• Главная
  • У Павлограді на вулиці Дніпровській встановлять сучасні світильники
17:35, 11 июля 2017 г.

У Павлограді на вулиці Дніпровській встановлять сучасні світильники

Проект встановлення сучасних енергоефективних світильників на вулиці Дніпровській у Павлограді став на крок ближче до своєї реалізації. У вівторок, 11 липня, депутати міськради погодились перенести грантові кошти з міської програми поводження твердими побутовими відходами на іншу програму – розвитку комунального сектору.

Раніше журналісти www.5632.com.ua писали про те, що 4 липня під час спільного засідання депутатських комісій міськради керівник міського відділу реконструкції, будівництва та енергозбереження управління комунального господарства та будівництва Андрій Завгородній оголосив про ініціативу модернізації за рахунок залишку грантових коштів ДТЕК системи освітлення частини вулиці Дніпровської.

«Ви знаєте, що у нас є залишок грантових коштів ДТЕК, які були виділені в рамках програм ТБО, але неврегульованість земельних питань ця програма не реалізується. Тому у нас були перемовини з ДТЕК щодо того, аби перенести ці кошти на встановлення нових світильників для освітлення вулиці Дніпровської», - повідомив А. Завгородній. За його словами, йдеться про 1 млн 795 тис. грн. остачі від гранту компанії. Керівник відділу також зазначив, ща на сьогодні вулиця Дніпровська замінена світлодіодними світильниками від в`їзду в місто зі сторони Дніпра до вулиці Успенської. На їх встановлення грантодавці та частково міський бюджет витратили 450 тис. грн.

Головуючий на засіданні 4 липня секретар міськради Євген Аматов додав: «Залишилася частина вулиці, де встановлено 602 опори, це 1200 світильників, їхня заміна коштуватиме приблизно 4 млн грн. Старі світильники можна використати для освітлення Центральної або Успенської. Вони не пропадуть». Вже під час пленарного засіданні сесії 11 липня депутати погодились перенести залишок грантових коштів з однієї програми до іншої. Відповідно, комунальники тепер зможуть почати реалізаціє проекту з модернізації освітлення на вулиці Дніпровській.

Окрім того, найближчим часом Павлоградська міськрада має визначитись щодо оголошення про закупівлю через систему електронних торгів ProZorro енергосервісної послуги. Йдеться про проект модернізації за рахунок інвестора системи освітлення вулиці Полтавської. Цей проект 4 липня презентували депутатам міськради представники енергосервісної компанії ДТЕК ЕСКО. За їхніми словами, компанія майже власним коштом (за умови 20% співфінансування з міського бюджету), готова взяти на себе всі роботи зі встановлення сучасного енергоефективного освітлення вулиці, обслуговуння системи протягом договірного періоду, нести фінансові і технічні ризики проекту і за рахунок економії на оплату енерговитрат повернути свої інвестиції з певним прибутком. Проект передбачає, що після закінчення контракту замовник (місто) отримає в своє розпорядження енергоефективну систему освітлення вулиці.

До речі, частиною зекономлених ресурсів (10-20%) сервісна компанія, у разі перемоги в торгах, буде ділитися з містом. У компанії говорять, що ця система здатна скоротити енергоспоживання і, відповідно, витрати бюджету на освітлення вулиці в 2-2,5 рази. Орієнтовна вартість проекту складає 600 тис. грн. За словами представників ДТЕК ЕСКО, якщо компанія буде визначена, як підрядник здійснення енергосервісного проекту, то вже в серпні вона розпочати його реалізацію, а в листопаді готова будет протестувати нову систему.

Олекса Сурай

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Павлоград #освещение
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Последние новости
Объявления
live comments feed...