Павлоградець судиться з водоканалом за свій лічильник

Судова тяганина з нашими комунальниками багатьом вважається справою невдячною і не вартою витраченого часу й нервів. Іншої думки дотримується пенсіонер із Павлограда Володимир Турбінін. Чоловік вже більше року судиться з КП «Павлоградводоканал» стосовно повірки домашнього лічильника і боргу, яке йому виставило підприємство за надані послуги.

Пенсіонер із 2007 року має в своїй оселі прилад обліку води і розраховується за послуги централізованого водопостачання і водовідведення відповідно до його показань. Але в 2011 році комунальники зняли цей лічильник зі свого обліку – на тій підставі, що абонент не став оплачувати його обов`язкову і регулярну повірку. Відтоді КП почало виставляти пенсіонерові суму до сплати згідно із нормами споживання води (7 м/куб. на людину щомісяця), затвердженими для осель, що не обладнані відповідними приладами. В. Турбінін, який вважав, що підприємство мусить за власні кошти повіряти його лічильник, і далі платив за показаннями свого приладу. Суми ці були часом у 10 разів менші, ніж нараховані водоканалом. Тому КП щоразу нараховувало абоненту борг.

Водоканал навів аргументи

Справа дійшла до суду. У квітні 2014 року служителі Феміди зобов’язали пенсіонера сплатити комунальникам понад 2 тис. грн. В. Турбінін це рішення виконав. Але надалі, вважаючи, що правда на його боці, він так само орієнтувався на показання знятого з обліку КП домашнього лічильника. Станом на кінець літа 2016 року КП нарахувало абоненту нову суму боргу – понад 3 тис. грн. А 18 серпня минулого року комунальне підприємство вдруге звернулося до органу правосуддя із заявою, в якій просило зобов`язати абонента цей борг сплатити.

Аргументуючи свою позицію, юристи підприємства посилалися на п.2 ст. 11 Закону України «Про метрологію і метрологічну діяльність» та на «Правила надання послуг централізованого опалення, постачання холодної і гарячої води». Водяники наголошували, що згідно з правовими нормами, не повірені лічильники не допускаються до експлуатації. Також вони зазначали, що свого часу цілком правомірно зняли з обліку лічильник пенсіонера, бо той відмовився оплачувати його повірку. І це, мовляв, у 2012 році підтверджено судовим рішенням.

Іншим вагомим аргументом, який завжди за подібних судових суперечок з абонентами наводили юристи КП, була фінансова незабезпеченість виконання чинних правових норм. Зокрема, ще 5 лютого 2016 року під час прес-конференції мера Павлограда керівник КП Олександр Карпець повідомив журналістам: «Пункт 1 Закону «Про метрологію…» вказує, що ми повинні повіряти прилади обліку води. У цій же статті закону підпункт 3 говорить, що періодична повірка проводиться за рахунок тарифів. Але на сьогодні НКРЄКП цей тариф не затвердила… Тож формулювання, що водоканал не бажає повіряти за власний рахунок, абсолютно не правильне… Не виконує Закон «Про метрологію» не водоканал, а НКРЄКП, яка ліцензує нас. Це вона не затвердила тарифи, де має бути закладена вартість повірки лічильників». Зрештою, розглянувши заяву водяників від 18 серпня 2016 року, Павлоградський міськрайонний суд пішов їм назустріч і 9 вересня 2016 року видав відповідний наказ про стягнення 3031 грн. боргу з абонента.

Пенсіонер переконаний у своїй правоті

Однак Володимир Турбінін із цим рішенням не погодився і 26 вересня написав до суду власну заяву. У ній він вказав, що знявши у 2011 році з обліку його лічильник, КП таки порушило ч.3 ст. 28 чинного на той час Закону України «Про метрологію і метрологічну справу» від 1998 року (1 січня 2016 року набув сили новий однойменний закон). Адже згідно з його нормами, періодична повірка приладів обліку здійснювалась за рахунок надавачів комунальних послуг.

