• Главная
  • Медики Павлограда розповіли кому не можна їсти грибів
17:22, 20 сентября 2018 г.

Медики Павлограда розповіли кому не можна їсти грибів

Медики Павлограда розповіли кому не можна їсти грибів

У минулому році в Павлограді зареєстрували один випадок отруєння грибами, але діагноз був знятий. В цьому році зареєстрованих отруєнь не було.

Про це під час прес-конференції розповіла лікар із загальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень ВСП «Павлоградський міськрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ «Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України»» Світлана Анатоліївна Городнича.

"Згідно зі статистичними даними, в Україні 87% від загальної кількості отруєнь - це отруєння свіжими дикорослими грибами; 13% - отруєння консервованими, сушеними, солоними грибами. Отруєння грибами носять сезонний характер: в кінці літа - початок осені. На території країни росте майже 2000 видів шапинкових грибів, з них їстівними вважаються не більше 500. У Дніпропетровській області за 2017 рік було зареєстровано 9 випадків отруєння грибами під час яких постраждало 12 людей, у 2018 році – 2 випадки та 7 постраждалих (2 з яких – діти)", - розповіла лікар.

За словами медиків, там, де ростуть їстівні гриби, завжди існують їх отруйні «двійники», які представляють смертельну небезпеку для людини. Отруєння можуть викликати, власне, отруйні гриби (бліда поганка, мухомори, несправжні опеньки, несправжні дощовики і ін.), умовно їстівні гриби в результаті невмілої або неправильної кулінарної обробки та навіть неправильно приготовані їстівні гриби.

Вживання грибів протипоказано дітям до 8 років, особам з захворюваннями шлунково-кишкового тракту (гастрити, холецистити, панкреатити, гепатити та ін.), так як прийом грибів може спровокувати загострення хронічного захворювання. Не рекомендується їсти гриби вагітним і годуючим жінкам.

0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...