• Головна
  • У Павлограді збільшилась кількість випадків ускладнень виразкової хвороби
12:18, 19 квітня 2019 р.

У Павлограді збільшилась кількість випадків ускладнень виразкової хвороби

У Павлограді збільшилась кількість випадків ускладнень виразкової хвороби

За 3 місяці поточного року на території обслуговування амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 8 (селища ПМЗ та ПЗТО) було зареєстровано 6 випадків ускладнень виразкової хвороби. Серед них 4 випадки шлунково-кишкової кровотечі і 2 випадки перфорації шлунка. Про це повідомила завідуюча амбулаторією № 8 Юлія Гацько.

У 2018 році за три місяці було зареєстровано 5 випадків ускладнення цієї хвороби.

І якщо в 2018 році ускладнення виразкової хвороби реєструвалися у пацієнтів раніше хворіли на виразкову хворобу, то в 2019 році всі випадки ускладнень були первинним проявом хвороби.

«Для людей, які страждають на гастрит і виразкову хворобу, весна - час загострень. І щоб пережити небезпечний період без болю в шлунку, необхідно вжити профілактичних заходів. Найбільша кількість загострень виразкової хвороби припадає на міжсезоння. Справа в тому, що весна і осінь - це проміжні періоди між так званими стабільними сезонами - взимку і влітку. У цей час відбувається перебудова всього організму, і він виявляється особливо вразливим перед зовнішніми і внутрішніми факторами. У цей час навіть невелике зниження імунітету або емоційне перевантаження може призвести до загострення виразкової хвороби. – каже Юлія В’ячеславівна. - Тому тим, хто страждає від цього захворювання або знаходиться в групі ризику, варто проявити обережність».

Слід звернути увагу на тривожні симптоми хвороби. Один з основних симптомів виразкової хвороби - біль в шлунку, яка виникає на тлі голоду або вночі. Як правило, хворому стає краще після їжі, і, навіть, склянка води може трохи полегшити біль. Але підтвердити або спростувати діагноз можна лише після консультації з лікарем і гастроскопії, наголошують медики.

Приблизно в 15 % випадків виразкова хвороба протікає без болю і дає про себе знати тільки в разі появи ускладнень, таких як кровотеча або прорив виразки. Для прориву характерні найсильніші кинджальні болю в шлунку.

Внутрішня кровотеча може проявлятися по-різному: іноді це блювота кров'ю, а іноді поява сильної слабкості і чорного, як дьоготь, стільця. При будь-якому з цих симптомів не можна зволікати зі зверненням до лікаря. Кровотеча і прорив - це небезпечні стану, які вимагають лікування в стаціонарі, а іноді і оперативного втручання.

Щоб уникнути загострення виразки лікарка радить робити наступне:

1. Приймати інгібітори протонної помпи, щоб знизити кількість соляної кислоти в шлунку. Дозу і тривалість застосування підкаже лікар.

2. Знизити емоційне навантаження.

3. Стежити за тим, щоб проміжок часу між прийомами їжі був не більший 4 годин.

4. Уникати гострих, смажених страв, міцних бульйонів, консервів, копченостей.

Кріста Офенбах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...