11:50, 19 июля 2019 г.

Увага! Проведення дослідження

Увага! Проведення дослідження

В м. Дніпрі та Дніпропетровській області стартував польовий етап дослідження STEPS. Це загальнонаціональне дослідження для вивчення поширеності факторів ризику неінфекційних захворювань. Таке дослідження в Україні проводиться вперше. Про це повідомила фахівець з промоції здорового харчування та фізичної активності Центру громадського здоровя МОЗ України Наталя Усенко.

Дослідження проводитиметься в м. Дніпрі та Дніпропетровьскій області і охопить міста: Кривий Ріг, Павлоград,Першотравеньск, Кам’янське, Тернівку, а також населені пункти: смт Залізничне, смт Карнаухівка, смт Петропавлівка, с. Дмитрівка, с. Василівка, с. Вереміївка, с. Мар’янка, с. Вишневе, с. Вербове, с. Кирпичне, с. Новоолександрівка, с. Привілля, с. Орли, с. Діброва, с. Киричкове, с. Кривобокове, с. Малинівка, с. Маяк, с. Мечетне, с. Солоне, с. Зайцеве, с. Калинівка, с. Раївка, с. Богуславка, с. Георгіївка, с. Морозівське.

За словами Наталі Усенко, для проведення опитування було обрано перелік домашніх господарств, в кожному з яких потрібно опитати одного респондента. Причому адреси , за якими проводиться опитування, обирає не інтерв’юер, а спеціальна програма. Дослідження STEPS проводиться у всіх областях України. Вибірка дослідження включає доросле населення України (міське і сільське) із загальною кількістю потенційних учасників – 7 700 осіб.

Важливо знати, що обстеження проводиться тільки після отримання інформованої згоди. За його підсумками у респондентів залишається офіційний документ, в який заносяться результати. Якщо, скажімо, аналіз крові, вага або артеріальний тиск вказують на наявність проблем зі здоров'ям, то пацієнту рекомендують звернутися до лікаря.

Нагадаємо, що Україна все ще не має загальнонаціональних репрезентативних даних про основніфактори ризику неінфекційних захворювань, що є перешкодою для прийняття науково обґрунтованихрішень для покращення ситуації.Для отримання об’єктивної інформації про поширення факторів ризику НІЗ та подальшого вироблення підходів до профілактики і боротьби з НІЗ в Україні вперше проводиться національне репрезентативне дослідження STEPS.

Дослідження надасть такі репрезентативні національні дані, які можна буде використовувати в стратегіях попередження захворюваності та порівнювати з міжнародними:

·поточний рівень споживання овочів і фруктів;

         поточний рівень вживання алкоголю та тютюну;

·споживання солі;

·рівень фізичної активності;

·історію НІЗ та їх лікування;

·поточну поширеність надмірної ваги та ожиріння, підвищеного артеріального тиску, рівня глюкози в крові та холестерину.

Додатково до стандартного блоку дослідження STEPS Міністерство охорони здоров’я України прийняло рішення про інтеграцію в дослідження додаткових тем НІЗ, пов’язаних із інтересами громадського здоров’я, таких як психічне здоров’я (депресія та самогубство), насильство і травми, рак шийки матки (скринінг та подальший контроль).

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...