Альтернативні школи в Павлограді

Чим відрізняються альтернативні школи? Чи існує альтернатива для школярів в Павлограді? Здають учні альтернативних навчальних закладів ЗНО? Як відрізняється програма альтернативних і звичайних шкіл? Де краще вчитися в Павлограді в 2019 році?

Інтерес до альтернативних навчальних закладів для школярів з'явився не випадково. У вітчизняній шкільній освіті зберігається багато проблем. Реформи, які в значній кількості відбулися за останні роки, на думку багатьох батьків, не вирішили основних проблем державних шкіл.

В наші ЗОШ неохоче йдуть молоді та найталановитіші викладачі, кількість кваліфікованих кадрів з кожним роком зменшується. Робота шкільного вчителі не вважається престижною, та й зарплати залишають бажати кращого. Разом з тим, багато навчальних закладів не тільки відчувають кадровий голод і дефіцит фінансування, але, що ще гірше, не мають можливості якось вплинути на ситуацію.

В таких умовах питання про альтернативу для учнів і батьків стає дуже актуальним. Сьогодні в Україні діє ряд навчальних закладів, які пропонують учням якісну освіту і інший підхід до навчання на приватній основі. У цій статті ми поговоримо про те, які альтернативи державним школам є у дітей та батьків Павлограда.

Альтернативні школи: що це?

Одразу відзначимо, що точного і повного визначення «альтернативним» школам немає. Сам термін сформувався не як чіткий напрямок, але як протиставлення підходу, системи та методів навчання, а іноді і окремої школи, до державного шкільної освіти. Як «альтернативи» виступають абсолютно не схожі один на одного навчальні заклади, від жорстких рамок класичної школи, до гуманістичних підходів нового часу.

У більшості випадків такі заклади знаходяться в приватній або комунальній власності, навчання в них здійснюється на комерційній основі. Однак, зустрічаються і державні експериментальні проекти, які намагаються реалізовувати та впроваджувати інновації, мають значно більшими ресурсів ніж їх загальноосвітні аналоги. Залежно від статусу та конкретної реалізації, такі школи можуть діяти за державною ліцензією, видавати документ про освіту держ. зразка самостійно, або покладатися на співпрацю з іншими ліцензованими навчальними закладами.

Ми спробували розділити всі альтернативні школи на кілька категорій за загальними ознаками:

Нові старі школи

В першу категорію ми віднесли ті навчальні заклади, які повністю не відмовляються від усіх напрацювань вітчизняної системи, застосовуючи та реалізовуючи її найбільш вдалі елементи. Найбільш яскравими представниками тут є приватні гімназії та ліцеї, поглиблені математичні або мовні навчальні заклади. Вони, в більшості випадків, мають державну ліцензію, нерідко покладаються на зарубіжний досвід, можуть самостійно балансувати шкільну програму та часто виходять в топ-10 міських ЗОШ за результатами ЗНО.

Іноземні та міжнародні школи

Іншим варіантом для тих школярів та батьків, які з самого початку орієнтовані на закордонні ВНЗ та високі стандарти, є представництва іноземних або міжнародних навчальних закладів. Залежно від можливостей конкретної школи, вона може спиратися на діючу міжнародну (або зарубіжну) навчальну програму, не тільки в «теоретичному плані», а й в питаннях обов'язкової атестації та підсумкового документа про освіту.

Альтернативні концепції та підходи

Третя, найбільша категорія, включає в себе ті школи, які зазвичай і називають «повністю альтернативними». Тут реалізують інноваційні, гуманістичні або авторські напрацювання. Саме тут розташовуються відомі Монтессорі і Dixi проекти, Вальдорфські школи та інші представники. Іноді такі навчальні заклади не мають власної освітньої ліцензії, спираються на співпрацю з іншими приватними ліцеями і дистанційними школами в питаннях підсумкового документа про освіту.

Дистанційні школи

Четверта категорія об'єднує представників досить молодого, але перспективного напрямку. Завдяки розвитку інформаційних та комунікаційних технологій, стало можливо повністю дистанційно здобути першокласну освіту незалежно від фізичного місця проживання. У таких школах основні статті витрат - це залучення кращих викладачів, створення та придбання якісних цифрових навчальних матеріалів, розробка зручного цифрового середовища. Завдяки цьому, навчання тут коштує дешевше ніж у багатьох «денних» школах, коли фактичний результат може бути помітно вище.

