На Дніпропетровщині продовжують реєструвати порушення виборчого законодавства

На Дніпропетровщині продовжують реєструвати порушення виборчого законодавства

Після завершення реєстрації кандидатів на пост Президента України в нашій області відбулася активізації їхніх команд. І ця активність в порівняні з іншими областями дуже висока. З 44 зареєстрованих кандидатів вісім є вихідцями з Дніпропетровщини.

Про це повідомив координатор громадського нагляду «ОПОРА» в Дніпропетровській області Вадим Головченко.

«Тільки за лютий нашу область відвідало 8 кандидатів. Двоє з них – двічі відвідали Дніпропетровщину. У березні – троє кандидатів. Спочатку виборчого процесу термінові спостерігачі «Опори» подали до правоохоронних органів близько 80 заяв про виявлені порушення. За лютий місяць – 25 заяв», - каже Вадим Головченко.

Основна маса порушень – це відсутність на зовнішніх носіях (агітаційних та друкованих матеріалах, білбордах вихідних даних), а також підозра про неналежні джерела фінансування агітаційних програм та матеріалів, неналежні місця розміщення агітаційних матеріалів (наприклад, в закладах комунальної власності, будівлях районних і міських адміністрацій). Спостерігачі фіксували і випадки можливого підкупу виборців. Зокрема такий випадок зафіксували в Дніпрі.

Були випадки і такі, коли той чи інший кандидат через своїх волонтерів оплачував людям присутність на тому чи іншому заході, мітингу.

Фіксувалися спостерігачами громадського нагляду порушення і на 36 виборчому окрузі в Павлограді у присутності спостерігачів міжнародної організації. Голова окружного виборчого округу заборонила спостерігачам бути присутніми на засіданні ОВК та попросила їх покинути приміщення, посилаючись на їхнє запізнення. Цей факт активісти вважають самоуправством голови ОВК.

Кріста Офенбах

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии