• Головна
 • Чи можна парити прострочену рідину для вейпу?
Новини компаній
13:00, 16 грудня 2022 р.

Чи можна парити прострочену рідину для вейпу?

Новини компаній

Використання багаторазових електронних цигарок має безліч переваг, головна з яких це новий рівень вейпінгу. Кожен любитель паріння підбирає відповідний пристрій для улюбленого заняття. Для багатьох людей підходять компактні POD системи, деякі обирають потужні пристрої для контролю за рівнем пари та охолодження. Але всі вейпи об'єднує одне, вони працюють за допомогою спеціальної рідини.

Чи можна парити прострочену рідину для вейпу?, фото-1

Рідина для вейпу складається з таких основних компонентів:

 • Ароматизатор, аналогічний тим, що використовуються в харчовій промисловості. Ароматизатор у жижі відповідає за смак, який ви відчуваєте під час паріння.
 • Гліцерин. Ця речовина рослинного походження, яка використовується також у харчовій промисловості, відповідає за густину жижі та кількість пари.
 • Пропіленгліколь використовується не тільки в жижах, також входить до деяких медичних препаратів, які розраховані для внутрішнього вживання, є замінником плазми. Відповідає за густину консистенції, є підсилювачем смаку.
 • Нікотин. Буває двох типів, сольовий та органічний. Відповідає за міцність рідини. Також бувають жижі без нікотину.
 • У деяких випадках до складу рідини можуть входити додаткові континенти, наприклад, дистильована вода

Жижа має складний хімічний склад, що складається з декількох компонентів, які взаємодіють між собою, тому важливо стежити за терміном придатності рідини для якісного паріння.

Який термін придатності у жижі для вейпу

При використанні рідин варто звертати увагу на термін придатності. Найчастіше рідина закінчується задовго до закінчення терміну придатності. Згодом така складна хімічна сполука як жижа для вейпу розкладається й окислюється і термін придатності вказує час, після якого вона почне розкладатися, і її використання надалі не рекомендується. Середній термін придатності продукту становить близько двох років, але він може бути більшим або меншим залежно від використовуваних компонентів, типу нікотину та типу ароматизатора.

Важливу роль також відіграють умови зберігання рідини. Якщо флакон закритий особливих ризиків до передчасного її псування немає. А якщо флакон вже знятий, то краще тримати продукт у темному, сухому і прохолодному місці.

Чи можна парити прострочену рідину для вейпу?, фото-2

Як зрозуміти, що жижа для вейпу зіпсувалася

Жижа, яка входить у непридатність для подальшого використання має такі характеристики:

 • Зміна смаку – це перший показник, на який слід звернути увагу. Причиною зміни смаку можуть стати й інші фактори, наприклад картридж або випарник, що вийшов з ладу.
 • Зміна аромату або його повне зникнення.
 • Через окислювальні процеси жижа може змінити колір у темніший бік.
 • Зниження міцності може виникнути внаслідок окислення.
 • Залежно від складу, зіпсована рідина може змінити щільність у бік збільшення або зменшення.
 • І останній показник, це розшарування елементів продукту, важчі речовини осідають на дні, а легші виштовхуються нагору.

Чим небезпечна прострочена рідина для вейпу?

Критичної небезпеки для здоров'я прострочений продукт не несе і швидше за все не призведе до небезпечних для здоров'я людини наслідків, тому що всі компоненти, що входять до складу, не є небезпечними, а нікотин знаходиться в невеликій кількості. Максимальна шкода від простроченої жижі, це відсутність смаку або його зіпсованість, некомфортне паріння.

Чи можна використовувати жижу після вказаного терміну придатності?

Якщо термін вказаний на флаконі минув, але рідина не має перерахованих вище характеристик, тобто не змінила свого стану, її можна використовувати. А якщо вона почала змінювати колір, запах і консистенцію, то її використання не призведе до бажаного результату.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...