Щодо аргументу водяників, буцімто національний регулятор (НКРЕК) не заклав у діючий тариф витрати на повірку лічильників, В. Турбінін послався на письмову відповідь йому представника Нацкомісії Б. Циганенка (лист датований 15 квітня 2016 р.): «...зазначаємо, що заява КП «Павлоградське ВУВКГ» та розрахункові матеріали для встановлення тарифів на централізоване постачання холодної води, водовідведення (із використаннім внутрішньобудинкових систем) з урахуванням витрат на повірку квартирних засобів обліку холодної води знаходяться на опрацювання в НКРЕКП. При цьому, відсутність встановлених тарифів на зазначені послуги не є підставою для невиконання КП вимог Закону про метрологію, в частині, зокрема, здійснення періодличної повірки, обслуговування та ремонту засобів вимірювальної техніки споживачів фізичних осіб за рахунок підприємства».

Нарешті, у своїй заяві до суду пенсіонер вказав, що діючий між ним і КП договір не передбачає обов’язку споживача повіряти свій лічильник власним коштом. В. Турбінін просив суд скасувати зазначений наказ, а також визнати нарахований йому борг протиправним. 5 жовтня 2016 року суд скасував своє попереднє рішення. Щодо боргу, суддя порадив заявникові опротестувати його в окремому позові.

КП «Павлоградводоканал» руки не склало і 24 лютого 2017 року ще раз звернулося до суду, цього разу із позовом про стягнення зі споживача зазначеного боргу. У позовній заяві комунальники виклали ті ж самі аргументи, що їх наводили й досі. Володимир Турбінін написав на цей позов заперечення і просив суд відмовити у його задоволенні. Окрім того 16 березня 2017 року пенсіонер склав власний судовий позов до КП «Павлоградводоканал» про захист своїх прав споживача. Пенсіонер просить суд зобов’язати водяників укласти з ним новий договір, до якого він, як споживач комунальних послуг, вніс певні правки. Нині Павлоградський міськрайонний суд має дати раду обом цим позовам. За словами В. Турбініна, пріоритет у розгляді надано поки що його заяві. Також пенсіонер склав письмове звернення до КП «Павлоградводоканал», де він просить водяників визнати нарахований ними борг в сумі 3031 грн. недійсним і відкликати свій судовий позов до нього щодо сплати цього боргу.

Новації у законах щодо повірки лічильників

До речі, починаючи із серпня 2016 року і до тепер КП «Павлоградводоканал» нараховує В. Турбініну суму до сплати за надані послуги, згідно з даними його лічильника. Комунальники цей прилад повірили за власний рахунок і поставили на облік. Сталося це після того, як з 1 січня 2016 року набрав чинності новий Закон України «Про метрологію і метрологічну діяльність» та окремої Постанови Кабімну, які усунули деякі суперечності щодо правил повірки лічильників. Зокрема, як пояснив 8 вересня 2016 року на засіданні Громадської Ради при міськвиконкомі О. Карпець, держава таки включила фінансові витрати підприємств водопостачання на повірку лічильників у тариф. Втім, 27 листопада прес-служба КП «Павлоградводоканал» повідомила на своєму сайті, що надалі повірка квартирних засобів обліку буде здійснюватися за рахунок споживача. Мовляв, це пов'язано з набуттям чинності Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (див. https://www.5632.com.ua/news/1875014 від 27 листопада).

Пізніше, 6 грудня, водяники повідомили на своєму сайті наступне: «З 29 листопада 2017р. для мешканців багатоквартирних будинків вступили в дію нові тарифи на централізоване постачання холодної води і водовідведення з використанням внутрішньобудинкових систем, затверджені Постановою НКРЕКП №1344 від 02.11.2017 р.

У даних тарифах не враховані витрати на проведення планових періодичних повірок, обслуговування та ремонт засобів обліку холодної води. На підставі вищесказаного, повірка засобів обліку холодної води здійснюється за рахунок споживачів послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення. КП «Павлоградводоканал» звертається до мешканців міста з проханням вчасно виконати повірку приладів обліку води… З питань перевірки звертайтеся до відділу технічного контролю по телефону 099-706-30-58».

