• Головна
  • Переселенцям Павлограда презентували програму доступного житла
14:32, 4 березня 2019 р.

Переселенцям Павлограда презентували програму доступного житла

Переселенцям Павлограда презентували програму доступного житла

На минулому тижні в Павлоград з робочим візитом приїхали представники Громадської ради при Міністерстві з питань тимчасово-окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (далі МТОТ) - голова ГР (і представник Громадського Союзу «Всеукраїнська платформа Донбасу») Геннадій Борисичев та член ГР Ірина Гладка. Вони зустрілися з переселенцями з окупованих територій, які наразі проживають на території Павлограда.

Активні громадяни, які відклали свої особисті справи і прийшли на зустріч, мали можливість отримати від представників Громадської ради відповіді на болючі питання, які тільки накопичуються і ніяк не вирішуються вже майже п'ять років. Ініціаторами такої зустрічі в нашому місті стали представники Благодійного фонду «Турбота».

«Хочу підкреслити, що ми не є чиновниками. Це громадський орган, який працює на благо жителів Донбасу, які постраждали від війни. Наші основні функції – це контрольно-рекомендаційні. Ми аналізуємо діяльність Міністерства, знаходимо вади в законодавстві та вносимо свої пропозиції щодо його змінення до МТОТ та Кабміну, - каже Геннадій Борисичев. – Ми сьогодні приїхали не лише вислухати проблеми переселенців, щоб в майбутньому зафіксувати це все у своєму звіті та постаратися допомогти їм у вирішенні всіх наболілих питань на рівні Міністерства, а й розповісти про державну бюджетну програму субвенцій в напрямку забезпечення тимчасовим житлом вимушено переміщених осіб. Ваше місто вже 21. А загалом з презентацією цієї програми ми плануємо об’їхати 60 міст України».

Бюджетна програма субвенцій з забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб була затверджена Кабміном ще восени 2017 році і вже успішно працює в Маріуполі Донецької області та Кривому Розі Дніпропетровської обл.

Вона дає змогу здійснити підтримку внутрішньо переміщених осіб – громадян України, шляхом надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України, зокрема, придбання у комунальну власність житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам.

Субвенція з державного бюджету спрямовується на здійснення таких заходів:

1) будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів житлового фонду комунальної власності, в тому числі об’єктів соціального призначення, для надання житлових приміщень внутрішньо переміщеним особам;

2) реконструкцію, капітальний ремонт об’єктів житлового фонду комунальної власності для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам;

3) придбання у комунальну власність житла для надання в тимчасове користування внутрішньо переміщеним особам та інше.

Про це повідомляється на офіційному сайті МТОТ.

«Таким чином 50 % коштів на реалізацію програми (від вартості нерухомого майна) виділяє держава у якості субвенції, а 50 % - місцевий бюджет. За ці кошти закупається вторинне житло (квартири чи приватні будинки), які ставлять на комунальний баланс міста та передають у тимчасове користування ВПО. Переселенці можуть користуватися цим житлом або до кінця бойових дій, або до того, як самі звідти не з’їдуть. Після цього ці квартири або будинки залишаються місцевій громаді як соціальне житло, яке може використовуватися вчителями, лікарями, соціально-незахищеними верствами населення тощо. Це вигідно для міського бюджету, бо місто лише за 50 % вартості вторинного житла купує його у комунальну власність для своєї громади, - пояснює Геннадій Борисичев. – При цьому будь-які протиріччя між переселенцями і громадою знімаються».

Таке житло надається переселенцю у користування на один рік з правом переукладання договору оренди.

«Програма повинна прийнятися місцевою радою, а потім бути направлена на Міністерство. Для початку можна отримати за цією програмою субвенцію у кілька мільйонів гривень та забезпечити житлом хоча б кілька сімей переселенців. А вже у майбутньому збільшувати фінансування, - зазначає Ірина Гладка. – За цією програмою вже 72 родини отримали житло на Донбасі (в Маріуполі), і 15 – в Кривому Розі».

Голова Громадської Ради при МТОТ розповів і про те, що вони створили експертну раду активних громадян України, в тому числі і з переселенців. Робота в експертній раді дасть для ВПО не тільки вирішення їхніх питань, а й кращу комунікацію, особистий та кар’єрний рост.

«Усі присутні сьогодні настільки переймаються проблемами громади, яка прийняла нас, що готові опустити руки у вирішенні своїх житлових питань! Але ж ми живемо у цьому місті вже протягом багатьох років. Працюємо, сплачуємо податки, виходимо на суботники, займаємо активну життєву позицію і співпрацюємо з органами місцевого самоврядування. Незважаючи на всі добрі справи та наміри, наші ресурси обмежені, ми не маємо права приймати участь у місцевих виборах і впливати на розвиток міста та громади. Тому проблеми, які останні роки виникають в Павлоградській громаді з оплатою комірних послуг, а конкретно теплопостачання можуть стати реальною загрозою для втілення в життя даної програми. Сьогодні я була свідком, як люди які втратили усе, що мали, переймалися опалювальним сезоном мешканців багатоповерхівок, які не цінують головного, що у них є! Вони не цінують МИР! Не цінують плату за спокій у їх домівках! Зневажають тих, хто ніколи не повернеться додому живим з поля бою! Тож дорогі павлоградці, звертаюся до вас з проханням підтримати програму Міністерства ТОТ у нашому місті. А для цього необхідно, щоб ваші борги за комунальні послуги не збільшувалися, а навпаки - зменшувалися!», - звернулася до мешканців міста переселенка з Донбасу та голова БФ «Турбота» Наталя Уставицька.

Кріста Офенбах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
Оголошення
live comments feed...