• Главная
  • У цьому році 50 павлоградців захворіли на туберкульоз
21:25, 22 октября 2019 г.

У цьому році 50 павлоградців захворіли на туберкульоз

У цьому році 50 павлоградців захворіли на туберкульоз

Туберкульоз – інфекційне захворювання, яке передається через повітря від хворої людини до здорової. Під час чхання чи кашлю хвора людина виділяє в повітря до 40 тисяч крапель із збудником захворювання, кожна з яких може переносити захворювання. Імовірність передачі від однієї людини до іншої залежить від: кількості інфікованих крапель, що виділяє носій, вентиляції середовища, де перебуває ця людина, тривалості контакту, вірулентності штаму, рівня імунітету здорової людини. Найбільший ризик захворіти мають люди, що інфіковані ВІЛ, та хворі на СНІД.

В Павлограді, як і в цілому в Україні, ситуація з туберкульозом дещо стабілізувалась, але про позитивні результати говорити зарано. Так, за результатами 9 місяців 2019 року 50 жителів міста захворіли на туберкульоз, в минулому році у 51 особі вперше було встановлено діагноз «туберкульоз». Серед осіб, що захворіли, більшу частину (48%) склали особи, які мають постійне місце роботи, непрацюючі працездатного віку склали 42%. Серед працюючих більшість шахтарі – 37,5%. Про це повідомила міський фтизіатр Юлія Антонюк.

На жаль, кожного року на туберкульоз хворіють студенти, учні та жінки в декретній відпустці.

Щороку у значної кількісті хворих на ВІЛ встановлюється діагноз туберкульоз, адже ризик захворіти на туберкульоз у таких осіб значно вище, ніж у людей без імунодефіциту. За результатами 9 місяців 2019 року вПавлограді захворіло 23 особи –на поєднану інфекцію ТБ/ВІЛ, що складає 46% від усіх осіб, що захворіли на туберкульоз в 2019 році.

Наразі виявлення туберкульозу проводиться шляхом скринінгового анкетування усіх осіб, що звернулись до сімейного лікаря з будь-якими скаргами. Анкета має 11 питань, що допомагають виявити симптоми туберкульозу, адже людина може не помічати в себе ознаки хвороби. При позитивних відповідях на більше ніж три запитання, або на хоча б одну позитивну відповідь на перші 8 запитань, пацієнт направляється на рентген- обстеження, у нього береться аналіз мокроти для обстеження на збудник туберкульозу. 

Раніше ми писали: "В Павлограде проведут дополнительную иммунизацию против кори"

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...