Павлоградські депутати вступилися за головних лікарів міста

Павлоградські депутати вступилися за головних лікарів міста , фото-1

Депутати Павлоградської міської ради виступили на підтримку головних лікарів 5-ти лікувальних закладів міста. Народні обранці хочуть, аби їхні колеги з Дніпропетровської обласної ради подовжили контракти медикам, як мінімум, ще на один термін. Відповідне звернення міськрада прийняла 30 травня під час позачергової сесії.

Ініціаторами звернення, яке з трибуни зачитала депутатка Оксана Петренко, виступили представники фракції «Опозиційний блок». Упереджуючи підозри своїх колег, вони одразу зазначили, що їх ініціатива не містить жодного політичного підтексту. Проект документа адресований голові Дніпропетровської облради Глібу Пригунову. «Звертаємося до вас від імені територіальної громади міста Павлограда з проханням подовжити трудові відносини між обласною радою і головними лікарями лікувально-профілактичних закладів міста Павлограда», - оголосила О. Петренко. Вона поіменно назвали цих керівників: Миколу Старішко (стоматологічна поліклініка), Сергія Олійника (міська лікарня №1), Марину Костюкову (міська лікарня №4), Наталю Куцевол (пологовий будинок) та Катерину Харлап (протитуберкульозний диспансер).

«Наразі медицина проходить процес реформування. Головні лікарі нашого міста зарекомендували себе, як активні учасники взаємодії між органами місцевого самоврядування у контексті надання соціальних та медичних послуг, та як професіонали в медичній галузі. Згідно постанови Кабміну від 22 березня 2017 року «Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Дніпропетровської області…» громада Павлограда вважає, що саме за допомоги цих керівників ми зможемо реалізувати доручення Президента в реформуванні медичної галузі. Просимо вас врахувати пропозицію громади Павлограда та подовжити трудові відносини з вищезазначеними керівниками…» - йдеться в проекті документа.

Головуючий за відсутності мера на пленарному засідання секретар міськради Євген Аматов закликав депутатів визначитись щодо підтримки звернення. Втім, присутній у залі заступник міського голови Олександр Радіонов несподівано для багатьох зазначив, що вважає некоректним виносити це питання на голосування. «Насправді це прерогатива обласної ради. Це звернення ніякої особливої функції не несе, якщо так відверто сказати. Я, наприклад, не буду голосувати, бо це суперечить закону… Це не дуже коректно», - сказав він. Йому заперечила керівниця міського відділу охорони здоров ` я Олена Герасименко: мовляв, згідно з контрактом, саме міський голова або представники територіальної громади мають погоджувати кандидатури головних лікарів місцевих лікарень.

Вона також заявила: «Я вважаю, що не можуть депутати від Нікополя, Марганця чи Новомосковська приймати рішення, хто буде керувати лікарнями Павлограда! Як можуть вони можуть це робити, адже ці лікарні фінансуємо ми». В підсумку, більшістю голосів депутати підтримали відкоригований проект звернення до голови Дніпропетровської облради. Одразу після голосування Олена Герасименко пояснила журналістам, що влітку спливає термін першого трирічного контракту між діючими головними лікарями Павлограда і облрадою, яка їх призначає, згідно з діючим законодавством.

Олекса Сурай

Павлоград депутаты медицина врачи
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии