• Главная
  • Павлоградська молодь поки не поспішає займатися бізнесом
19:28, 22 июня 2017 г.

Павлоградська молодь поки не поспішає займатися бізнесом

Мешканців Павлограда не приваблює створення власного бізнесу, а кількість тих, хто досі займався малим підприємництвом, останнім часом скоротилася.

Про це повідомила на засіданні міськвиконкому 21 червні керівниця відділу з питань споживчого ринку і підприємництва Світлана Кусочкіна.

За словами очільниці відділу, кількість зареєстрованих у Павлограді підприємців протягом останнього року скоротилася за рахунок масового закриття ФОП-ів (фізичних осід підприємців). Це скорочення становить майже 400 осіб.

«Лише 10% павлоградської молоді віком від 18 до 28 років займається підприємництвом. В молодіжному середовищі зростає соціальна напруга через зростанні безробіття», - констатувала С. Кусочкіна.

Вона зазначила, що молоді люди не виявляють інтересу до малого бізнесу, перш за все, відсутність стартового капіталу. На думку С. Кусочкіної, головними причинами негативних тенденцій у розвитку вітчизняного малого бізнесу є завеликий податковий тиск на підприємців, проблеми кредитування бізнесу, загалом, несприятливий бізнес-клімат у державі. Вона, держава, на вважає С. Кусочкіна, недооцінює роль малого підприємництва, яке в розвинутих країнах є основою економіки. В Україні і, зокрема, Павлограді, воно також має великий потенціал. До речі, нині доля податкових відрахувань до міського бюджету малих підприємців становить лише 23%.

Разом з тим, керівниця відділу дорікнула і самим підприємцям. Вона зазначила, що серед них панує апатія і небажання вчитися новому. Хоча, запевнила С. Кусочкіна, міська влада всіляко сприяє розвитку малого бізнесу і залученню до нього талановитої молоді. Шляхами такого залучення є безкоштовне навчання та правові консультації в рамках міської програми розвитку підприємництва на 2016-2017 роки. За словами очільниці відділу, в Павлограді вперше відбувся конкурс серед студентів навчальних закладів на кращу бізнес-ідею. За результатами конкурсу, його переможницею стала Вікторія Зайченко, яка запропонувала бізнес-план створення салону краси з кількістю 3-х робочих місць. Дівчина отримала сертифікат на суму 10 тис. грн.. і тепер зможе реалізувати свою ініціативу.

Наостанок свого виступу Світлана Кусочкіна зазначила, що її відділ планує вже цього року активніше працювати над пошуком ініціативних юнаків і дівчат, продовжить безкоштовне навчання підприємців і має намір створити у другому півріччі діловий центр для них. «Також до кінця року ми плануємо створити у місті програму розвитку туристичного бізнесу. Цей вид підприємництва може стати одним із перспективних напрямків економіки», - сказала С. Кусочкіна.

Олекса Сурай

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Павлоград #молодежь #бизнес
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...