Новини компаній
16:21, 9 травня

Що покаже С-реактивний білок?

Новини компаній

Під час запалення в організмі людини починає вироблятися С-реактивний білок (С-РБ), який є одним із маркерів наявності запальних процесів. Рівень C-reactive protein також підвищується у відповідь на травми та появу вогнищ некрозу в організмі. Кількість білка збільшується стрімко протягом перших 6 годин та в наступні дні, а іноді його показник перевищує норму в 100 разів. Незначне відхилення може вважатися нормальним, наприклад, після хірургічного втручання та протягом наступних 3-7 днів.

С-реактивний білок є важливим і приймає участь в активації імунної системи. Він не може точно вказувати на причину хвороби, але є ознакою значного запалення. Зростання показників також є маркером розвитку низки негативних станів. До них відноситься підвищення концентрації ліпідів з низькою щільністю та ризику атеросклерозу. Саме тому до необхідних обстежень з приводу гострих бактеріальних інфекцій або ушкоджень тканин входить аналіз на С-РБ. Детальніше про клінічне значення аналізу на С-реактивний білок можна почитати за посиланням https://nikolab.com.ua/uk/prices/1115-2/.

Що покаже С-реактивний білок?, фото-1

Коли призначають аналіз на С-реактивний білок?

Під час лікування антибіотиками показовим є тест на С-РБ, який використовується для визначення ефективності призначеної терапії. Також аналіз проводиться під час підготовки до шунтування серця, при лікуванні ішемічної хвороби, перед ангіопластикою.

Виявлення рівня С-реактивного білка необхідне в таких ситуаціях:

  • після операцій, що передбачали значне втручання;
  • для підтвердження інфікування через передчасний розрив плодового міхура у вагітних жінок;
  • при ревматоїдному артриті через можливе ураження тканин;
  • при післяопераційних ускладненнях;
  • при значних бактеріальних інфекціях і призначенні протизапальних засобів;
  • при цукровому діабеті;
  • при розвитку атеросклерозу.

В нормі цей білок виробляється гепатоцитами, але наявність патогенної мікрофлори в організмі змушує ці процеси прискоритися. Деякі захворювання можуть мати прихований перебіг, тому дослідження на C-reactive protein показане також при профілактичних оглядах людям похилого віку, при гіпертонії. Зробити аналіз на С-реактивний білок можна в медичній лабораторії NIKOLAB https://nikolab.com.ua/ за прийнятною ціною та швидко отримати достовірний результат.

Про що свідчить підвищення або зниження рівня С-реактивного білка?

Незначні відхилення в сторону збільшення можуть бути викликані фізіологічними змінами в організмі. Зокрема, це відбувається під час вагітності, при значних фізичних навантаженнях, а також при депресивних станах і порушенні сну. Надто низькій показник виявляють при лікуванні із застосуванням статинів і біодобавок зі значним вмістом магнію.

Такі фактори необхідно враховувати під час дослідження, адже вони можуть давати хибно-позитивний результат. На кількість С-РБ також впливають:

  • інтенсивні тренування в спортзалі;
  • отримані травми з пошкодженням цілісності тканин;
  • прийом жарознижувальних та протизапальних препаратів;;
  • ліки, що застосовуються для зниження рівня холестерину;
  • встановлені у пацієнта імпланти.

Невірним може бути тест при вживання алкоголю, жирної та важкої їжі, тому значну увагу потрібно приділити підготовці до обстеження. Матеріалом для дослідження є венозна кров, яку здають натщесерце, уникаючи паління, значних навантажень та стресу.

Норма показників С-РБ

Норми С-реактивного білка відрізняються для дорослих та дітей:

  • новонароджені — не більше 0,6 мг/л;
  • перші 7 днів життя — не більше 3,2 мг/л;
  • діти старшого вік, жінки та чоловіки — не більше 6 мг/л.

У разі наявності значного запалення рівень С-реактивного білка може зростати швидкими темпами, що потребує повторного дослідження протягом кількох днів. Це також є необхідним при розвитку некрозу та сильної імунної відповіді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...