Павлоградець судиться з водоканалом за свій лічильник

Судова тяганина з нашими комунальниками багатьом вважається справою невдячною і не вартою витраченого часу й нервів. Іншої думки дотримується пенсіонер із Павлограда Володимир Турбінін. Чоловік вже більше року судиться з КП «Павлоградводоканал» стосовно повірки домашнього лічильника і боргу, яке йому виставило підприємство за надані послуги.

Пенсіонер із 2007 року має в своїй оселі прилад обліку води і розраховується за послуги централізованого водопостачання і водовідведення відповідно до його показань. Але в 2011 році комунальники зняли цей лічильник зі свого обліку – на тій підставі, що абонент не став оплачувати його обов`язкову і регулярну повірку. Відтоді КП почало виставляти пенсіонерові суму до сплати згідно із нормами споживання води (7 м/куб. на людину щомісяця), затвердженими для осель, що не обладнані відповідними приладами. В. Турбінін, який вважав, що підприємство мусить за власні кошти повіряти його лічильник, і далі платив за показаннями свого приладу. Суми ці були часом у 10 разів менші, ніж нараховані водоканалом. Тому КП щоразу нараховувало абоненту борг.

Водоканал навів аргументи

Справа дійшла до суду. У квітні 2014 року служителі Феміди зобов’язали пенсіонера сплатити комунальникам понад 2 тис. грн. В. Турбінін це рішення виконав. Але надалі, вважаючи, що правда на його боці, він так само орієнтувався на показання знятого з обліку КП домашнього лічильника. Станом на кінець літа 2016 року КП нарахувало абоненту нову суму боргу – понад 3 тис. грн. А 18 серпня минулого року комунальне підприємство вдруге звернулося до органу правосуддя із заявою, в якій просило зобов`язати абонента цей борг сплатити.

Аргументуючи свою позицію, юристи підприємства посилалися на п.2 ст. 11 Закону України «Про метрологію і метрологічну діяльність» та на «Правила надання послуг централізованого опалення, постачання холодної і гарячої води». Водяники наголошували, що згідно з правовими нормами, не повірені лічильники не допускаються до експлуатації. Також вони зазначали, що свого часу цілком правомірно зняли з обліку лічильник пенсіонера, бо той відмовився оплачувати його повірку. І це, мовляв, у 2012 році підтверджено судовим рішенням.

Іншим вагомим аргументом, який завжди за подібних судових суперечок з абонентами наводили юристи КП, була фінансова незабезпеченість виконання чинних правових норм. Зокрема, ще 5 лютого 2016 року під час прес-конференції мера Павлограда керівник КП Олександр Карпець повідомив журналістам: «Пункт 1 Закону «Про метрологію…» вказує, що ми повинні повіряти прилади обліку води. У цій же статті закону підпункт 3 говорить, що періодична повірка проводиться за рахунок тарифів. Але на сьогодні НКРЄКП цей тариф не затвердила… Тож формулювання, що водоканал не бажає повіряти за власний рахунок, абсолютно не правильне… Не виконує Закон «Про метрологію» не водоканал, а НКРЄКП, яка ліцензує нас. Це вона не затвердила тарифи, де має бути закладена вартість повірки лічильників». Зрештою, розглянувши заяву водяників від 18 серпня 2016 року, Павлоградський міськрайонний суд пішов їм назустріч і 9 вересня 2016 року видав відповідний наказ про стягнення 3031 грн. боргу з абонента.

Пенсіонер переконаний у своїй правоті

Однак Володимир Турбінін із цим рішенням не погодився і 26 вересня написав до суду власну заяву. У ній він вказав, що знявши у 2011 році з обліку його лічильник, КП таки порушило ч.3 ст. 28 чинного на той час Закону України «Про метрологію і метрологічну справу» від 1998 року (1 січня 2016 року набув сили новий однойменний закон). Адже згідно з його нормами, періодична повірка приладів обліку здійснювалась за рахунок надавачів комунальних послуг.

