• Главная
  • Суд покарав гірника, який ненавмисне травмував колегу
09:09, 14 июля 2017 г.

Суд покарав гірника, який ненавмисне травмував колегу

У Тернівці місцевий суд покарав гірника вугільної шахти, через необережність якого інший працівник підприємства отримав травму. Підсудний свою провину повністю визнав і висловив розкаяння.

Про це йдеться у матеріалах суду від 27 червня 2017 року.

Згідно вироку, інцидент стався 15 січня 2014 року на шахті «Західно-Донбаській» ПАТ ДТЕК Павлоградвугілля, де працювали обвинувачений і потерпілий. Того дня під час другої зміни обидва чоловіки, машиністи бурових установок, виконували роботи з буріння дегазаційної свердловини, демонтажу бурильного інструменту і підключення свердловини до дегазаційного трубопроводу на 1029 збірному штреку.

Як зазначено у матеріалах суду, приблизно о 17.55, після закінчення бурових робіт, машиністи почали демонтувати «штанги» із свердловини. За 10 хвилин потому, коли потерпілий спеціальним ключем розкручував устаткування, його напарник, сидячи за пультом керування бурового станка, випадково зачепив важіль гідро-розподілювача і запустив механізм. Штанговий ключ повернувся і травмував руку гірникові, котрий проводив демонтаж. Згідно з висновком судмедекспертизи, потерпілий отримав закритий вивих плечового суглобу.

Обвинувачений під час судового засідання визнав свою провину в інкримінованому йому злочині і підтвердив викладені прокуратурою обставини пригоди. Чоловік констатував, що того дня він дійсно порушив правила техніки безпеки при проведенні бурових робіт і не відключив у потрібний момент свій станок від електромережі. За словами обвинуваченого, він випадково, кишенею свого спецодягу, зачепив важіль гідро-розподілювача і включив механізм. Одразу після того, як із його колегою сталося нещастя, він почав надавати йому медичну допомогу. Чоловік заявив, що ця пригода змусила його щиро переживати, і просив суд не звільняти його з роботи.

Приймаючи рішення у справі, суд врахував те, що обвинувачений має позитивні відгуки від колег, виховує маленьку дитину, щиро розкаюється у скоєному і досі був законослухняним громадянином. На своєму засіданні 27 червня 2017 року Тернівський міський суд визнав гірника винним у скоєнні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України («Порушення правил безпеки при виконанні робіт із підвищеною небезпекою») і призначив йому штраф у розмірі 3400 грн. без позбавлення права обіймати посади, пов’язані експлуатацією підземних механізмів, які є джерелом підвищеної небезпеки. Також суд стягнув із обвинуваченого близько 8 тис. грн. в якості відшкодування судових витрат на залучення експерта. Сторони процесу ще мають час оскаржити цей вирок.

Олекса Сурай

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#шахтеры #суд #травма #приговор
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...