• Головна
  • Як павлоградцю отримати медичну допомогу?
14:00, 7 квітня 2020 р.

Як павлоградцю отримати медичну допомогу?

Як павлоградцю отримати медичну допомогу?

З першого квітня в дію вступила Програма медичних гарантій або II-ий етап медичної реформи. Метою цього етапу є підготовка закладів спеціалізованої ланки до другої хвилі трансформації охорони здоров'я, а також перетворення пацієнта в ключовий елемент системи охорони здоров'я.

Зміни в медичній системі було розпочато з Дніпропетровської області, оскільки саме цей регіон став одним із лідерів у підготовці до укладення договорів із Національною службою здоров’я України (НСЗУ), а саме 96% закладів перетворено на комунальні некомерційні підприємства.

На сьогодні Павлоград – одне із перших міст не лише на Дніпропетровщині, але й в межах України, яке повноцінно і успішно розпочало другий етап медичної реформи. А саме – три медичні заклади: вторинної ланки надання медичної допомоги населенню: Комунальне некомерційне підприємство «Павлоградська міська лікарня № 1», Комунальне некомерційне підприємство «Павлоградська лікарня інтенсивного лікування» та Комунальне некомерційне підприємство «Павлоградська стоматологічна поліклініка».

Всі вищеперелічені павлоградські медзаклади успішно осилюють реформу за допомогою медично інформаційної системи Health24, акредитованого оператора електронної системи охорони здоров’я - eZdorovya.

Тож які зміни і нововведення тепер чекають на мешканців міста Павлоград та всіх пацієнтів, які відвідуватимуть вищеперелічені медичні установи?

Отже, щоб отримати безкоштовну медичну допомогу, павлоградцям необхідно:

По-перше, мати укладену декларацію зі своїм сімейним лікарем. Той, хто не підписав декларацію з лікарем, з 1 квітня мусить сплачувати за медичні послуги. Варто пам'ятати, що прейскурант на ті чи інші процедури та послуги медичні заклади встановлюватимуть самостійно.

По-друге, від тепер в дію вступають електронні направлення, а це означає, що сімейний лікар видає необхідне направлення до вузькоспеціалізованого спеціаліста. Пацієнт сам має можливість обрати такого лікаря, навіть, якщо цей лікар консультує в іншому регіоні України. Таким чином місце реєстрації пацієнта не впливає на отримання медичної допомоги. Отже, онлайн-направлення скорочують випадки корупції і сприяють прозорості медичної системи.

Важливо: Проте, варто зазначити, що без направлення можна потрапити на прийом до акушера-гінеколога, стоматолога, психіатра чи нарколога.

По-третє, павлоградці матимуть змогу негайно отримати допомогу в лікуванні інсульту, інфаркту, онкодіагнозах, а також пріоритетними будуть пологи та неонатальна допомога. Закупівля дорогих ліків фінансуватиметься НСЗУ та Міністерством охорони здоров’я України.

Увага: Крім всіх вказаних змін, кожен з медзакладів сформує список платних послуг. Це стосується додаткових обстежень чи аналізів, які захоче пройти павлоградець чи будь який пацієнт безпризначення лікаря.

Раніше ми писали: "Стало известно, где в Западном Донбассе можно купить медицинские маски и другие средства защиты"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...