• Главная
  • Мер хоче відновити старовинну бруківку біля колишньої військової частини
16:22, 19 мая 2018 г.

Мер хоче відновити старовинну бруківку біля колишньої військової частини

Мер хоче відновити старовинну бруківку біля колишньої військової частини

По провулку між вулицями Центральна та Харківська, на території колишньої військової частини, де більше 100 років тому були казарми Керч-Єнікольського полку, під шаром асфальту, який наразі злазить, ховається старовинна бруківка.

До речі, ще у минулому році виявилось, що ці казарми вважаються щойно виявленими об’єктами культурної спадщини та пам’яткою історії. Тут навіть на сходах з чавуну були відлиті катеринівські вензелі, а на кількох цеглинах журналісти знайшли штампи – особливі позначки з літерами «Е» (перша літера ім’я цариці Катерини), що доводять походження та великий вік будівлі. Тож можна припустити, що і бруківці, яка була покладена на дорогу, близько ста років. Деякі павлоградці кажуть, що вона була сюди покладена царськими робітниками.

Особливо добре з-під асфальту ці старовинні камені видно біля Покровського гарнізонного храму. Мер вважає цю бруківку історичною цінністю і мріє її відновити.

«У мене є мрія дістати «витягнути» з-під асфальту камінь - там повністю бруківка. Треба зняти старий асфальт. Потім підняти дорогу сантиметрів на п’ятдесят і знову викласти цей камінь. Але все це впирається в гроші і час», - розповів журналістам мер Павлограда Анатолій Вершина під час прес-туру.

Однак місцеві мешканці хвилюються, що коли цю бруківку знімуть, вона пропаде безслідно і ніхто її назад не поверне, бо цей старовинний камінь через свою історичну цінність сьогодні коштує близько півмільйона гривень.

Кріста Офенбах

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#брусчатка
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

live comments feed...