• Головна
  • На вулицях Павлограда бігає близько 4 тисяч безпритульних собак
08:56, 26 жовтня 2017 р.

На вулицях Павлограда бігає близько 4 тисяч безпритульних собак

На вулицях Павлограда бігає близько 4 тисяч безпритульних собак

Наразі в Павлограді завершилося будівництво притулку для безпритульних тварин по вул. Харківський. Залишилося лише доробити деякі деталі та провести інвентаризацію, отримати декларацію про завершення будівництва, передати будівлю на баланс КП «Затишне місто». Відкрити притулок планують вже в листопаді. Але одразу він зможе прийняти лише 175 безпритульних собак.

Про це йшлося 24 жовтня на засіданні Ради з питань безпеки життєдіяльності.

«Щорічно в травмпункт звертається більше сотні людей з укусами бродячих собак. Щодня на «гарячу лінію» виконкому надходить 10-12 скарг на безпритульних собак. Тому, ми вирішили побудувати такий об’єкт. Цей притулок має вирішити проблему безпритульних собак у місті, звісно поступово», - сподівається перший заступник міського голови Павлограда Віталій Мовчан.

На вулицях Павлограда бігає близько 4 тисяч безпритульних собак, фото-1

Так, за повідомленням начальника Управління житлово-комунального господарства та будівництва Андрія Завгороднього, до понеділка всі роботи вже будуть повністю завершені, а через два тижні об’єкт передадуть на баланс вищезгаданого КП.

«Цей об’єкт буде карантинним і режимним. Потрапити можна буде тільки у виставкову зону, де будуть розміщені найкращі собаки, вже простерилізовані та проліковані. Тут можна буде вибрати собі тварину та забрати її додому», - каже Андрій Завгородній.

До речі, віддавати собак своїм майбутнім господарям будуть абсолютно безкоштовно, з власним «паспортом», «чіпом» у вусі та за умови, що людина бере на себе повну відповідальність за тварину та належний догляд за нею (для цього з підприємством укладається відповідна угода). Відомості про кожну таку тварину будуть вноситись до єдиної бази підприємства.

А незабаром у КП «Затишне місто» з’явиться сайт, на якому, в окремій сторінці, будуть розміщувати відомості та фото всіх собак, які перебувають у притулку і «шукають» господарів.

Зараз в місті, за приблизними підрахунками, налічується близько 4 тисяч безпритульних собак. Їх будуть поступово відловлювати, привозити в притулок, лікувати та віддавати в «добрі руки» чи передавати волонтерам.

«Я не можу сказати, що ви одразу побачите різке зменшення кількості бродячих собак в місті. Цей притулок – перша така ластівка в області. Він дозволить кардинально вирішити проблему безпритульних тварин у місті. В результаті ми прагнемо до того, що по місту не повинна пересуватись жодна тварина без господаря та «паспорту». Вся решта безгоспних собак підлягає відлову. Всі зусилля, пов’язані з виловом, утриманням та доглядом за тваринами бере на себе КП «Затишне місто». Ставлення до тварин буде регламентоване законом. За кожну тварину хтось має нести відповідальність», – говорить працівник КП «Затишне місто», відповідний за притулок, Юрій Гусак.

За його словами притулок буде розбитий на три зони. Одразу після відлову тварина потрапляє на карантин, де буде знаходитись близько 10-12 днів. Після обстеження ветеринаром, необхідного лікування та вакцинації у другій зоні, собаку переводять у загальну – житлові вольєри.

«І вже там собаки діляться на категорії – за статевими ознаками та зовнішньою красою («перспективні»  або «неперспективні»). Перспективних ми будемо поміщати у виставкову зону і віддавати майбутнім господарям. А безперспективних собак (тих, яких не вдасться прилаштувати – наприклад, собак із невиліковними хворобами чи патологіями) будемо, на жаль, присипляти. Врятувати від присипляння їх зможуть лише зоозахисники. Знаю, що ми почуємо від зоозахисників багато нарікань. Але ми не можемо тримати все життя неперспективного собаку. Скільки днів або місяців вона може прожити в притулку? У нас є домовленість із волонтерами та зоозахисниками. Вони на договірних умовах зможуть його утримувати при умові, що ця тварина ніколи більше не повернеться на територію міста», – каже Юрій Гусак.

Він каже, що метод ОСВ - вилов, стерилізація і повернення в середу – вже давно не використовується в європейських країнах і не ефективний.

Наразі цей притулок - найкращий в області. Його працівники намагаються перейняти найкращі європейські практики по утриманню тварин.

«У нас такого досвіду, як притулок для бездомних тварин, ще не було. Дайте час налагодити роботу», - підсумував Віталій Мовчан.

Кріста Офенбах

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#приют #собаки
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Останні новини
Оголошення
live comments feed...