• Главная
  • В Павлограді дикі собаки стали частіше нападати на людей
10:16, 26 сентября 2018 г.

В Павлограді дикі собаки стали частіше нападати на людей

В Павлограді дикі собаки стали частіше нападати на людей

Зараз в Павлограді гостро встало питання нападу на людей диких та вуличних тварин, особливо собак. Вони ведуть себе агресивно, нападають зграями та кусають як дорослих, так і дітей, загрожуючи їхньому здоров’ю.

Саме це питання обговорювали у міськвиконкомі у вівторок, 25 вересня, на засіданні Ради з питань безпечної життєдіяльності населення.

«Останнім часом до виконкому стали надходити звернення від людей про напади на них зграй вуличних собак. Мешканці просять вжити відповідних заходів. Адреси, де стаються такі випадки передаються до КП «Затишне місто», на балансі якого знаходиться притулок для таких тварин та яке за це питання відповідає. І далі починається саме цікаве. Буквально вчора комунальники виїжджали по таким заявам на селище ім. 18 вересня та на вул. Можайського (селище Шахтобудівників). На Хімзаводі відловили три собаки. Але за них заступилися люди, кричали, просили, щоб їм віддали цих собак. Звісно, тварин їм не віддали, а привезли їх в притулок. А сьогодні прийшла жінка із проханням повернути їй собаку. А по вул. Можайського люди взагалі почали кидатися на комунальників із кулаками та дерев’яними палками, ледве не побили», - розповідає перший заступник міського голови Віталій Мовчан.

До речі, нещодавно до нашої редакції звернувся чоловік, який розповів, що його малолітню дочку вже вдруге покусали собаки прямо на вулиці, по Харківський, де їх підкормлюють місцеві мешканці. 

І таких випадків в місті чимало, коли люди самі захищають та кормлять безпритульних тварин, тим самим дозволяють їм плодитися, бігати цілими зграями, наражаючи тим самим інших на небезпеку.

Так, за повідомленням начальника міського відділу охорони здоров’я Олени Герасименко, в місті в поточному році зафіксовано 156 випадків укусів людей тваринами – як вуличними, так і домашніми.

Згідно чинного законодавства таких собак повинні відловлювати, стерилізувати, робити щеплення та лікувати. Собаці встановлюють спеціальний чіп. Далі тварину або відпускають назад, у те середовище, де вона мешкала, або віддають у гарні руки – до когось додому. Так, на сьогодні в павлоградському притулку для безпритульних тварин може одночасно знаходитися 175 собак (це і зони карантину, і вигулу, і операційна). А всього по місту на сьогодні налічується близько 5 тисяч вуличних собак. Звісно, частина з них вже стерилізована та чіпована (через притулок з моменту його відкриття вже пройшли 186 тварин, з них 83 собакам знайшли нових хазяїнів, 45 собак – стерилізовані, ще 58 собак зараз находяться у притулку), але це ніяк не впливає на їх агресивність. 

«Я вважаю, що ці питання потрібно вирішувати у кожному випадку окремо – виїжджати на адреси  та розбиратися», - каже заступник мера.

Найбільше скупчення безпритульних собак спостерігається не лише біля смітників, а й біля м’ясних магазинів та на ринках. 

На це жаліються і самі власники ринків. «Ми повинні вирішити, що нам важливіше – безпека людей, чи безпека собак», - кажуть представники адміністрацій ринків. Розповідають, що навіть почали строго наказувати деяких підприємців, які кормлять таких собак. 

Тож, після тривалого обговорення вирішили, що незабаром спробують виловити собак, які бігають на ринках, та відвезти їх у притулок. Якщо вони, звісно, не встигнуть втекти…

Кріста Офенбах

0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...