Альтернативні школи в Павлограді

Чим відрізняються альтернативні школи? Чи існує альтернатива для школярів в Павлограді? Здають учні альтернативних навчальних закладів ЗНО? Як відрізняється програма альтернативних і звичайних шкіл? Де краще вчитися в Павлограді в 2019 році?

Інтерес до альтернативних навчальних закладів для школярів з'явився не випадково. У вітчизняній шкільній освіті зберігається багато проблем. Реформи, які в значній кількості відбулися за останні роки, на думку багатьох батьків, не вирішили основних проблем державних шкіл.

В наші ЗОШ неохоче йдуть молоді та найталановитіші викладачі, кількість кваліфікованих кадрів з кожним роком зменшується. Робота шкільного вчителі не вважається престижною, та й зарплати залишають бажати кращого. Разом з тим, багато навчальних закладів не тільки відчувають кадровий голод і дефіцит фінансування, але, що ще гірше, не мають можливості якось вплинути на ситуацію.

В таких умовах питання про альтернативу для учнів і батьків стає дуже актуальним. Сьогодні в Україні діє ряд навчальних закладів, які пропонують учням якісну освіту і інший підхід до навчання на приватній основі. У цій статті ми поговоримо про те, які альтернативи державним школам є у дітей та батьків Павлограда.

Альтернативні школи: що це?

Одразу відзначимо, що точного і повного визначення «альтернативним» школам немає. Сам термін сформувався не як чіткий напрямок, але як протиставлення підходу, системи та методів навчання, а іноді і окремої школи, до державного шкільної освіти. Як «альтернативи» виступають абсолютно не схожі один на одного навчальні заклади, від жорстких рамок класичної школи, до гуманістичних підходів нового часу.

У більшості випадків такі заклади знаходяться в приватній або комунальній власності, навчання в них здійснюється на комерційній основі. Однак, зустрічаються і державні експериментальні проекти, які намагаються реалізовувати та впроваджувати інновації, мають значно більшими ресурсів ніж їх загальноосвітні аналоги. Залежно від статусу та конкретної реалізації, такі школи можуть діяти за державною ліцензією, видавати документ про освіту держ. зразка самостійно, або покладатися на співпрацю з іншими ліцензованими навчальними закладами.

Ми спробували розділити всі альтернативні школи на кілька категорій за загальними ознаками:

Нові старі школи

В першу категорію ми віднесли ті навчальні заклади, які повністю не відмовляються від усіх напрацювань вітчизняної системи, застосовуючи та реалізовуючи її найбільш вдалі елементи. Найбільш яскравими представниками тут є приватні гімназії та ліцеї, поглиблені математичні або мовні навчальні заклади. Вони, в більшості випадків, мають державну ліцензію, нерідко покладаються на зарубіжний досвід, можуть самостійно балансувати шкільну програму та часто виходять в топ-10 міських ЗОШ за результатами ЗНО.

Іноземні та міжнародні школи

Іншим варіантом для тих школярів та батьків, які з самого початку орієнтовані на закордонні ВНЗ та високі стандарти, є представництва іноземних або міжнародних навчальних закладів. Залежно від можливостей конкретної школи, вона може спиратися на діючу міжнародну (або зарубіжну) навчальну програму, не тільки в «теоретичному плані», а й в питаннях обов'язкової атестації та підсумкового документа про освіту.

Альтернативні концепції та підходи

Третя, найбільша категорія, включає в себе ті школи, які зазвичай і називають «повністю альтернативними». Тут реалізують інноваційні, гуманістичні або авторські напрацювання. Саме тут розташовуються відомі Монтессорі і Dixi проекти, Вальдорфські школи та інші представники. Іноді такі навчальні заклади не мають власної освітньої ліцензії, спираються на співпрацю з іншими приватними ліцеями і дистанційними школами в питаннях підсумкового документа про освіту.

Дистанційні школи

Четверта категорія об'єднує представників досить молодого, але перспективного напрямку. Завдяки розвитку інформаційних та комунікаційних технологій, стало можливо повністю дистанційно здобути першокласну освіту незалежно від фізичного місця проживання. У таких школах основні статті витрат - це залучення кращих викладачів, створення та придбання якісних цифрових навчальних матеріалів, розробка зручного цифрового середовища. Завдяки цьому, навчання тут коштує дешевше ніж у багатьох «денних» школах, коли фактичний результат може бути помітно вище.