Це цікаво!

Перевага даної системи в тому, що вона дозволяє приділити кожному учневі необхідний час. Під наглядом досвідченого педагога, учні освоюють програму по аудіо-відео лекціям, інтерактивним вправам, груповими та індивідуальними заняттям. Гнучкість програми дозволяє опрацювати кожну тему, повернутися до пройденого матеріалу, глибше вивчити «профільний предмет».

Які альтернативні школи є в Павлограді?

І хоча ця область в Україні все ще розвивається, у нас вже існує безліч «сильних» шкіл, які пропонують дітям та батькам альтернативний підхід до навчання. Традиційно, такі навчальні заклади розташовуються в столиці та великих містах, обласних центрах.

У Павлограді це питання є досить болючим, в нашому місті таких навчальних закладів практично немає. Батьки, які хочуть знайти альтернативу державним ЗОШ для своїх дітей, все частіше вибирають навчальні заклади Дніпра або дистанційні школи. Незважаючи на це, ми спробуємо сформувати невеликий перелік варіантів, які добре підійдуть самим вимогливим батькам, а також самим допитливим школярам Павлограда.

Дистанційна школа «Оптіма»

Центр «Оптіма» - це передовий проект дистанційного навчального закладу в Україні. Таких позицій вдалося досягти завдяки роботі талановитих педагогів, кращих навчальних матеріалів та інтерактивних вправ, строгих міжнародних стандартів та орієнтирів.

«Оптіма» спирається на досвід зарубіжних колег, підтримує тісний зв'язок зі школами США та Канади, пропонує своїм учням дистанційно закінчити не тільки українську, а й іноземні школи-партнери. Окрім поглибленого вивчення іноземних мов, «Оптіма» намагається реалізувати концепцію «шкільна програма без пробілів». Спираючись на гнучку і послідовну систему навчання, кожен учень може йти в своєму ритмі і темпі, отримати всю необхідну допомогу і консультацію для освоєння матеріалу.

В «Оптіма», на даний момент, найбільш повно реалізована дистанційна модель в Україні. Учень, за весь період навчання, може ні разу не приїхати в будівлю школи в Києві, скласти всі ДПА дистанційно, за допомогою спеціального сервісу. Обов'язкове ЗНО школярі Павлограді можуть скласти в своєму місті, за місцем проживання.

Форма навчання: дистанційна

Програма: з 1 по 11 клас

Вартість: 3000 грн. / міс.

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: https://optima.school/

Павлоградський міський ліцей

І хоча міський ліцей Павлограда складно назвати повною мірою альтернативним навчальним закладом, тут є на що звернути увагу. Ліцей був сформований ще в 1999 році, включав два пріоритетних напрямки: іноземні мови, фізико-математичний профіль. З 2003 року відбулися серйозні зміни, ліцей був об'єднаний з СШ №10, в рамках навчальної програми впроваджуються нові підходи, теорії та напрацювання.

Сьогодні міський ліцей один з провідних навчальних закладів з «комп'ютерним ухилом» для школярів в місті. Молодші класи спираються на експериментальну методику навчання «Росток», вивчають інформатику вже з другого класу. Саме тут проходить апробація 46 програмних засобів для освіти. У школі діють повністю комп'ютеризовані класи, регулярно проводяться тренінги для викладачів інформатики міста.

Форма навчання: денна

Програма: з 1 по 11 клас

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Онлайн школа «Проект 977»

«Проект 977» це проект дистанційного шкільної освіти, який дає відмінну можливість отримати фундаментальні знання, взяти участь в міжнародних програмах для учнів загальноосвітніх закладів.

Сама школа розташовується Дніпрі, але вчиться тут можна без переїзду. І хоча до обласного центру доведеться приїжджати на контрольні роботи, всі поточні заняття проходять в рамках технології GoogleClassroom, з унікальним набором відео лекцій і навчальних матеріалів.

Форма навчання: дистанційна (віртуальний клас),

Програма: з 1 по 11 клас.

