• Головна
  • У 10 павлоградок виявили рак шийки матки: як попередити хворобу
15:55, 12 лютого 2019 р.

У 10 павлоградок виявили рак шийки матки: як попередити хворобу

У 10 павлоградок виявили рак шийки матки: як попередити хворобу

Минулого року в 10 павлоградок виявили рак шийки матки. У 5 з них захворювання діагностували під час профоглядів.

Про це розповіла лікар-акушер-гінеколог КЗ «Павлоградський пологовий будинок» ПМР» Міра Борисівна Фролова.

"На сьогоднішній день Україна займає одне з перших місць в Європі за кількістюлюдей, хворих на рак. Якщо говорити про гінекологічні онкології, то провідне місце займає рак шийки матки", - відмітила спеціаліст.

За її словами, таку небезпечну хворобу можливо попередити, але важливо знати як.

"Дисплазії - це передракові зміни клітин шийки матки, які можна побачити тільки під мікроскопом. У певному відсотку випадків дисплазії можливий розвиток раку шийки матки. Причиною дисплазії є, в основному, вірус папіломи людини (ВПЛ), але інші чинники також мають значення. Ефективна профілактика дисплазії - це вакцинація проти вірусу папіломи людини", - розповіла лікар.

Вона додала, що своєчасне виявлення і лікування дисплазій дозволяє запобігти раку шийки матки. Доведено, що деякі обставини підвищують ризик виникнення раку шийки матки:

- Ранній початок статевого життя (до 18 років);

- Велика кількість статевих партнерів;

- Наявність інших інфекцій (герпес, хламідії, трихомонади);

- Хвороби, які пригнічують імунну систему (ВІЛ-інфекція, цукровий діабет та ін.);

- Прийом імунодепресантів;

- Куріння.

Для діагностики і вибору методу лікування дисплазій використовується чотириосновних обстеження: цитологічний мазок, кольпоскопія, обстеження на ВПЛ, біопсія шийки матки.

Підступність дисплазій полягає у відсутності скарг у пацієнток. Крім того, лікар неможе побачити захворювання під час огляду. Таким чином, для своєчасного виявленняцієї патології, необхідно провести цитологічний мазок. Для цього гінеколог спеціальноющіточкою забирає клітини з поверхні шийки матки для досліджень під мікроскопом.Кольпоскопія - це огляд під мікроскопом шийки матки зі збільшенням в 5-20 разів. Цей метод дозволяє визначити процеси, що відбуваються на шийці матки: доброякісні,передракові або злоякісні.

Результат біопсії дозволяє встановити остаточний діагноз.

Для того, щоб запобігти виникненню передракових станів необхідно діяти кількома способами. Максимально знизити вплив факторів ризику (безпечний секс з використанням презервативів, своєчасне лікування статевих інфекцій, здоровий спосіб життя), регулярно проходити обстеження у гінеколога з взяттям цитологічного мазка.Після 30 років необхідно додаткове дослідження на вірус папіломи людини.Зараз в світі широко використовується щеплення від вірусу папіломи людини, яке єпрофілактикою захворювання ВПЛ, а значить і передракових та ракових захворювань шийки матки.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Коментарі

Оголошення
live comments feed...