Це цікаво!

Перевага даної системи в тому, що вона дозволяє приділити кожному учневі необхідний час. Під наглядом досвідченого педагога, учні освоюють програму по аудіо-відео лекціям, інтерактивним вправам, груповими та індивідуальними заняттям. Гнучкість програми дозволяє опрацювати кожну тему, повернутися до пройденого матеріалу, глибше вивчити «профільний предмет».

Які альтернативні школи є в Павлограді?

І хоча ця область в Україні все ще розвивається, у нас вже існує безліч «сильних» шкіл, які пропонують дітям та батькам альтернативний підхід до навчання. Традиційно, такі навчальні заклади розташовуються в столиці та великих містах, обласних центрах.

У Павлограді це питання є досить болючим, в нашому місті таких навчальних закладів практично немає. Батьки, які хочуть знайти альтернативу державним ЗОШ для своїх дітей, все частіше вибирають навчальні заклади Дніпра або дистанційні школи. Незважаючи на це, ми спробуємо сформувати невеликий перелік варіантів, які добре підійдуть самим вимогливим батькам, а також самим допитливим школярам Павлограда.

Дистанційна школа «Оптіма»

Центр «Оптіма» - це передовий проект дистанційного навчального закладу в Україні. Таких позицій вдалося досягти завдяки роботі талановитих педагогів, кращих навчальних матеріалів та інтерактивних вправ, строгих міжнародних стандартів та орієнтирів.

«Оптіма» спирається на досвід зарубіжних колег, підтримує тісний зв'язок зі школами США та Канади, пропонує своїм учням дистанційно закінчити не тільки українську, а й іноземні школи-партнери. Окрім поглибленого вивчення іноземних мов, «Оптіма» намагається реалізувати концепцію «шкільна програма без пробілів». Спираючись на гнучку і послідовну систему навчання, кожен учень може йти в своєму ритмі і темпі, отримати всю необхідну допомогу і консультацію для освоєння матеріалу.

В «Оптіма», на даний момент, найбільш повно реалізована дистанційна модель в Україні. Учень, за весь період навчання, може ні разу не приїхати в будівлю школи в Києві, скласти всі ДПА дистанційно, за допомогою спеціального сервісу. Обов'язкове ЗНО школярі Павлограді можуть скласти в своєму місті, за місцем проживання.

Форма навчання: дистанційна

Програма: з 1 по 11 клас

Вартість: 3000 грн. / міс.

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Адреса: https://optima.school/

Павлоградський міський ліцей

І хоча міський ліцей Павлограда складно назвати повною мірою альтернативним навчальним закладом, тут є на що звернути увагу. Ліцей був сформований ще в 1999 році, включав два пріоритетних напрямки: іноземні мови, фізико-математичний профіль. З 2003 року відбулися серйозні зміни, ліцей був об'єднаний з СШ №10, в рамках навчальної програми впроваджуються нові підходи, теорії та напрацювання.

Сьогодні міський ліцей один з провідних навчальних закладів з «комп'ютерним ухилом» для школярів в місті. Молодші класи спираються на експериментальну методику навчання «Росток», вивчають інформатику вже з другого класу. Саме тут проходить апробація 46 програмних засобів для освіти. У школі діють повністю комп'ютеризовані класи, регулярно проводяться тренінги для викладачів інформатики міста.

Форма навчання: денна

Програма: з 1 по 11 клас

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Онлайн школа «Проект 977»

«Проект 977» це проект дистанційного шкільної освіти, який дає відмінну можливість отримати фундаментальні знання, взяти участь в міжнародних програмах для учнів загальноосвітніх закладів.

Сама школа розташовується Дніпрі, але вчиться тут можна без переїзду. І хоча до обласного центру доведеться приїжджати на контрольні роботи, всі поточні заняття проходять в рамках технології GoogleClassroom, з унікальним набором відео лекцій і навчальних матеріалів.

Форма навчання: дистанційна (віртуальний клас),

Програма: з 1 по 11 клас.