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Экология
В течение дня синоптики обещают малооблачную погоду, без осадков. Температура воздуха утром составит +15…+21 градус, днём будет 25-27 градусов тепла, вечером +21 градус. Народный календарь: Сегодня празднуют Преображение Христово, или как говорят в народе – Большой (Яблочный) Спас. Это не только один из крупнейших праздников августа, но и один из 12 самых больших праздников церковного календаря. В народе праздник Спаса имеет светское значение, связанное с...
Общество
Настоящее чудо создали народные умельцы Николаевской громады (Петропавловский район). Сделанная ими подкова настолько большая, что на ней можно сидеть. «Новий рекорд Миколаївської ОТГ Петропавлівського району! Вітаємо!», - сообщили в Днепропетровском центре развития местного самоуправления на официальной странице в Фейсбуке. Заметим, что созданная на Днепропетровщине подкова официально зарегистрирована, как самая большая в Украине.
Общество
16 серпня на базі навчально-спортивного комплексу 10 державної пожежно-рятувальної частини 3-го державного пожежно-рятувального загону Головного управління ДСНС України у Дніпропетровській області серед рятувальників області відбулися змагання з пожежно-прикладного спорту. Чемпіонат Дніпропетровської області з пожежно-прикладного спорту проводиться з метою, перш за все, для набуття досвіду з питань пожежно-рятувальної справи серед рятувальників (спортсмені...
Общество
27 августа состоится аукцион по продаже здания ДК «Ровесник» вместе с подвалом. Об этом сообщили в Управлении коммунального хозяйства и строительства Павлоградского городского совета. Аукцион пройдёт в электронной системе «ProZorro», для участия в котором необходимо зарегистрироваться на сайте Национальной электронной биржи (идентификатор лота UA-PS-2019-08-04-000001-2) или в системе «ProZorro» (Продажи). Стартовая цена объекта – 586038,00 грн.
Общество
З 12 серпня 2019 року ГУНП в Дніпропетровській області оголошує конкурс для зайняття 68 вакантних посад середнього та молодшого складу поліції по територіальних підрозділах поліції Дніпропетровської області. За словами начальника управління кадрового забезпечення Юрія Небеського, на сьогоднішній день при загальному штаті атестованого складу 8 665 посад, некомплект поліцейських по регіону складає 1 205 осіб. «Чекаємо претендентів на посади слідчих, оперупов...
Экология
На протяжении дня ожидается облачная погода, без осадков. Температура воздуха утром составит +15…+19 градусов, днём столбик термометра поднимется до +21…+23 градусов, к вечеру обещают снижение температуры до +20 градусов. Народный календарь: В этот день Церковь молитвенно чтит память праведной Нонны, матери святого Григория Богослова. Святой Нонне молятся во время конфликтных ситуаций в семье или когда возникают проблемы с воспитанием детей. А еще сегодня...
Общество
На днях известному криворожскому фотографу-зоологу Виктору Севидову удалось запечатлеть богомола в минуту радости. У него получился очень оригинальный портрет. Об этом сообщает издание «Днепр Вечерний». Глядя на этот яркий снимок, создаётся впечатление, что на нём самка богомола. Уж очень радостно выглядит это насекомое.  Заметим, что богомол, которого сфотографировал зоолог из Кривого Рога, довольно редкий и занесен в Красную книгу Днепропетровщины.
Общество
Поставщик «Днепровские энергетические услуги» вынужден расторгнуть договор с водоводом «Днепр-Западный Донбасс» с 20 августа 2019 года. Причина — накопленная задолженность предприятия за электроэнергию в сумме 16 млн грн., которая сложилась с начала года. Об этом сообщают «Вести Приднепровья». При этом, заботясь о комфорте жителей и предприятий, которых обеспечивает водой «Днепр-Западный Донбасс», «Днепровские энергетические услуги» не подавали заявку на о...
Общество
Традиционно, в третью субботу августа, отмечается Всемирный день бездомных животных. В этом году он выпал на 17 августа. Дата появилась в календаре по инициативе Международного общества прав животных (International Society for Animal Rights, ISAR). Организация выступила с этим предложением в 1992 году, а начинание поддержали зоозащитные организации разных стран. Эта дата считается не праздником, а поводом обратить внимание на проблему бездомных животных, р...