не можна зняти.

«Це не означає, що ТЦК »сумлінно« подасть заяву в поліцію про зняття особи з розшуку у зв’язку із закінченням термінів», – наголосив він.

Тому громадянин повинен самостійно або за допомогою юристів подати запит до ТЦК та порушити питання скасування розшуку після завершення всіх термінів розшуку.

«На жаль, без будь-яких дій з Вашого боку Ви і надалі знаходитиметеся у розшуку »безстроково”, – додав Айвазян.

Інформує expert.in.ua

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...