Документ про закінчення: атестат і свідоцтво держ. зразка, сертифікат ЗНО.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
О том, что Президент Украины назначил нового судью в Павлограде и в других городах Днепропетровской области, говорится в указе, размещенном на сайте главы государства. Cудьей Павлоградского горрайонного суда назначили Анатолия Петровича Косюка.  В указе также говорится о новых судьях, которых назначили в таких городах, как Каменское, Кривой Рог, Жёлтые Воды, Марганец и Новомосковск.  Ранее мы писали: "Не виновен!": украинские водители могут спать спокойно
Общество
"14 и 15  декабря приглашаем всех желающих увидеть аттестацию поисково-спасательных кинологических расчетов: работа на послушание и ловкость, поиск условно-пострадавших в естественной среде и техногенном завале" - об этом на своей странице в Фейсбук написала руководитель кинологического клуба "Антарес" - Лариса Борисенко. Программа: 9.00 - 12.00 - проверка послушания и ловкости (площадка для спорта с собаками ФСК им. Шкуренко - парк по ул. Комарова); 12....
Общество
В Павлограде в рамках конкурса «Громада своими руками» от компании ДТЭК и городского совета презентовали современный класс украинского языка и литературы в павлоградской школе №17. Обустроили его на пустых квадратных метрах в коридоре. Возвели гипсокартонные стены, утеплили пол, заменили окна, закупили мебель и технику. Об этом сообщили в пресс-службе ДТЭК Павлоградуголь. «Нашим ученикам очень нравятся уроки родного языка, но помещений для его изучения в ш...
Культура
В зимнее время года многим животным в городе приходится довольно трудно. Холод, мороз, дождь и ветер становятся серьезными испытаниями для них. К сожалению, не всем удается найти укромный угол, в котором можно спрятаться от непогоды. Неравнодушные люди могут помочь братьям нашим меньшим. Как? 5632.com.ua знает. 1. Тёплый домик для маленькой семьи.  В любом месте города можно установить тёплый домик для животных. Для этого не нужно много средств. Изготовить...
Общество
Верховный суд Украины принял решение о том, что если авария произошла по вине пешехода - водитель может потребовать с него компенсацию. При этом автомобилисты имеют на это право, даже если пешеход погиб. Отныне, в случае гибели пешехода, компенсацию будут обязаны платить родственники погибшего. Как отмечают юристы, ведение материальной ответственности было прописано в Гражданском кодексе, но на практике суды ее почти не применяли, а принятые решения отменя...
Происшествия
Как сообщает отдел коммуникации полиции Днепропетровской области по материалам Павлоградского ОП, оперативники задержали двух местных жителей Терновки за убийство 59-летнего жителя.  К поиску преступников полицейские привлекли кинолога со служебной собакой. Немецкая овчарка Лаки показала направление, по которому уходили преступники, и помогла оперативникам раскрыть преступление. Оказалось, что 9 декабря в реке Терновка неподалеку от ул. Набережной было обн...
Общество
О том, что опыт дружественной нам Эстонии поможет создать в Днепропетровской области подразделения волонтеров - пожарных сообщил "Днепр Вечерний" со ссылкой на советника министра цифровой трансформации Украины - Янику Мерило.  "Сейчас я говорю о пилоте 112 в Днепропетровской области и о создании структур волонтеров - пожарных. Эти реформы реально помогают спасать жизни. И ничего не может быть важнее человеческой жизни", - говорится в сообщении.   Реформы н...
Новости компаний
Громкий смех переходящий в неудержимый хохот, именно так проходит игра в рулетку с конфетами Jelly Belly. Конфеты появившиеся на свет благодаря одному эпизоду из фильма про Гарри Поттера в котором упоминаются конфеты с разнообразными вкусами, даже со вкусом требухи и "козявки из носа". Почти моментально после своего появления конфеты с непредсказуемыми вкусами Jelly Belly покорили весь мир. Одной из причин такой популярности Jelly Belly стала подача конфет...
Экология
Днепропетровский региональный центр гидрометеорологии объявил предупреждение о явлении І уровня опасности - сильном тумане по области.  Видимость в тумане 100-300 метров. 13 декабря прогнозируется температура воздуха ночью до 2 градусов мороза, а днём до 6 градусов тепла. 14 декабря температура воздуха ночью будет до 5 градусов мороза, днём - до 8 тепла. Синоптики просят быть внимательнее на дорогах.  Ранее мы писали: Чего ждать павлоградцам от декабря в п...