• Головна
  • Обговорили проблеми подання заяв до Міжнародного реєстру збитків через атаки РФ
14:30, 18 червня

Обговорили проблеми подання заяв до Міжнародного реєстру збитків через атаки РФ

Сьогодні відбулася онлайн-конференція Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, де обговорювали проблематику подання заяв до Міжнародного реєстру збитків, спричинених атаками РФ. У заході взяли участь Генеральний секретар Конгресу Матьє Морі та представники Реєстру збитків.

На цей час механізм подання заяв реалізується через електронний сервіс «Дія». Проте багато громадян, особливо люди похилого віку, не мають доступу до електронних сервісів. На конференції розглядали можливі шляхи вирішення цієї проблеми та вже визначили конкретні заходи для полегшення процесу.

У Дніпропетровській області наразі пошкоджено понад 9 тисяч житлових будинків, і ця кількість продовжує зростати. Понад 2 тисячі власників пошкоджених осель вже отримали компенсацію за державною програмою «єВідновлення» на загальну суму понад 114 млн грн. Також сформовано 16 сертифікатів на нове житло.

Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук підкреслив важливість інформування населення про можливості отримання компенсації через Реєстр збитків. Найбільшу кількість заяв очікують від мешканців Нікопольського, Криворізького та Синельниківського районів, які найбільше потерпають від постійних обстрілів РФ.

«Саме тут, на місцях, на нас лягає відповідальне завдання – допомогти людям правильно оформити та подати заяви. Важливо, щоб люди знали, що вони не самотні. Їм є куди звернутися за допомогою», – зазначив Лукашук. Він наголосив на необхідності залучення органів місцевого самоврядування до діяльності Реєстру та організації прийому заявок на місцях.

Серед викликів, з якими зіткнулися на місцях, є недостатня кількість фахівців, які б супроводжували людей у цьому процесі. Тому виникає необхідність навчання таких спеціалістів, які повинні мати чітке розуміння процедури подання заяв та роботи з Реєстром.

Для подолання цих викликів необхідно:

  • Проведення навчальних тренінгів для посадових осіб органів місцевого самоврядування.
  • Розробка матеріалів для інформування громадян про те, куди та за яких умов можна звертатися для отримання компенсації через Реєстр.
  • Створення зручних сервісів для звернення.
  • Забезпечення постійної комунікації з громадськістю.

Процес вже запущений, попереду багато роботи. Наша головна мета - зробити механізм подання заяв до Реєстру максимально простим та доступним для всіх постраждалих від війни!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...