Що влада та соціальні служби роблять для павлоградських дітей

Через два дні, 1 червня, Павлоград разом з усією країною святкуватиме День захисту дітей. Це свято покликане привернути увагу громадськості до проблем маленьких українців. Так, в Павлограді запланована ціла низька заходів та різноманітних локацій, приурочених до цього свята. На сьогодні в нашому місті проживає близько 20 тисяч дітей (від 0 до 18 років), з них більше 11 тисяч – шкільного віку (від 7 до 17 років). А близько 25 % від загальної кількості (близько 5000) дітей підпадають під пільгові категорії.

Під пільгові категорії підпадають діти різного віку та соціального статусу. Це і діти-сироти, і діти, позбавлені батьківського піклування, і діти з інвалідністю, і діти, які опинилися в складних життєвих обставинах, і діти, які виховуються в прийомних родинах, дитячих будинках сімейного типу, багатодітних сім’ях, і діти загиблих учасників бойових дій, і діти внутрішньо переміщених осіб.

5000 тисяч дітей-пільговиків - це досить не маленька цифра, тому наш кореспондент вирішив поцікавитись у представників міської влади та керівників соціальних служб, як сьогодні наше місто піклується про всіх цих дітей, окрім будівництва нових ігрових майданчиків та встановлення гойдалок, та й взагалі, як росте, розвивається та навчається малеча у Павлограді.

Останніми роками на особливому контролі влади та соціальних служб міста знаходиться оздоровлення дітей, які потребують надзвичайної, особливої соціальної уваги. Зараз наближається час відпочинку та оздоровлення дітей в пришкільних та іногородніх таборах. За повідомленням начальника сім’ї, молоді та спорту Олександра Дугіна, у 2017 році в Павлограді оздоровилися та відпочили у таборах 7666 дітей (майже 70 % від загальної кількості дітей шкільного віку). Цьогоріч в пришкільних та іногородніх таборах планують оздоровити приблизно таку ж саму кількість – близько 8000 дітей.

Так, влітку на території міста за рахунок коштів міського бюджету та батьківських коштів будуть працювати 26 таборів з денним перебуванням на базі закладів освіти. Як повідомила заступник міського голови Олена Шуліка, в таборах будуть проводитись ігрові програми, дозвілля буде організовано в Центрі позашкільної роботи, скейт-ленд парку, басейні, музеї, установах культури і спорту. Також павлоградські діти оздоровлятимуться, проводитимуть своє дозвілля та санаторно-реабілітаційні програми не тільки в пришкільних, а й іногородніх таборах: ім. Сергія Маркова, «Пролісок» та «Павлоградець» (на балансі ДТЕК Павлоградвугілля) – за кошти батьків та міського бюджету, протягом року - у Міжнародному дитячому центрі «Артек», ДП «Український дитячий центр «Молода гвардія», реабілітаційному центрі дитячого оздоровчого табору «Перлина Придніпров’я» (за кошти державного та обласного бюджетів). А ще 45 дітей-пільговиків оздоровлять на курортах Азовського моря (скоріш за все в Бердянську).

Окрім оздоровлення дітлахів в літній та зимовий періоди, з метою підтримки дітей з сімей пільгових категорій, а також попередження дитячої бездоглядності, з 1 червня, як і кожного року, планується працевлаштування 120 підлітків через «Фонд літнього працевлаштування», який створений при відділі з питань сім’ї, молоді та спорту. На виплату заробітної плати підліткам з міського бюджету передбачено 256 тис. грн. Тож, в середньому кожен з підлітків отримає за свою роботу близько 2000 гривень. Подають заявки на працевлаштування діти віком від 14 років. Працюватимуть вони по 10 днів разом з службами міста, зокрема із працівниками КП «Затишне місто». Робота для дітей не важка, в основному вона пов’язана із благоустроєм території міста.

А ще більшості дітей пільгових категорій щорічно за рахунок міського бюджету виділяється матеріальна допомога – на вирішення соціально-побутових проблем, оздоровлення в таборах чи базах відпочинку, лікування, закупівлю чи отримання ліків. До різних свят діти отримують подарунки, продуктові та канцелярські набори.

Окрім цього діти пільгових категорій можуть займатися безкоштовно будь-яким з 43 видів спорту, які культивуються в Павлограді. Також в нашому місті згідно з міською програмою, за повідомленням Олександра Дугіна, учні 1-4 класів шкіл (в тому числі і діти-пільговики) безкоштовно навчаються плаванню у басейні ВСК «Юність» на селищі ім. 18 Вересня. Таких дітей на сьогодні в місті близько 2 тисяч. А діти з інвалідністю проходять оздоровчо-реабілітаційну програму в басейні ВОК «Молодість».

Також, за повідомленням начальника міського відділу освіти Ірини Дем’яненко, в рамках міської програми діти пільгових категорій (діти-сироти, діти з інвалідністю, діти з багатодітних та малозабезпечених родин, діти загиблих бійців АТО, учасників бойових дій на сході України та чорнобильців, діти переселенців – з 1 по 4 клас) безкоштовно харчуються в їдальнях міських шкіл.

