• Головна
  • Суд відмовився закрити розгляд справи павлоградського школяра-вбивці
16:11, 15 січня 2019 р.

Суд відмовився закрити розгляд справи павлоградського школяра-вбивці

Суд відмовився закрити розгляд справи павлоградського школяра-вбивці

15 січня Амур-Нижньодніпровський суд міста Дніпро розглянув клопотання захисту павлоградського школяра Валентина Земцова про продовження слухання справи в закритому режимі до моменту винесення вироку.

Адвокат підсудного Юрій Лелеко заявив, що широке висвітлення справи у ЗМІ викликає небажаний суспільний резонанс, який чинить тиск на суд, порушує презумпцію невинності та створює нерівні умови для захисту та обвинувачення.

Також захисник звинуватив представників преси, які працюють у судовій залі, в створенні перешкод нормальній роботі захисту. Зокрема, за його словами, адвокатам заважають мікрофони, встановлені на їхньому столі, прожектори камер, а аппаратура, яку використовують оператори, дозволяє відзняти вміст документів, що містять адвокатську таємницю. Також, на думку захисту, в ході подальшого судового засідання через присутність преси в суді може бути розголошена конфіденційна інформація щодот стану здоров’я обвинуваченого та потерпілої.

Суд відмовився закрити розгляд справи павлоградського школяра-вбивці, фото-1

Прокурор Віталій Ражда заявив, що обвинувачення не бачить перешкод для відкритого судового розгляду. Валентин Земцов підтримав клопотання захисту, а потерпіла Вікторія Кригіна заявила, що просить залишити це питання на розсуд суду.

Після наради суд прийняв рішення, що сторона захисту не надала обґрунтованих підстав для закриття слухання справи і виніс ухвалу про відмову у задоволенні клопотання. Голова суддівської колегії підкреслив, що справа не належить до категорії тих, які слухаються в закритому провадженні. До того ж під час попередніх судових засідань жодна з сторін не наполягала на закритому розгляді справи, а від адвокатів не надходило ніяких заяв щодо перешкоджання їм в роботі з боку представників ЗМІ.

Суд відмовився закрити розгляд справи павлоградського школяра-вбивці, фото-2

Після цього суд розглянув клопотання обвинувачення про продовження Земцову строку тримання під вартою. Захист просив змінити обвинуваченому запобіжний захист на цілодобовий домашній арешт, оскільки той має поганий стан здоров’я і потребує лікування, якого йому не можуть надати в СІЗО. Земцов також звернувся до суду з проханням відпустити його додому, оскільки він дуже стомлений, і заявив, що не буде намагатися вплинути на свідків або переховуватися від суду.

Після наради суд відхилив клопотання захисту і залишив під вартою до 15 березня 2019 року.

Оскільки адвокат Ю.Лелеко просив суд надати захисту додатковий час для підготовки ще трьох клопотань, які адвокати мають намір подати до початку судових дебатів, судове засідання відклали до 15.30 29 січня.

Потерпіла Вікторія Кригіна повідомила, що просить проводити наступні судові засідання без її участі, оскільки не має з ким залишати малу дитину, і заявила, що бажає бути присутньою в суді тільки під час судових дебатів.

Суд відмовився закрити розгляд справи павлоградського школяра-вбивці, фото-3
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Оголошення
live comments feed...