• Главная
  • Гінеколог з Павлограда розповіла про найчастіші захорювання дітей
14:33, 20 мая 2019 г.

Гінеколог з Павлограда розповіла про найчастіші захорювання дітей

Гінеколог з Павлограда розповіла про найчастіші захорювання дітей

 Гінекологічні хвороби все частіше зустрічаються у дитячому віці. Поки дівчинка маленька, за її здоров’ям стежать батьки. Найчастіші захворювання у маленьких-запальні (вульвовагініти та синехії), у підлітків-порушення циклу, пухлини, статеві інфекції. Це пов'язано з особливостями мікрофлори дітей, часто неправильною гігієною, розумовими перевантаженнями, надмірною вагою або, навпаки косметичними дієтами, раннім статевим життям.

Про це розповіла дитячий гінеколог Тетяна Вікторівна Лопатніченко.

Коли потрібно звернутися до дитячого гінеколога:

-          якщо у мами є питання з приводу будови статевих органів (до 5 років часто бувають синехії - зрощення статевих губ)

-          коли з'явилися свербіж, почервоніння, виділення з неприємним запахом

-          турбує біль внизу живота

-          поява молочних залоз та росту волосся на лобку в віці до 7 років або, навпаки їх відсутність в віці 13-14 років

-          є порушення менструального циклу, тобто місячні дуже рясні, з великою крововтратою, або часті (менше ніж через 24 дні), тривалі (більше 7 днів), нерегулярні (через 2-З місяці)

-          місячні відсутні у віці старше 15 років

-          наявність вугрової висипки, надмірного росту волосся на тілі

-          початок статевого життя

Огляд гінеколога потрібен за наявності скарг у будь-якому віці, бажаний - після появи перших місячних (в віці 12-13 років), надалі 1 раз в рік і обов'язковий з початком статевого життя. Як частина культури і запорука жіночого здоров’я, візит до лікаря повинен стати звичкою. І для мам теж, зазначає спеціаліст.

"Перед відвідуванням лікаря мама повинна розповісти дитині, як проходитиме огляд у гінеколога. Якщо ви заздалегідь та спокійно поговорите з дитиною про майбутній візит, знайомство з гінекологом пройде природно і комфортно. В віці старше 15-16 років можливий огляд без мами, особливо якщо у дівчинки є свої «таємниці», але присутність мами, навіть за дверима, завжди бажана.

Дитячий гінеколог не завжди лікує, інколи його завдання - просто навчити. Маму - гігієні, дівчинку - вести менструальний календар, а маленьку жінку - як використовувати правильні методи контрацепції для профілактики небажаної вагітності. Якщо дівчинка веде статеве життя, вона перетворюється в жінку. Доросле життя зобов'язує бути відповідальною. Прищеплюйте дитині любов до свого тіла, нехай вона навчиться піклуватися про нього і дбати про своє здоров’я", розповідає Тетяна Вікторівна .

Отримати консультацію дитячого гінеколога можна в клініко-діагностичному відділенні міського пологового будинку за адресою вул. Шевченка 102, телефон реєстратури 20-00-40.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

live comments feed...