• Головна
  • Українцям дедалі частіше попадають на руки фальшиві гривні: як вберегтися від підробки
10:00, 15 серпня 2023 р.
Надійне джерело

Українцям дедалі частіше попадають на руки фальшиві гривні: як вберегтися від підробки

Фото: freepik.com

Фото: freepik.com

Попри те що в Україні суттєво знизився рівень підробки банкнот гривні, фальшифки повністю не зникли. Наприклад, за підсумками 2022 року на 1 млн справжніх купюр припадало близько 2,2 підроблених. Перевірити справжність банкнот можна в кілька способів – зокрема, на дотик.

Про це повідомили в НБУ. Там зазначили: на дотик перевіряється банкнотний папір та рельєфність окремих зображень з лицьового боку банкноти, "що забезпечується спеціальним видом друку

Можна також перевірити справжність купюри, змінюючи кут нахилу. Звертати увагу потрібно на:

  • Зображення.

Виконані оптично-змінними фарбами, вони змінюють колір під час розгляду банкноти під різними кутами зору. А також при зміні кута нахилу банкноти змінюється напрямок руху фонового зображення стрічки (кінетичний ефект).

  • Частково введену в товщу паперу полімерну стрічку.

Вона містить зображення цифрового позначення номіналу банкноти та графічного знака гривні (у банкнотах номіналом 100-500 грн), Державного герба України та має яскраво виражений кінетичний ефект.

  • Зображення цифрового позначення номіналу.

Під час розгляду банкноти на рівні очей проти світла під гострим кутом воно стає видимим – темне на світлому тлі під час розгляду банкноти з довгого боку. А світле на темному тлі – із короткою.

Крім того, можна провести перевірку, розмістивши купюру проти світла. Так перевіряються:

  • наявність водяних знаків;
  • фрагментарне зображення цифрового позначення номіналу з лицьової та оборотної сторін – воно набуває цілісного вигляду без розривів та зсувів під час розгляду банкноти проти світла;
  • наявність повністю зануреної в товщу паперу захисної стрічки – за допомогою збільшувального скла при розгляді банкноти проти світла можна побачити у прямому та перевернутому вигляді зображення цифрового позначення номіналу, написи ГРН та зображення тризубу.
Фото: obozrevatel.com

Фото: obozrevatel.com

Як повідомляв OBOZREVATEL, підроблені банкноти вилучаються без відшкодування їхньої вартості. Причина – такі гроші є недійсними, а їхній обмін на справжні гривні фактично легітимізує фальшивки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#підробка #гроші #НБУ
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...