![](https://s.5632.com.ua/section/logo/upload/pers/99/logo.png?20240727)
У центрі Богданівської громади будують будинок для дітей-сиріт
![У центрі Богданівської громади будують будинок для дітей-сиріт У центрі Богданівської громади будують будинок для дітей-сиріт](/dist-assets/images/cap.jpg)
У центрі Богданівської об’єднаної громади зводять малий груповий будинок для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Умови тут будуть наближені до домашніх. Заклади нового формату – замість інтернатів. Загалом на Дніпропетровщині будують чотири такі будинки, повідомив голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко.
«На Дніпропетровщині запроваджуємо нову систему виховання дітей-сиріт. На зміну застарілим інтернатам приходять малі групові будинки, де пануватиме родинна атмосфера. Наразі в регіоні за єдиним проектом споруджуємо чотири такі будинки», – акцентував голова Дніпропетровської ОДА Валентин Резніченко. Один з чотирьох таких будинків зводять у селі Богданівка Павлоградського району. Він – одноповерховий. У ньому буде 5 спалень, а ще – вітальня, кухня, обідня зала, комора для зберігання речей і пральня.
Крім того, з дітьми перебуватимуть вихователі: один – на дві дитини. Працюватимуть соціальний педагог і психолог.
«У малому груповому будинку зручні та більш сприятливі умови, ніж в інтернаті. Як вдома. Діти вчитимуться готувати, прибирати. Відвідуватимуть школу, яка поруч, і після занять повертатимуться в домівку. За потреби, готові надавати таку послугу й іншим громадам», – наголосила секретар Богданівської сільради Олена Тарасенко.
Роботи – з осені 2018-го. На сьогодні вже готова «коробка» будови, її утеплюють. Під покрівлю підрядники змонтували металоконструкції. Незабаром всередині приміщення почнуть укладати щебеневу основу під долівку.
Будинок облаштують з урахуванням потреб дітей з інвалідністю. Благоустроять територію та установлять ігровий майданчик.
Крім Богданівки, малі групові будинки зводять у Петриківці, Раївці й Солоному.
Дніпропетровщина – пілотний регіон, де впроваджують сучасну систему виховання сиріт.