• Головна
  • Більше фінансової самостійності для місцевих органів самоврядування
Прес-реліз
17:00, 11 липня

Більше фінансової самостійності для місцевих органів самоврядування

Прес-реліз

На державному рівні було вирішено, що місцеві ради матимуть розширені можливості використовувати власні кошти. Відповідні зміни Верховна Рада України прийняла 9 липня. Законопроєкт №7426 набуде чинності після підписання Президентом України та офіційної публікації Закону.

В чому основна суть? Тепер можна буде використовувати кошти спеціального бюджету на загальні потреби. Тобто місцеві бюджети діляться на загальний і спеціальний фонд.

Зазвичай кошти спеціального фонду мають цільове спрямування. Але в умовах війни доцільно усі ресурси спрямовувати на найбільш нагальні потреби. Тобто фінансувати ті напрямки, від яких напряму залежить життя громади в кризових умовах. Наприклад, якщо раніше кошти екологічного податку можна було витрачати лише на природоохоронні заходи, то тепер вони можуть бути спрямовані до загального фонду і направлені на оборону.

«Правильно дати громадам змогу передавати кошти зі спеціального до загального фонду і фінансувати нагальні потреби. Використовувати ці кошти громади зможуть у відповідності до чинних законодавчих норм», — прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій Вячеслав Негода.

Більше фінансової самостійності для місцевих органів самоврядування, фото-1
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дніпропетровщина #ДніпровськаОбласнаРада #056.ua #0564.ua #5632.ua #0566.ua
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...