Не слід забувати і про те, що для маленьких дітей та підлітків окрім міських свят кожними вихідними протягом року проводять різноманітні розважальні та ігрові програми на Соборній площі, в дитячому парку, в скейт-ленд-парку, в МКДЦ тощо.

І це ще далеко не весь перелік заходів, програм та допомоги павлоградським дітям.

«П’ята частина населення Павлограда – це діти. Всі вони гарні, розумні та безмежно талановиті. Тому ми й приділяємо їм завжди найбільшу увагу. Бо діти – це наше майбутнє», - резюмують представники міської влади.

Кріста Офенбах

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В Днепропетровской области заканчивают подсчёт голосов на выборах в Верховную Раду Украины. На 08:00 сегодняшнего дня уже обработано 94,81% протоколов. По-прежнему лидирует партия «Слуга народа» (56,75%), за ней следует «Оппозиционная платформа «За жизнь» (15,15%), затем «Батькивщина» (4,72%), «Оппозиционный блок» (4,68%) и «Европейская солидарность» (4,6%). После обработки 92,71% протоколов одномандатных избирательных (мажоритарных) округов в Днепропетров...
Экология
В течение дня синоптики обещают малооблачную погоду, днём и вечером возможен дождь с грозой. Утром температура воздуха составит +20…+25 градусов, днём будет от 26 до 28 градусов тепла, вечером температура воздуха остановится на отметке в +21 градус. Народный календарь: Сегодня Церковь чтит память преподобного Антония Печерского – церковного деятеля времен Киевской Руси, основателя Киево-Печерской лавры и просто человека святой жизни. Наши предки говорили:...
Общество
Выдвиженец от партии «Слуга народа», предприниматель Роман Каптелов выиграл выборы в парламент у депутата Верховной Рады Артура Мартовицкого по 36-му избирательному округу. Об этом свидетельствуют данные на сайте Центральной избирательной комиссии. Согласно им, Роман Каптелов набрал 40,57% или 31 683 голосов избирателей по результатам подсчета 100% электронных протоколов участковых комиссий. Ближайший его соперник, самовыдвиженец Артур Мартовицкий, набрал...
Общество
В Павлограде иностранные волонтёры будут бесплатно обучать всех желающих английскому языку. В рамках реализации социального образовательного проекта «World Without Borders | Summer Camps in July» от международной молодёжной организации АЙСЕК в Украине, в Павлограде в молодёжном центре общения «Позитивный Павлоград» с 22 июля по 31 августа можно будет изучать английский язык. Интерактивные занятия будут проводить иностранные волонтёры для всех желающих. 23...
Происшествия
22 июля около 4 часов утра в Службу спасения «101» поступило сообщение о пожаре в селе Булаховка Петропавловского района. Приехавшие на вызов спасатели установили, что пожар возник на площади 300 кв. м. Горела солома в тюках. Огнём было уничтожено 5 тыс. тюков соломы урожая прошлого и текущего года общей массой 125 тонн.
Общество
Центральная избирательная комиссия продолжает подсчёт голосов. По состоянию на 14:00 обработано 62,48% протоколов. Согласно им, в первую пятёрку вошли: «Слуга народа» (42,52%), «Оппозиционная платформа «За жизнь» (13,01%), «Европейская солидарность» (8,52%), «Батькивщина» (8,02%), «Голос» (6,3%). В Днепропетровской области обработали чуть больше протоколов - 77,28%. Согласно им, в области по-прежнему лидирует партия «Слуга народа» (56,76%), за ней следует...
Общество
Бельгийская овчарка малинуа по кличке Спарки из Павлограда заняла 12-е место в мировом рейтинге собак-спасателей по поиску людей в техногенном завале и 16-е место по поиску в естественной среде. Об этом рассказала хозяйка Спарки – руководитель павлоградского поисково-спасательного отряда «Антарес», который входит в «Спілку Самарітян – Кінологів України» (KSBU), тренер по спорту с собаками физкультурно-спортивного комплекса им. Шкуренко г. Павлограда Лариса...
Общество
По состоянию на 12:00 ЦИК обработала 54,68% протоколов. Данные следующие: ·         «Слуга народа» - 42,47%; ·         «Оппозиционная платформа «За жизнь» - 12,92%; ·         «Европейская солидарность» - 8,6%; ·         «Батькивщина» - 8,02%; ·         «Голос» - 6,36%. В Днепропетровской области обработано 67,56% протоколов: лидирует партия «Слуга народа» (56,96%), далее идёт «Оппозиционная платформа «За жизнь» (15,21%), «Батькивщина» (4,81%), «Оппозиционн...
Общество
Під час перевірки інформації поліцейськими Павлограда було виявлено та вилучено рослини конопель, які росли на території домоволодіння павлоградки. Про це повідомляється на офіційній сторінці Павлоградського відділу поліції у Фейсбук.16 липня співробітники карного розшуку Павлоградського відділу поліції отримали повідомлення про те, що на території домоволодіння по вул. Мічуріна ростуть рослини коноплі. Інформація при перевірці підтвердилась. Поліцейськими...