Олекса Сурай

суд вода счетчики
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
На Дніпропетровщині осінь різко вступила у свої права. Цього тижня в області очікуються опади. У зв’язку з погіршенням погодних умов правоохоронці області звернулися до мешканців бути обрежними на дорогах. «Закликаємо водіїв бути особливо уважними за кермом та неухильно дотримуватися правил дорожнього руху. Нагадуємо пішоходам про недопущення порушень правил безпеки на дорозі, особливо під час переходу проїжджої частини», — йдеться у повідомленні поліції.
Общество
ООО «ДАРПАК» начинает масштабные реновационные работы завода «ПАЛМАШ» в Павлограде и активно инвестирует в приобретенные производственные площади. Об этом сообщает портал Gorod.dp.ua. В планах компании переоборудование приобретенных фондов под переработку продукции целлюлозно-бумажной промышленности, а также сохранение и модернизация машиностроительного направления. В настоящее время ведутся предпроектные работы по организации производства. «Долгое время с...
Общество
Национальный банк Украины предупредил граждан о массовом появлении и распространении фальшивых банкнот 2006 года выпуска номиналом 500 гривен. Случаи подделки купюр участились в августе-сентябре. Мошенникам удается подделывать элементы защиты на купюрах, поэтому различить фальшивку даже при проверке ультрафиолетовым детектором бывает проблематично. Чаще всего такие банкноты приходят с автозаправочных станций, магазинов и метрополитенов. Об этом сообщает Ин...
Экология
В течение дня синоптики обещают пасмурную погоду, утром и днём возможны осадки в виде дождя. Утром температура воздуха составит +13…+15 градусов, днём будет +16…+18 градусов, к вечеру температура воздуха составит +13 градусов. Народный календарь: Сегодня Церковь чтит память пророка Захарии и праведной Елисаветы - родителей Иоанна Предтечи, а также святых мучеников Еввентия и Максима. Народные приметы на сегодня таковы: если в лесу много рябины - осень буде...
Общество
З початку 2019 року бригади екстреної медицини Дніпропетровської області доставили до лікарень понад 500 поранених військових. Бійців вивозили з аеропорту, центрального залізничного вокзалу Дніпра, прикордонних із Донеччиною сіл і міст. Про це повідомив директор Дніпропетровського обласного центру екстреної медичної допомоги Радій Шевченко. «Лікарі Дніпропетровщини рятують життя поранених бійців із самого початку війни на Сході. Результат часто залежить ві...
Общество
МЧС-ники Днепропетровской области сняли клип, приуроченный к профессиональному празднику – Дню спасателя, который отмечается ежегодно 17 сентября. Клип о своей мужественной профессии спасатели сняли качественно и творчески, а главными героями в нём стали муж и жена, которые работают в ГСЧС. В клипе супружеская пара спасателей исполняет танец со сложными поддержками на фоне горящих костров и пожарных машин.
Общество
«Чем питаемся – тем и наполнены» - гласит народная мудрость. Вопрос о качестве питания детей в школах Павлограда не перестаёт из года в год волновать их родителей, хотя, с наступлением «эры аутсорсинга», родителям стало спокойнее. Отличия в системе питания школы с аутсорсингом и без него мы увидели на примерах двух семей – Кныш и Беспаловых. Никита Кныш – второклассник. Уже второй год обучения в ОШ №9 радует маму школьника, и питание – не исключение. «100...
Общество
В системе электронных петиций появилось обращение к Президенту Украины по поводу повышения пенсий шахтёрам. Петиция была создана 11 сентября Евгением Баклушиным и носит название «Про необхідність підвищення пенсій шахтарям». В частности, в тексте петиции идёт речь о том, чтобы внести изменения в статью 8 Закона Украины «О повышении престижности шахтёрского труда», а именно: Автор петиции просит жителей Западного Донбасса принять активное участие в голосова...
Происшествия
13 сентября в Павлоградское отделение полиции поступило сообщение о том, что неизвестный путем разбития стекла проник в кабинеты государственного учреждения и похитил имущество. В ходе выяснения обстоятельств участковым офицером полиции было установлено, что на второй этаж вор поднялся по водосточной трубе. Забрав оргтехнику, неизвестный покинул место преступления через открытое окно. Об этом сообщили в пресс-службе ГУ НП в Днепропетровской области. «В ход...