• Головна
  • У Кочережках відкрився музей, що говорить
15:12, 31 жовтня 2017 р.

У Кочережках відкрився музей, що говорить

Унікальний історично-культурний проект «Музей, що говорить» відкрився на минулому тижні у Навчально-виховному комплексі села Кочережки Павлоградського району. Це сучасний мультимедійний краєзнавчий музей, що «говорить» із своїми відвідувачами. Реалізація проекту стала можливим завдяки його перемозі у конкурсі міні-грантів ДТЕК «Громада своїми руками, що проводиться в Павлоградському районі вже втретє.

Загальний бюджет цього проекту склав майже 84 тисячі гривень. Ці кошти були виділені не лише із фонду конкурсу (близько 41 тисячі). 32 тисячі гривень – внесок із бюджету громади села та кількох місцевих фермерів.

За ці гроші в приміщенні музею зроблений ремонт, закуплені та встановлені вітрини для експонатів, стенди, стелажі, мультимедійне обладнання (ноутбук, телевізор), двері та інше.

Ініціатором створення такого унікального музею став добре всім відомий вчитель історії в Кочережському НВК Юрій Васильович Ляшенко. Нагадаємо, що минулого року за його ж ініціативи в цьому НВК відкрилася єдина в районі гончарна майстерня, якою з великим задоволенням користуються як діти, так і дорослі.

«Кочережки – це унікальне село в нашому районі стосовно і місця розташування, і природного, і, головне, людського ресурсів. Тут живуть талановиті та розумні люди. І ось вони з простого шкільного музею зробили таке диво. Дуже гарно, що ви так цінуєте свою багатовікову історію», - виступила під час урочистого відкриття музею заступник голови Павлоградської райдержадміністрації Людмила Комаркова.

«Цьогоріч в конкурсі в селах Павлоградського району перемогли 12 проектів. Всі вони цікаві по-своєму. Але цей проект є дуже яскравим та унікальним, який має неабияке соціально-історичне значення для Павлоградщини. Завдяки оновленому музею мешканці цього села, як дорослі, так і маленькі завжди будуть пам’ятати, шанувати свою історію та зберігати українські традиції», - додала регіональний представник ДТЕК із соціального розвитку Олена Коновалова.

Так, в музеї є дуже багато різноманітних експонатів (до речі, з особистої колекції Юрія Ляшенко) з історії села різного часу: інформаційні стенди, скелети тварин, старі гроші, міни, кулі, військові обладунки та амуніція часів Другої світової війни та зони АТО, прапори, гончарні вироби, український одяг та предмети побуту українців, предмети з часів голодомору, тощо. Екскурсії веде віртуальний музейний працівник, який «говорить» різними голосами, записаними на комп’ютері, показує відеоролики з історії села та вказує своїм відвідувачам до яких стендів чи експонатів потрібно підходити.

«Ідея створити такий музей у мене виникла дуже давно, років 15 тому, але до сьогодні не було можливості її реалізувати. Цей музей – це об’єднання експонатів історії із сучасними технологіями. Відвідати саме такий музей, що «говорить», направляє, показує та сам все розповідає, людині буде набагато цікавіше. Одне засмучує, що цей музей і досі немає ніякого державного статусу. Дуже сподіваюся, що колись він стане національним. Повірте, у нас вистачить на це і сил, і експонатів», - підкреслює Юрій Васильович.

У Кочережках відкрився музей, що говорить, фото-1

Кріста Офенбах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#музей #Кочережки
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
ТОП новини
Мала вже понад 30 вильотів: у NYT розповіли про єдину бойову пілотесу гелікоптера в Україні https://24tv.ua/katerina-keruye-gelikopterom-mi-8-shho-vidomo-pro-yedinu-ukrayini_n2825014
Вигнаний народ: як СРСР депортував кримських татар, а Росія забирає їхній дім і досі
Комбат 47-ї бригади подав рапорт на звільнення через "дебільні задачі" на Курщині
Папа Римський Лев XIV після церемонії інтронізації проведе приватну зустріч із президентом України Володимиром Зеленським, повідомляє Sky News
Оголошення
live comments feed...