• Главная
  • Ціни на газ для населення з листопада зростуть майже на чверть
12:40, 20 октября 2018 г.

Ціни на газ для населення з листопада зростуть майже на чверть

Ціни на газ для населення з листопада зростуть майже на чверть

За рішенням Уряду з 1 листопада поточного року ціна газу для населення складатиме 8550 грн за тисячу кубометрів. Про це повідомляють в Кабінеті міністрів України.

Кабмін на екстреному засіданні 19 жовтня ухвалив рішення про підвищення ціни на газ для населення на 23,5% з 1 листопада - в рамках виконання взятих на себе Україною зобов'язань перед Міжнародним валютним фондом (МВФ).

Глава уряду Володимир Гройсман в черговий раз підкреслив, що не може запобігти підняттю цін на газ для населення, яке є одним з умов МВФ для виділення Україні чергового кредиту.

"Ціни з 1 листопада на газ виростуть тільки на 23,5%. А не на 60%. Це те, що нам вдалося неймовірними зусиллями досягти внаслідок цих переговорів", - зазначив Гройсман, маючи на увазі тривалий і непростий процес переговорів України і Фонду.

Нагадаємо, переговорний процес тривав з липня 2017 року. МВФ наполягає на тому, щоб при ціноутворенні враховувався "імпортний паритет", який привів би до підвищення ціни газу для населення, за різними оцінками, на 30-60% у зв'язку із зростанням цін на міжнародних ринках рази.

Раніше в МВФ відзначили: ціна на газ для населення повинна дорівнювати ціні для імпортерів. Це питання залишалося під пильною увагою Фонду і вирішення проблеми посприяє виділенню Україні чергового траншу фіндопомоги.

Кабмін вважає таке різке підвищення цін невиправданим. В ході візиту місії МВФ до Києва у вересні було досягнуто принципової домовленості про поступове зростання цін на газ, але самі нові тарифи і терміни старт їх дії тоді не були оголошені.

При цьому Кабмін з квітня 2018 року відтягував підвищення ціни на газ для населення.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...