
У Павлограді протестантські церкви готуються святкувати ювілей
У четвер, 20 квітня, в Павлоградському міськвиконкомі відбувся круглий стіл за участю міського голови, його заступників та представників релігійних конфесій Павлограда з нагоди 500-річчя Реформації «R500».
На заході були присутні керівники майже всіх протестантських церков нашого міста: ХЦПЕ «Світ миру», РГХВЕ «Церква Благовістя», ГХЄВ «Живе слово», ЦХВСП «Спасіння», РГХВС церкви «Джерело Правди», «Двері в небо», ХЦПЄ «Слово віри», громади «Євангелістські християни - баптисти», Церкви християн віри євангельської, Церкви повного Євангеліє «Нове покоління», «Слово життя», «Свідки Ієгови», Харизматична християнська церква (Повна Євангеліє) «Вихід», Церкви Адвентистів сьомого дня, Церкви «Скінія» та ін.

Початком Реформації прийнято вважати виступ доктора теології Віттенберзького університету Мартіна Лютера, який 31 жовтня 1517 року оприлюднив свої «95 тез», що були націлені проти практики продажу індульгенцій у Католицькій церкві.
В Україні про святкування цієї дати Президент Петро Порошенко підписав відповідний указ ще 26 серпня 2016 року. Такий указ з'явився за ініціативи Всеукраїнської ради церков і він повинен продемонструвати позицію влади щодо підтримки протестантських релігійних організацій.

500-річчя Реформації планують святкувати і в Павлограді. Воно відбудеться 31 жовтня. Але до цього дня в рамках святкування «R500» в нашому місті планується провести цілу низьку заходів.
Це марш сімей до Міжнародного дня сім'ї (15 травня), інформаційна кампанія в ЗМІ, лекції та відкриті уроки в школах, передача релігійної літератури в бібліотеки, релігійний квест для дітей (1 червня), велопробіг та великий концерт із залученням знаменитостей (31 жовтня) та ін.
«На сьогодні у Павлограді зареєстровано та діє близько 40 релігійних конфесій. У нас 13 православних храмів та понад 10 протестантських релігійних общин. Є католицька церква та інші релігійні організації.
Місцева влада не втручається в справи церков, толерантно відноситься до кожної з них і підтримує всі їх добрі починання. Тому що Бог для всіх один. Особливістю цього великого свята має стати те, що окремі церкви не будуть «рекламувати себе», а об'єднаються і будуть розповідати про Реформацію Церкви 1517 року та її значення», - зазначив міський голова Павлограда Анатолій Вершина та пообіцяв всебічно сприяти в проведенні свята «R500».

Наприкінці круглого столу Анатолій Олексійович подарував його учасникам пам’ятні подарунки із символікою Павлограду, подякував за проявлені ініціативи та небайдужість.