• Главная
  • Як отримати посвідчення інваліда війни на Дніпропетровщині
19:21, 18 февраля 2017 г.

Як отримати посвідчення інваліда війни на Дніпропетровщині

Люди, які втратили здоров’я під час бойових дій, мають право на безкоштовний проїзд, ліки та інші пільги. Щоб ними користуватися, треба мати посвідчення. Як бійцю АТО отримати посвідчення інваліда війни та які переваги воно надає, розповіли в департаменті соціального захисту населення ДніпроОДА.

До категорії «інвалід війни» належать учасники бойових дій, працівники підприємств, установ, організацій, волонтери, які стали інвалідами внаслідок поранення, контузії, каліцтва, одержаних під час безпосередньої участі в АТО. Їм видається відповідне посвідчення. Воно може бути як термінове - видане на певний час, так і безтермінове. Безтермінове посвідчення видається людям, інвалідність яких встановлено без терміну перегляду. Термінове – на період встановлення групи інвалідності.

Аби отримати посвідчення інваліда війни, військовослужбовець має звернутися до управління соціального захисту за місцем реєстрації.

Документи, які необхідно надати до управління:
• заява;
• копія паспорта;
• копія довідки медико-соціальної експертної комісії;
• фотографія.

Посвідчення видають в цьому ж управлінні соцзахисту протягом дня після подання документів.

Посвідчення дозволить користуватися пільгами. Вони визначені Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Інвалід війни має право на безкоштовні ліки, позачергове зубопротезування, санаторно-курортне лікування, безоплатний проїзд у міському громадському транспорті, знижку на користування житлом та комунальними послугами.

Видають посвідчення районні органи соціального захисту населення. Їх перелік та адреси можна знайти за посиланням.

Докладніше про те, які ще категорії інвалідності визначені в України та які виплати можуть отримувати інваліди, читайте тут. Відповіді на інші актуальні питання можна дізнатися на сайті Дніпропетровської ОДА та на порталі iGov.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
#Павлоград #АТО
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...