• Головна
  • За 9 місяців поточного року у Павлограді захворіли на туберкульоз 50 осіб
08:11, 18 грудня 2019 р.

За 9 місяців поточного року у Павлограді захворіли на туберкульоз 50 осіб

За 9 місяців поточного року у Павлограді захворіли на туберкульоз 50 осіб

В Павлограді статистика захворювання на туберкульоз серед населення відображає загальнонаціональну проблему. За 12 місяців минулого року вперше в житті захворіли на туберкульоз 69 мешканців нашого міста, з них – 3 дітей та 1 підліток. За 9 місяців 2019 року – 50 захворілих на туберкульоз, серед них – 1 дитина. Про це повідомила дитячий лікар-фтизіатр диспансерно-поліклінічного відділення №6 КП «ДОКЛПО «Фтизіатрія» Катерина Харлап.

Вона зазначила, що частіше за все хворіють на туберкульоз діти з груп ризику, а саме: не щеплені БЦЖ у зв’язку з протипоказаннями або відмовою батьків; з вродженим імунодефіцитом; ВІЛ-інфіковані; діти, які хворіють на хронічні неспецифічні захворювання органів дихання; діти з соціально небезпечних сімей. У групи ризику входять також діти, які контактують з хворими на туберкульоз (сімейний або випадковий контакт) та інфіковані туберкульозом.

В умовах епідемії туберкульозу велику роль відіграє щорічна туберкулінодіагностика, яка проводиться кожній дитині до 15 років, особам з 15 років і старшим – флюорографічне обстеження не рідше 1 разу на рік, або за скаргами.

«Діти з позитивними туберкуліновими пробами направляються до лікаря-фтизіатра (дитячого) диспансерно-поліклінічного відділення №6 КП «ДОКЛПО «Фтизіатрія» ДОР», де проводиться комплексне обстеження і, у разі необхідності, дитина направляється на стаціонарне лікування. На сьогоднішній день для лікування туберкульозу стали доступні ефективні протитуберкульозні препарати, які сприяють швидкому одужанню та виліковують майже усіх пацієнтів. Крім того, в Україні лікування туберкульозу є безкоштовним для пацієнта. Лікування повинно тривати щонайменше 6 місяців. Чим швидше хворий розпочне лікування, тим успішніше воно буде проходити, з меншою небезпекою зараження членів сім’ї та оточуючих. Це головний принцип приборкання епідемії туберкульозу», – зазначила лікар.

Раніше ми писали: "Лікарі розповіли про епідеміологічну ситуацію в Павлограді"

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...