У павлоградському музеї відбувся вечір пам’яті поету–підпільнику

У павлоградському музеї відбувся вечір пам’яті поету–підпільнику, Алёна Тищенко

22 листопада 2018 року в КЗ «Павлоградському історико-краєзнавчому музеї» відбувся вечір пам’яті поету–підпільнику Миколи Шутя, до 100 — річчя від дня його народження.

На заході були присутні учні шкіл Павлограда й Привовчанки, повідомляють в відділі культури міськради.

Ім’я Миколи Шутя, справжнього поета і безстрашного бійця – підпільника, відоме не тільки у Павлограді, а й в Україні. Поет загинув 75 років тому від рук окупантів. Було йому тоді 25 літ. Але народ свято береже пам’ять про нього, знає і любить його поезію.

Микола народився 25 листопада 1918 року, в сім’ї залізничного службовця. В фондах музею зберігаються його особисті речі: політичний словник, словник Бориса Грінченка, збірка статей Є. Золя, том дослідів «Образотворче мистецтво», чорнильниця , листи та фотографії.

Під час Другої світової війни М. Шуть виконував дуже важливу роботу: створював і розповсюджував полум’яні антинацистські заклики, листівки, зведення Радянського інформбюро. Шутю доручено було почесне завдання: написати звернення до населення і надрукувати масовим тиражем.

"Нелегка це справа – в друкарні, де господарюють чужинці, видрукувати відозву проти них, але молодий підпільник з честю справився з завданням. Мужнє серце стійкого патріота піднімає одвічні морально-етичні теми людських цінностей, патріотизму, пошуків ідеалу та боротьби з перешкодами долі.

Поезія Шутя вражає своєю актуальністю, яка надихає та пробуджує багато яскравих емоцій, пройнята незламним духом, великим патріотизмом, який спонукає читача до дії, пробуджує національну свідомість. Тема любові є наскрізною у творчості.

У віршах йдеться про шляхетні, високі почуття, які треба мати щастя пережити. Не кожному дано. Не до кожного приходить справжнє кохання. М. Шуть 1961 році посмертно був прийнятий до Спілки письменників України", - розповіли в відділі культури.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии