• Главная
  • Нова українська школа: перший рік змін
09:55, 23 августа 2019 г.

Нова українська школа: перший рік змін

Нова українська школа: перший рік змін

Інші зміст освіти, методика навчання та середовище – такі основні складові нової української школи. До навчання за новітніми стандартами долучилися вже більш ніж 70 тисяч учнів Дніпропетровщини. Це найбільше в Україні. Про підсумки першого року змін, успіхи та стратегію розвитку йшлося на регіональному освітянському форумі. Він став комунікаційним майданчиком для педагогів з усієї області.

«Реформа впевнено крокує вперед, і на сьогодні маємо перші вагомі досягнення. На Дніпропетровщині найбільша у країні нова українська школа – понад 70 тисяч учнів початкових класів. Є схвальні відгуки і педагогів, і батьків. Школа нової формації орієнтується передусім на дитину. У навчанні на першому місці не механічне запам’ятовування, а компетентнісний підхід до будь-якої теми», – наголосив директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської ОДА Олексій Полторацький.

Нова українська школа – це заклад, у якому навчатися приємно. Для цього вчителі змінюють підходи у методиці викладання, на уроках дають учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті. Новими методиками озброєні вже 28 тисяч викладачів Дніпропетровської області.

У новій українській школі прислухаються до учнів, вчать критично мислити та не боятися висловлювати власну думку. Така атмосфера подобається водночас і батькам.

«Мій син приходить зі школи з відкритими очима і на позитиві. Йому все подобається. Заняття проходять не так, як ми звикли. На уроках присутні динаміка, ігрові форми, експериментальна робота. Діти щось досліджують, а потім презентують свої напрацювання. Син вже може висловити свою думку, у нього розвивається логічне мислення», – розказала мати другокласника з Павлограда Катерина Кириченко.

Нова українська школа з розумінням ставиться до кожної дитини, незалежно від її освітніх потреб. Наразі на базі навчальних закладів Дніпропетровщини працює вже 31 інклюзивно-ресурсний центр.

Нова українська школа – ключова реформа Міносвіти, яка стартувала у 2018 році. У 2017-му Дніпропетровщина стала першою областю, де пілотували всеукраїнський проєкт: доучилися до експерименту і стали «агентами змін» Солонянська опорна школа, Павлоградська школа №9, Дніпровська школа №143 та 39-й ліцей Кам’янського.

Раніше ми писали: "Новая украинская школа": к чему готовиться детям и родителям?".

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...