• Головна
  • Нацбанк України презентував пам'ятну монету "Надання статусу країни-кандидата на членство в ЄС"
12:03, 21 листопада 2022 р.

Нацбанк України презентував пам'ятну монету "Надання статусу країни-кандидата на членство в ЄС"

Нацбанк України презентував пам'ятну монету "Надання статусу країни-кандидата на членство в ЄС"

19 листопада Голова НБУ Андрій Пишний та його заступник Олексій Шабан презентували монету під час зустрічі з виконавчим віцепрезидентом Європейської Комісії Валдісом Домбровскісом, Послом ЄС в Україні, головою Представництва ЄС в Україні Матті Маасікасом та заступником Державного секретаря Кабінету Міністрів України Анатолієм Куцеволом.

"Україна – європейська держава з європейськими цінностями, які ми захищаємо і відстоюємо щодня, тому надання Європейським Союзом Україні статусу країни-кандидата на членство – це підтвердження, що європейська спільнота бачить нашу країну своєю невід’ємною частиною. Роками зв’язки між Україною і ЄС поглиблювалися, ми продовжуємо наближувати своє законодавство, інститути і правила до норм ЄС. Національний банк України як лідер реформ у фінансовому секторі є активним учасником євроінтеграційних процесів, – прокоментував Голова НБУ Андрій Пишний. 

На знак багаторічної співпраці України та ЄС, а також подяки за масштабну фінансову допомогу та підтримку України під час повномасштабної війни з рф Голова НБУ подарував перші пам’ятні монети Валдісу Домбровскісу та Матті Маасікасу.

Монету "Надання статусу країни-кандидата на членство в ЄС" номіналом 10 гривень  виготовлено зі срібла 925 проби, категорія якості карбування - "пруф" (елемент оздоблення - голограма), маса дорогоцінного металу в чистоті - 31,1 г, тираж - до 5 000 шт. (у тому числі до 2 500 шт. у 2022 році). 

Монету "Надання статусу країни-кандидата на членство в ЄС" номіналом 5 гривень виготовлено з нейзильберу, категорія якості карбування ‒ "спеціальний анциркулейтед", маса - 16,5 г, тираж - до 75 000 шт. (у тому числі до 50 000 шт. у 2022 році в сувенірній упаковці). 

Художники: Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Скульптор - Володимир Дем’яненко.

Програмне моделювання здійснив Юрій Лук’янов.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...