Щодо аргументу водяників, буцімто національний регулятор (НКРЕК) не заклав у діючий тариф витрати на повірку лічильників, В. Турбінін послався на письмову відповідь йому представника Нацкомісії Б. Циганенка (лист датований 15 квітня 2016 р.): «...зазначаємо, що заява КП «Павлоградське ВУВКГ» та розрахункові матеріали для встановлення тарифів на централізоване постачання холодної води, водовідведення (із використаннім внутрішньобудинкових систем) з урахуванням витрат на повірку квартирних засобів обліку холодної води знаходяться на опрацювання в НКРЕКП. При цьому, відсутність встановлених тарифів на зазначені послуги не є підставою для невиконання КП вимог Закону про метрологію, в частині, зокрема, здійснення періодличної повірки, обслуговування та ремонту засобів вимірювальної техніки споживачів фізичних осіб за рахунок підприємства».

Нарешті, у своїй заяві до суду пенсіонер вказав, що діючий між ним і КП договір не передбачає обов’язку споживача повіряти свій лічильник власним коштом. В. Турбінін просив суд скасувати зазначений наказ, а також визнати нарахований йому борг протиправним. 5 жовтня 2016 року суд скасував своє попереднє рішення. Щодо боргу, суддя порадив заявникові опротестувати його в окремому позові.

КП «Павлоградводоканал» руки не склало і 24 лютого 2017 року ще раз звернулося до суду, цього разу із позовом про стягнення зі споживача зазначеного боргу. У позовній заяві комунальники виклали ті ж самі аргументи, що їх наводили й досі. Володимир Турбінін написав на цей позов заперечення і просив суд відмовити у його задоволенні. Окрім того 16 березня 2017 року пенсіонер склав власний судовий позов до КП «Павлоградводоканал» про захист своїх прав споживача. Пенсіонер просить суд зобов’язати водяників укласти з ним новий договір, до якого він, як споживач комунальних послуг, вніс певні правки. Нині Павлоградський міськрайонний суд має дати раду обом цим позовам. За словами В. Турбініна, пріоритет у розгляді надано поки що його заяві. Також пенсіонер склав письмове звернення до КП «Павлоградводоканал», де він просить водяників визнати нарахований ними борг в сумі 3031 грн. недійсним і відкликати свій судовий позов до нього щодо сплати цього боргу.

Новації у законах щодо повірки лічильників

До речі, починаючи із серпня 2016 року і до тепер КП «Павлоградводоканал» нараховує В. Турбініну суму до сплати за надані послуги, згідно з даними його лічильника. Комунальники цей прилад повірили за власний рахунок і поставили на облік. Сталося це після того, як з 1 січня 2016 року набрав чинності новий Закон України «Про метрологію і метрологічну діяльність» та окремої Постанови Кабімну, які усунули деякі суперечності щодо правил повірки лічильників. Зокрема, як пояснив 8 вересня 2016 року на засіданні Громадської Ради при міськвиконкомі О. Карпець, держава таки включила фінансові витрати підприємств водопостачання на повірку лічильників у тариф. Втім, 27 листопада прес-служба КП «Павлоградводоканал» повідомила на своєму сайті, що надалі повірка квартирних засобів обліку буде здійснюватися за рахунок споживача. Мовляв, це пов'язано з набуттям чинності Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (див. https://www.5632.com.ua/news/1875014 від 27 листопада).

Пізніше, 6 грудня, водяники повідомили на своєму сайті наступне: «З 29 листопада 2017р. для мешканців багатоквартирних будинків вступили в дію нові тарифи на централізоване постачання холодної води і водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем, затверджені Постановою НКРЕКП №1344 від 02.11.2017 р.

У даних тарифах не враховані витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування та ремонт засобів обліку холодної води. На підставі вищесказаного, повірка засобів обліку холодної води здійснюється за рахунок споживачів послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення. КП «Павлоградводоканал» звертається до мешканців міста з проханням вчасно виконати повірку приладів обліку води… З питань перевірки звертайтеся до відділу технічного контролю по телефону 099-706-30-58».

