• Головна
  • У Павлограді презентували мобільний додаток для допомоги переселенцям
09:51, 25 червня 2019 р.

У Павлограді презентували мобільний додаток для допомоги переселенцям

Тепер переселенці як мінімум 5 областей України зможуть слідкувати за останніми новинами, які їх безпосередньо стосуються, поцікавитись актуальними для них темами, переглянути зразки документів та заяв до різних структур, знайти контакти державних та соціальних установ і навіть задати питання юристу онлайн. Все це стало можливим завдяки мобільному додатку «IDPRights – захист прав ВПО», який презентували у Павлограді.

Додаток був розроблений Всеукраїнським благодійним фондом «Горєніє» за підтримки проекту Ради Європи «Внутрішнє переміщення в Україні: розробка тривалих рішень».

«Наша організація вже кілька років надає безкоштовну юридичну допомогу ветеранам та бійцям АТО (ООС) та ВПО. Дуже часто переселенцям важко отримати юридичну та інформаційну підтримку. Послуги адвоката чи правозахисника для них дорогі. Крім того, закони постійно змінюються. Існує велика кількість підзаконних актів. Все це призводить до правової ізоляції внутрішньо переміщених осіб, - розповів президент БФ «Горєніє» Денис Гречко. – І щоб посилити доступ переселенців до юридичної допомоги, ми вирішили розробити для них такий додаток. Наша цільова аудиторія – це Донецька, Луганська, Дніпропетровська, Запорізька та Харківська області».

Мобільний додаток містить розділи, які охоплюють основні потреби переміщених осіб щодо отримання інформації про механізми захисту їхніх порушених прав. Також він надає можливість швидко (протягом доби) отримати безкоштовну кваліфіковану правову допомогу від спеціалістів.

Наразі в розділі «Новини» відображається інформаційні нотатки та статті з різних джерел та ЗМІ по всій Україні. А в майбутньому розробники планують прив’язати стрічку новин саме до того регіону, де мешкає переселенець – користувач додатку.

В розділі «Актуальні питання» користувачі зможуть знайти пошагові інструкції (дорожні карти) для вирішення найбільш типових правових проблем, з якими стикаються переселенці.

Розділ «Законодавча база» містить активні посилання на законодавчі та нормативні акти, які мають відношення до вирішення питань ВПО. Надалі в цьому розділі з’явиться можливість завантаження місцевих програм та нормативних актів (регіональних та міських), які стосуються захистку та підтримки переселенців.

В розділі «Зразки документів» міститься опис заповнення різних бланків, заяв та документів, використання яких може бути потрібно ВПО.

За словами розробників, вже зараз мобільним додатком «IDPRights – захист прав ВПО» користуються понад 4000 осіб – мешканців як підконтрольної Україні території, так і непідконтрольної.

Додаток доступний для завантаження у Google Play (для Android) та у App Store (для iOS).

Кріста Офенбах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...