
Павлоградські школярі навчатимуться фінансовій грамотності
Основною метою реформ навчального процесу є зміна традиційної школи на школу, яка готує до життя. Тепер навчальні програми включатимуть більше практичних знань.
Про це розповіла Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич на ток-шоу «Hard Talk».
«Ми сидимо зараз в тій системі освіти, яка не відповідає потребам дітей у 21 столітті. Тому ми пропонуємо нову українську школу. Наше завдання - трансформувати традиційну школу, де дітей напихають знаннями, в школу, яка готує до життя. Адже дитині потрібні не тільки знання, а й тверді вміння ці знання застосовувати для вирішення власних потреб (індивідуальних і професійних)», - повідомляє Лілія Гриневич.
Учні 5-9-х класів будуть вивчати безпеку охорони здоров'я, вчитися громадській активності, охороні навколишнього середовища та отримувати фінансову грамотність.
«Ось наприклад в математиці учні можуть вивчати як правильно рахуються відсотки по кредитах або депозитах, таким чином навчаючись фінансовій грамотності», - розповідає Міністр освіти і науки України.
Сьогодні дитина у старшій школі вивчає 21 предмет одночасно, через що не може осягнути весь навчальний матеріал в повному обсязі. Тому школяр має право обрати напрямок, яким він прагне займатись: чи то природничо-математичний, чи гуманітарний.
Тепер, відповідно до навчального плану, школи обирають предмети для кожної дитини враховуючи її особливості та вибір.