Олекса Сурай

суд вода счетчики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Пока еще никто не оценил
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Культура
Жінок Павлограда запрошують до участі у фотопроєкті з робочою назвою «У війни жіноче обличчя». Про це стало відомо з офіційної сторінки ВПК «Айдар» у Фейсбуці. Фотопроєкт запускається за ініціативи Центра допомоги АТО/ООС Павлограда (координатор центру - Тетяна Рибалко), а також членів вищезгаданої організації та активної участі жінок-військовослужбовців, матерів загиблих героїв, волонтерів, жінок-бійців та переселенців. «Ми хочемо показати Україні наше мі...
Происшествия
В с. Дмитровка по подозрению в нанесении смертельных телесных повреждений женщине полицейские задержали ее гражданского мужа. Об этом сообщили в ГУНП в Днепропетровской области. 21 января в полицию поступило сообщение от медицинских работников о том, что в с. Дмитровка Петропавловского района они обнаружили мёртвую женщину с телесными повреждениями. Полицейские Петропавловки на месте происшествия установили её личность - ею оказалась 33-летняя хозяйка дома...
Происшествия
Оперативники Павлограда задержали 21-летнего злоумышленника, который нанес ножевые ранения жителю города возле ночного клуба. Об этом сообщили в ГУНП в Днепропетровской области. Правоохранители установили, что 28-летний пострадавший отдыхал в развлекательном заведении Павлограда. Вечером между ним и неизвестным мужчиной возник конфликт. Они вышли из ночного клуба, где ссора переросла в драку. Неизвестный нанес потерпевшему два ножевых ранения и скрылся с м...
Экология
На протяжении дня синоптики обещают пасмурную погоду, местами возможен снег. Порывы ветра будут достигать 6-14 м/с. Утром температура воздуха составит -1…0 градусов, днём она будет держаться на отметке в +1 градус, вечером похолодает до 2 градусов мороза. Народный календарь: Церковь чтит в этот день память Григория Нисского. В народе Григория называли «Грицем-літозазивачем» и по этому дню определяли, каким будет лето. Так и говорили: «Який Гриць - таке й л...
Происшествия
Полицейские Павлограда задержали жителя Кривого Рога, который путем «закладок» сбывал наркотики. Об этом сообщили в ГУНП в Днепропетровской области. 21 января оперативники установили личность мужчины, который распространял наркотики путем «закладок», а потенциальных покупателей информировал о местах «закладок» через смс-сообщения. Следует отметить, что мужчина ранее уже привлекался к уголовной ответственности за совершение аналогичного преступления. При об...
Общество
На Днепропетровщине за последнюю неделю заболеваемость гриппом и ОРВИ выросла на 55%. Всего к врачам обратились около 14 тыс. человек. Подавляющее большинство из них – дети. Однако эпидпорог не превышен. Пик заболеваемости медики прогнозируют на последнюю неделю января. Об этом стало известно на пресс-конференции в Днепропетровской ОГА. «Всплеск заболеваемости гриппом и ОРВИ связываем с окончанием каникул и началом в школах нового семестра. Ведь среди 14 т...
Культура
21 января Павлоград посетили представители Команды BOORYAK Анна Леденева, Валерия Голоскокова и Юлия Рахманова. Встреча прошла в помещении городского совета, где гости презентовали проект проведения в Павлограде международного симпозиума скульптуры. Об этом сообщили на официальном сайте Павлоградского городского совета. Миссия Команды - вдохновение общества на позитивные изменения путем реализации культурных проектов при активной поддержке общества и худож...
Общество
22 января по случаю провозглашения Акта воссоединения Украинской Народной Республики и Западно-Украинской Народной Республики в Павлограде прошло торжественное мероприятие. Об этом сообщили в Павлоградском отделе полиции. В честь Дня Соборности Украины мэр Павлограда поздравил участников АТО/ООС, а также выразил благодарность всем тем, кто сейчас отстаивает целостность и независимость нашей страны. После церемонии возложения цветов минутой молчания присутс...
Общество
День Соборности Украины учащиеся общеобразовательной школы №17 Павлограда отметили очень оригинально – перед началом уроков дети выстроились в определённом порядке на площадке перед школой, держа над собой разноцветные листы бумаги. Сверху вырисовалась яркая картина: «Я люблю Украину!». Таким оригинальным способом школьники показали, что они очень любят страну, в которой живут. Ранее мы писали: "Павлоградські патріоти обурені псевдопатріотизмом  нічному за...